Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (viac)
TV spot 1

Nedeľný deň jednej pražskej rodiny. Starý otec, stará mama, syn Heduš a jeho manželka s dvojčatami sa najprv vydajú na výlet do prírody, po návrate domov deň pokračuje typickým nedeľným popoludním plným hádok a nešvárov, aby napokon vyvrcholil večerným zmierením v podobe rodinného tanečného večierku. (STV)

buchannon

Klasická komedie, která neskutečně pobaví a je tak mile buranská, až se nechce věřit, že by byla opravdu ze života, alespoň já, pokud si pamatuji, jsem nic takového nezažil. ()

Syndrom

Forman bez Formana, takže hvězda dolů. Nicméně při posledním (jako úplně ze dvou) se mi to líbilo víc. Lidi, co v tom vidí horor a nejraději by žili jako postavy ze Ztraceno v překladu jsou totiž na 99% stejní. Proč? Protože jsou stejně emoční. Životním smyslem je pro ně láska v humanitě. Jediné, co je dělí od Homolků je úúúúplně jiné prostředí ve kterém vyrostli. Prostě jen jinak vypadaj. On ostatně člověk co má doopravdy rád filmy se dospělým, přírodním, logickým nadzvířetem nikdy ani stát nemůže. Filmy o tomto světě (reálném) mlčí. Dětinské médium. ()

Skylwalker42

Další nezapomenutelná brilantní komedie. Takový jsme, Češi. Hned v úvodu lesní úprk zcela trefuje naší národní povahu. Krásně civilní Šebánek a jeho famózní hlášky. ()

Andrrew

Nejlepší díl notoricky známe československé trilogie rodiny homolkových a zároveň nejzdařilejší režijní počin Jaroslava Papouška. Dokonalá satira maloměšťáctví, která nemá v naší kinematografii obdoby, snad jen Formanovo Hoří, má panenko je schopné konkurovat, to ale nelze brát jako konkurenci, vzhledem k tomu, že tito tvůrci tvořili v šedesátých letech společně. Ve srovnáním s tímhle jsou komedie Zdeňka Trošky, který se očividně snažil na Formanův a Papouškův odkaz navázat, žalostně slabé. ()

david141474

No musím uznat že je tohle velmi podařená komedie o rodince Homolkových, která má plno vtipných scén s ještě lepším podání herců, kteří té scéně dodávají větší humor a díky tomu je ten film o něco lepší než bych čekal. 9/10 Zajímají mě následující 2 díly. ()

allegria

Ještě i po letech vynikající film, jehož kvality nikdy nezestárnou. Herci (i neherci) jsou tak autentičtí, až z toho mrazí. Jediné co mě mrzí je, že jsem doufala, jak moc se zasměju, a místo toho na mě sedla depka. Tak moc pravdivé to bylo. ()

PTuranyi

Tento film by som neoznačil za komédiu. Sociálna satira síce môže miestami vyvolávať úsmev, ale to musí mať človek slušný odstup. Pokiaľ berieme to čo postavy hovoria vážne, tak je to tragédia. Nešťastná rodina - základ štátu a za všetko môže pokazená televízia. Najlepší vtip: "Krásne tancuje. Ta shodit takovejch padesát kilo? Tě řeknu, baletka, úplná labuť." 70% ()

Ywo

Vyborne herecke vykony,skvele gagy zo zivota v tom najlepsom zmysle slova, atmosfera 60. rokov a vtedajsej nasej biedy. Fantazia. ()

Pasternak

Koncert pro čtyři herce, kdy scéna v lese předznamená, že je to kromě zmíněného koncertu i studie pravé české povahy. Už mi to kroutí nohy, čoveče... ()

Katie

Obyčejná komedie o obyčejných lidech - nic "vyumělkovanýho" a nic NEpřirozenýho, asi proto mám tuhle komedii ráda. Z trilogie o rodině Homolkových je tento díl jednoznačně nejlepší. ()

regulusw

Asi nejlepší díl z trilogie o rodině Homolkových. Věčně rozhádaná domáctnost, kde si všichni nejdřív všechno vyčtou a pak se udobřují. Člověk si pak klade otázku, proč vlastně spolu žijí, když každému na každém něco vadí a co vyroste z jejich dětí a vnuků? Jinak je to skvěle udělaný film, ve kterém jsem chvilkami poznával svou matku a někdy i sebe. ()

Švédy

Prostě klasická komedie kterou sem viděl už snad 100x a klidně si ji pustím znova.ty hlášky jsou prostě neopakovatelný.stahovačka, fofrovačka,.... ()

Vital

I když je to už pěkně starý film,tak nám bude stále připomínat,jak se žilo a jak se žije i v dnešních dobách... ()

lemoun

Miluju tuto trojici filmů, která je podle mě společně s Troškovým Sluncem, senem vrchol české komedie. Hodnotím VÝBORNĚ !!! ()

david.exe

Nestárnoucí klasika. Dvojka je o krapítek horší a na horách už lyžujeme barevně, ale také o poznání hůře.. Ale i tak skvělá zábava. ()

drozd

Čím jsem starší, tím tenhle film víc miluji. Zasluhuje si zařazení do kategorie "kultovní komedie", ale zároveň označení "naturalismus jako řemen". Josef Šebánek svým hereckým výkonem zcela předčí některé recetně uznávané "komiky". Těm, kterým se film nelíbí posílám vzkaz: "Podívejte se kolem sebe". ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011