Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (viac)
TV spot 2

Nedeľný deň jednej pražskej rodiny. Starý otec, stará mama, syn Heduš a jeho manželka s dvojčatami sa najprv vydajú na výlet do prírody, po návrate domov deň pokračuje typickým nedeľným popoludním plným hádok a nešvárov, aby napokon vyvrcholil večerným zmierením v podobe rodinného tanečného večierku. (STV)

pelegryna

Nechápu jak někdo může hanit Slunce seno a pak obdivovat Homolkovi.Obojí považuji za lůzovitou pokleslou zábavu zrovna jako šarády tv Nova. ()

PreLa

Nádherná komedie, výborné dialogy, výborné herecké obsazení!!! Škoda jen, že dnes už česká kinematografie takovéhle komedie neumí plodit. ()

lineker

Pro mně jednoznačně nejlepší česká komedie. Prostě skrytá kamera nasnímala život jedné české rodiny. To není film to je realita. To nejsou herci to jsme my a naše reálné životy. Jediné co může kazit mé hodnocení je to, že Homolkové jsou sparťani. ()

burg odpad!

Jsem snad jediný, komu to přijde naprosto trapné? Jestli je tohle ze života průměrné rodiny, tak v tom případě je průměrná rodina plná buranů a natvrdlých dementů. ()

Ejd_y

I když děj filmu jen tak pomalu plyne, přece jen nám poskytuje obraz typických Čechů a české rodiny. Bezesporu film patří k mým nejoblíbenějším komediím a pokaždé, když vidím scénu, jak Šebánek stele postel a křičí- Mámo, ty to neuvidíš, ty ne....!, skoro brečím smíchy. Výkony herců tu jsou podle mě excelentní. ()

nihiliste

Jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií, která i při dvacátém shlédnutí prostě pobaví. Celá trilogie je vážně skvělá. ()

Ruffus83

Tak hele mámo, já jsem tu postel vopravdu ustlal, rozumíš? Tak jsi mě ponížila. Ale ty to neuvidíš, hele, ty to neuvidíš! A podobných skvostně zahraných hlášek (hlavně od pana Šebánka) a situací je ve filmu opravdu hodně. Úžasně natočeno, nesmrtelné téma, skvěle vybraní herci. A malí Formanovi synové, kteří zlobí a zamykají se v koupelně ´podle dědy´. Myslím, že každý Čech (alespoň ten kdo je narozený před rokem 2000) by tohle měl vidět. Mladší jedinci už se asi na tuto pro ně vzdálenou notu nenaladí. ()

JARDAHONDA

Komedie Ecce homo Homolka je první část slavné volné trilogie scénáristy a režiséra Jaroslava Papouška. Příběh filmu je vzat, podobně, jako v případě všech děl tvůrčího kolektivu Forman - Papoušek - Passer, přímo ze života. . . Osobně se přikláním k nejvyššímu hodnocení. Film má výborný lidový humor, nesmrtelné gagy a skvělou atmosféru.. ()

andydufrsn

Klasika! Veliká klasika, který , podle mého nejlíp, ze všech podobnejch filmů ukazuje jak to chodí! Ty věčné, dobře míněné, války mezi manželi, každodenní starosti i radosti. Super podívaná ()

petra_79

"...ta zchodit takových padesát kilo. Ti řeknu! ..... úplná labuť, viď" a řada dalších replik, které již zdomácněly v naší mluvě. Na každý pád, toto není nic hraného, tenhle film je život sám. ()

frantisekly

V tých časoch rodina, ktorá sa správala meštiacky, až malomeštiacky ( rodina musí byť v nedeľu spolu, Ludvov oblek a kravata, Heduš a jej biele rukavice ). Dnes sa na to môžeme pozerať ako na rodinnú idylku. Idylku aj cez rozhádzané periny a v podstate neškodné hádky. Čo dnešná rodina, odkojená konzumom a reklamou, kde sa cíti každý ako pupok sveta? Ako trávi nedeľu? Scéna s krížikom, ktorý je nakrivo a každý má na to svoj názor patrí do zlatého fondu. ()

PORTER44

První díl Homolkových je velice vtipná a humorná komedie ze sedmdesátých let.Rodina ve které se střídají hádky s dojemnými chvílemi.Některé scény super,nejdřív hromadný útěk z lesa,pak ze vzteku rozházené peřiny atd. ()

Generi

Česká klasika, výborní herci, výborné repliky. Dokonale to ale člověk to může pochopit až ve zralém věku., jako dítě jsem to nikdy nedokoukala. Ale i tak je to na můj vkus ukecané, proto jen 4 hvězdy ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011