Život Davida Galea

• Česko Život Davida Galea (viac)

Davida Galea, muže pevných morálních zásad a kultivovaného profesora filosofie, studenti velice obdivují. Profesor Gale se zapojil do hnutí, které sleduje všechny aspekty a dopady soudních rozhodnutí, v nichž padne trest smrti. Je zásadním kritikem "absolutního trestu". Podivnou souhrou okolností je tento výjimečný člověk sám odsouzen za znásilnění a vraždu a v cele smrti čeká na popravu. Tři dny před jejím termínem se profesor rozhodne dát exkluzivní rozhovor ambiciózní reportérce Bitsey Bloomové a zveřejnit svůj příběh. Souboj s časem a honba za pravdou může začít. Z Bitsey i z jejího asistenta se stávají opravdoví detektivové, kteří nakonec odhalí celou záhadu kolem profesora Galea.

Slavný režisér Alan Parker (Evita, Andělin popel) natočil s dvojnásobným držitelem Oscara Kevinem Spaceym (Americká krása) strhující kultivovaný thriller, který napne nervy diváků až do poslední chvíle. "Života Davida Galea" dospěje k fantastickému rozuzlení. Ve fiktivním příběhu, plném otázek a překvapivých řešení, uvidíme i hvězdu Titaniku Kate Winslet v roli investigativní reportérky. (oficiálny text distribútora)

candy_daze

Slusny film. To je asi vsechno. Samozrejme, Spacey je perfektni, ale uplne sam cely film proste utahnout nemuze. Konec mi prijde celkem pritazeny za vlasy, ale jinak mi to pekne utelko, celkem me to bavilo, takze nevidim duvod proc podhnodnocovat ()

frbulka

Jestliže mám být upřímná, často jsem myšlenkově nestíhala a nechápala - tolik nevyjasněných otázek a zmatků mi kazilo požitek z projekce. Závěr většinu objasnil, ucelil předešlé události a já ocenila důmyslnost a promyšlenost tohoto filmového díla. ()

Blaogranas

I přesto, že jsem celou zápletku odhalil dobrou půlhodinu před koncem, nezdráhám se jít do plného počtu. Výborné herecké výkony a zajímavá zápletka jsou výrazná pozitiva, která by neměla být přehlížena a divák si je ve filmu náležitě vychutná. ()

papaguy

Příliš spekulativní a překombinovaný děj. Úplný závěr byla už jen příslovečná poslední karta, po které se celý domek zhroutil. Škoda. Pokud by na místo "strhujícího" krimi šlo o něco komornějšího, mohlo to vyznít paradoxně silněji. Nabízí se úvaha, jestli by takový zoufalý čin skutečně zvrátil trend, když se vlastně jednalo o podvod. Hlavní hrdinové, když se podívám na jejich osud celkově, vyvolávají spíš soucit, než obdiv (ačkoliv autorský záměr byl zřejmě opačný). I přes výhrady, je Život Davida Galea nadpůměrný film, který stojí za shlédnutí. ()

Pantata

Téma a pointa výjimečné a vystavět se kolem toho dal kultovní film. Bohužel, nestalo se, celé to tak nějak nesedí pevně na zadku a nebýt tam Spacey, tak nevím nevím. Ona celá linie s novinářkou je hrozitánsky naroubovaná... ()

Stíba

Flmový manifest proti trestu smrti v plné parádě. Scénáristický i herecký kumšt tomu nechybí stejně jako dobře vystupňovaná atmosféra a finální gradace, u které mi vůbec neubralo na efektu moje správné tušení jak vše dopadne. 4,5* ()

Vabr

Život Davida Galea je snímek, který mě ničím neurazil, ani nenadchl. Dvě časové roviny fungovaly stejně dobře a osobně mi nepřišlo, že by některá z nich výrazně převyšovala tu druhou. Ovšem takový Milionář z chatrče nebo Smažená zelená rajčata využívají dvě časové roviny výrazněji, překvapivěji a dynamičtěji. Bohužel mě ani samotný závěr nedostal a dokonce jsem i tento zvrat už dlouho čekal, takže k žádnému šoku nedošlo, přestože samotný zvrat má být vrcholem filmu. Vyhodnocení: Pořád nedávám konec Riverdaleu 😭 ()

