Pokračovanie úspešnej komédie Ecce Homo Homolka. Homolkovci sú bohatší o novú embéčku a rozhodujú sa, kam pôjdu v nedeľu. Ženy chcú na Karlštejn, muži za futbalovou ligou. Príde však list o blížiacej sa smrti otca pani Homolkovej. Rodina Homolkových sa teda vydáva na cestu sa pradeduškom. Aké je však ich prekvapenie, keď ho nenájdu v posteli. (STV)

Xmilden

Druhé pokračování o osudech hašteřivé rodinky se již nese v trošku jiném duchu. Hlášek a vtipu značně ubylo. Pro mě je jedinečná scéna s čepicemi v kadibudce. To je zkrátka luxus. ()

-bad-mad-wolf-

Kdepak, tenhle film není v žádném ohledu slabší, než předchozí Ecce Homo - naopak. A ačkoliv je po celou dobu zdánlivě uvolněnější a více se přiklání k obyčejné gagovitosti, ze samotného závěru v určitém ohledu běhá mráz po zádech. Takoví jsme byli a vidím to na našich starších generacích dodnes.. a bohužel lecos ze sebe předali i nám. Je to vážně jen "komančská" záležitost? Já si totiž myslím, že ten malej malichernej čecháček v nás žije pořád. Moc rádi vlastní handrkování povyšujeme nad opravdové tragédie. ()

kinej

Zase sranda, ale bohužel si k "jedničce" nemůže ani čuchnout. Jednička je prostě umělecké veledílo, a geniální sonda do života malých lidí po formanovsku. Druhý díl však nese prvky crazy komedie a má pár hluchých míst. Ale i tak se na něj rád podívám znovu. ()

Hrabka

Tuhle šílenou rodinku jsem nikdy moc nemusel. Viděl jsem všechny díly, ale nějak extra se mi nelíbily. Bavil jsem se pouze průměrně, chvílemi hrozná nuda. 45% ()

paascha

Když občas na silnici potkám pána v klobouku, kterak s vytřeštěným pohledem řídí svůj naleštěný vůz, a vedle něj sedí nějaká vyprasená ředkev, vždycky si vzpomenu na Homolky a jejich autovýlety:-))) O houbařské scéně ani nemluvě ()

lamps

Nemůžu si pomoci, ale ono je to tak úžasně trefné a jako vystřižené z běžného života. Navíc Josef Šebánek byl asi nejlepší neherec, jaký se kdy v českém filmu objevil.." Kam jdeš táto, když si povídáme?" ()

Paldini

Po neskutečně hláškařsky maloměšťáckém prvním díle přišla tato tragédie. Proč? Proč? Naštěstí mají Homolkovi ještě jeden, naprosto dokonalý díl, a proto, kdo tuhle sérii po druhém díle odepsal je pro mě mrtvej Homolka! ()

salahadin

Predikce krachu u pokračování komedií se u Homolkových nepotvrdila, tahle loď se jen tak nepotopí, na to je tahle komedie příliš dobrá. Hlavně Šebánek je mistr sarkasticky suchých hlášek. Díky Papouškovi jsem si opět prodloužil život o pár minut. Jako jeden z mála si myslím, že tenhle druhý kousek je o fous lepší jak první...i když bych kompletně vystřihnul scény s norníky... ()

Allien.9

Za mě obrovský flek na jinak zdařilé třídílné "komedii", protože zápletka s pradědečkem je nevtipná, ne-li vyloženě hnusná. ()

Adam Bernau

Rodinka přijíždí za "umírajícím" dědou, který vlastně neumírá a vůbec se s ním nesetkají. Ale on přece jen umírá, aniž by se s ním setkali, on v lese, oni v lese. Tento díl jde víc do hloubky než první. Přebírá geniálně komický pohled na Homolkovi, v kterémžto ohledu sice nemůže nepřekonatelnou jedničku dostihnout, ale přidáním ještě starší generace obohacuje ságu o zcela nový pohled - není to jen srandovní motiv navíc. Vzadu za geniálně trapnou rodinkou běží zcela jiná obyčejná trapnost - stáří a smrt jako dovršení všední trapnosti, z níž není pro "prokletý homolkovský rod" (tedy pro nás) úniku. Ale přece - stařenka je ve své sešlosti jakoby nad věcí - ne snad pro nějakou "moudrost stáří", ale právě proto, že už je tak trochu "mimo" - mimo "aktivní život" a tedy i jakoby mimo kletbu jeho trapnosti. A dědek? Ve svém "umírání" stojí na hranici osvobození. Ale jen na hranici. Z tohoto kruhu trapnosti totiž není úniku. Smrt jen naznačuje, že jsme pod závojem kletby, dává mlhavě zahlédnout skrz, ale neumožňuje závoj strhnout. To, co dělá druhý díl jiným než první, je tématizováno hned na začátku v geniální scéně s dědou a puberťačkou v prázdné hospodě. (Komentáře stojící za přečtení: Šandík, Subjektiv. Pozoruhodnou nevšímavost projevuje Vančura, naopak potěšil Venkovan.) ()

Vančura

O něco slabší než ECCE HOMO HOMOLKA, ale stále velmi dobrá komedie. Dějovou linku s dědkem a myslivci osobně shledávám nadbytečnou až rušivou a za největší nedostatek celého filmu považuji fakt, že v porovnání s prvním dílem nepřichází s ničím novým, resp. o klanu Homolků už neříká nic nového, pouze rozvíjí původní námět v jiných kulisách. V tomto smyslu považuji film HOGO FOGO HOMOLKA v podstatě za zbytečný a hodnotím ho relativně vysoko hlavně pro svou náklonnost k podobným černobílým starým komediím. ()

kingik

Dvojka Homolků už tak trochu trpí nešvary některých pokračování. Po herecké stránce je to trochu exhibicionistické a herci trochu hřeší na to, že divák očekává jejich typické grimasy, posunky a hlášky. Lehkost prvního dílu je pryč, film není už tolik divadelní, ale snaží se být rozvinutým pokračováním o tom, kterak si Homolkovi pořídili nové auto a vydali se navštívit babičku na venkov, kde je děda trpící utkvělou představou, že "do švestek nevydrží". Tyto pasáže jsou poctivě prokládány mysliveckým honem na lišku. A právě tady dvojka doplácí na svou nevyrovnanost, hlášek je o hodně méně a nejsou tak úderné, ale opětovné shledání s Homolkovými sice potěší, ale kvalit jedničky rozhodně nedosahuje. 50% ()

Frajer42

Tento díl mi přijde přibližně stejně dobrý, jako ten první. Humor zůstává stejný. Mění se pouze prostředí. A venkov, kde žije spokojený pradědeček je přostředí krásné. Znovu rodinka prožije spousty trapných situací. Úplně nejlepší mi přišla scénka s kadibudkou, či finální společná koupel. Opět 4*. ()