PanthercOY

Tento film me nepresvedcil. Ani nemam dojem, ze by se o to snazil. Vybral jsem si ho proto, ze Winslet ma vkus na scenare (Titanic ji dokazu odpustit, ale vlastne zanrove 'slad'arna' to byla sqela). Bohuzel jsme se oba spletli. Zvlaste jeji role je zde tristni. Jedine positivum filmu je v jeho logicke stavbe, procez jsem nemusel nadavat, jak tomu obvykle u americkych filmu byva. Coz ovsem melo za nasledek, ze jsem v polovine filmu znal 'sokujici zaver' a dozadoval se ho o 20 minut drive. Tim padem jsem mel dostatek prostoru vypit kalich horkosti do dna a vychutnavat nesmyslnou poruchu auta, na kterou jsem hodinu cekal od momentu, kdy me americti tvurci dvakrat nesmyslne upozornili na jakousi kontrolku - jak typicke(!); plakal jsem s Kate v jeji temer zaverecne scene, protoze neco tak odporne patetickeho jsem uz dlouho nevidel; hrdlo se mi zajikalo nad naivitou autoru s jakou mi predkladaji zaverecne preqapeni a dlouhe hodiny dumal, proc v kufriku s penezi byla i pohlednice...nez mi to doslo - ACH BOZE!!! Mozna nejhorsi bylo, kdyz Kate musela zahrat, ze ta tvrda sqela vyrovnana a pronikave inteligentni (a navrch krasna)novinarka je k tomu, neuveritelne paradoxne, uboze sentimentalni a uzkostlive precitlivela a nesnese dvacet vterin nequalitniho videa jehoz obsah navic predem znala! Takovahle kravina zahrat proste nesla, Kate to neuhrala, partner nepomoh', reziser to uplne zvoral - proste scenaristovu stupiditu, ci klise, chcete-li, nikdo nenapravil. Nebyt vyse zminenych prohresku proti lidskosti, byl by to pekny film na sobotni vecer, takhle ma o hvezdicku min. ()

Koty

Prvoplánově super šokující konec a protože jsem odpůrcem trestu smrti tak dávám maximální hodnocení. Film má své chybky, jako velkou překombinovanost a roztahanost, ale i přesto neuděláte chybu, když se na něj podívate. ()

krizi

Kevina Spaceyho asi nelze najít ve špatném filmu a tady to zase potvrdil. Je to vynikající film na zajímavé téma. Vždy jsem byl pro trest smrti a na tomhle mém postoji nic nezměnil ani tento film... ()

waska

Vyzdvihnout se zde musí především excelentní výkon Kevina Spaceyho, byl výtečný, ostatně jako vždy! Jinak poměrně slušná provedená agitka proti trestu smrti, z celkem překvapivým závěrem. ()

danny_21

Velmi dobré drama s výbornými herci v čele s Laurou a samozřejmě Kevinem, který pomalu klepe na dveře mé TOP 10. Má to spád, myšlenkou, silné poselství a dobrou i když krapet neuvěřitelnou pointou. Narozdíl od Davida ale nejsem přesvědčený odpůrce trestu smrti, dokážu si přesto představit, že soukolí justice může pohřbít i slušného člověka - 80 % ()

bono22vox

Režisér Alan Parker se svým filmem pokouší bojovat za zrušení trestu smrti. Marně. Film, který na trestu smrti nic nezmění a kterým si Parker svou filmografii rozhodně nevylepšil... ()

amim

"Because in the end, the only way that we can measure the significance of our own lives is by valuing the lives of others." Hlavním problémem The life of David Gale je, že nám nabízí příliš mnoho. Dobrý thriller nás udržuje napnuté, nutí nás pokládat si otázky a závěrem nám tak vytře zrak, že budeme 5 minut koukat na běžící titulky s otevřenou pusou. Zde jsem bohužel po 10 minutách (opravdu) věděl, jak to všechno skončí, neboť autoři si nejspíš myslí, že jejich obecenstvo jsou voli. Je to škoda, protože herecky je to paráda, kdy ženské role v klidu konkurují Spaceyho tradičnímu koncertu. Někomu by mohla ještě vadit silná politická vyhraněnost, ale jelikož s tímto postojem souhlasím, tak mezi tuhle skupinu lidí nepatřím. Life of David Gale je slušný průměrný thriller, který ovšem mohl, a vezmeme-li v potaz herecké obsazení asi aji měl, být něčím mnohem lepším. ()

Maximilianus

Film treba hodnotiť vzhľadom na dobu, kedy vyšiel. The Life of David Gale funguje celkom dobre aj po 16 rokoch. Príbeh je zaujímavý a dobre spracovaný. Koniec chcel byť prekvapivý a šokujúci, ale u mňa to moc nefungovalo, pretože bolo celkom jasné, o čo tam ide. Ale inak fajn. 7,35/10. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker