Rammstein: Deutschland

(hudobný videoklip)

Deutschland je první singl vydaný ze sedmého studiového alba s názvem „Rammstein“ německé metalové kapely Rammstein. Klip natočil německý režisér Eric Remberg, který používá umělecké jméno Specter Berlin. Ve videoklipu vidíme všechny členy kapely společně se symbolem německého lidu, tzv. Germánií, kterou si zahrála německá herečka afrického původu Ruby Commey. Všichni protagonisté se postupně pomocí červeného laserového paprsku chronologicky přenášejí do různých krvavých a násilných historických etap německých dějin. Vše začíná u germánských kmenů a jejich vítězství v Teutoburském lese, pokračuje to ve středověkém honu na čarodějnice, událostmi mezi první a druhou světovou válkou, holocaustem, teroristickým obdobím Frakce Rudé armády a končí to v 80. letech před pádem Berlínské zdi, kdy se přeneseme do budoucnosti, kde vesmírná kapela vezme spící Germánii ve skleněné rakvi do neznáma. (Trajektt)

Lukoboss

OK, hudebně to možná není nic extra, ale klip jako takovej je normálně krátkometrážní velkofilm. Několik dějů, několik historických a důležitých okamžiků Německa, k tomu samozřejmě velká provokace, nadsázka, nemalá výprava a nad tím vším černoška jménem Germania. Musím říct, že jsem hodně dlouho neviděl takhle propracovanej klip, kterej je potřeba si pustit několikrát, abyste to všechno pochytili. Po deseti letech opět úder do černýho... ehm, opatrně s tím slovem. ()

pajmič666

Alegorický průchod napříč bouřlivými německými dějinami. Sugestivní, surrealistický, barvitý a chaotický. Tady se chectákama rozhodně nešetřilo. Od kulis a effekty, až po masky a kostýmy. Till by klidně mohl místo "Deutschland" řvát "Haushalt!" Ve výsledku to působí trochu snobsky, což někoho může nasrat. Ale hele, někam se ty masivní prašule nacpat musej, verdammt!! Z muzikálního hlediska je to klasická "Rammsteiovka", jako smaženej sýr s tatarkou, kterej vás neurazí, ale žrát pořád dokola to nejde.... a já už se docela přežral. Touto chabou metaforou bych vlastně popsal celý album. Co se ale "Německa" singlu týče. Má to atmosféru, syntezátor je vsunut do mixu velmi galatně a hezky se mazlí s jednoduchým kytarovým riffem a postupností akordů. Tilla pěkně v refrénu doprovází uječená ženština. Poslední dvou a půl minutová klavírní eskapáda je zbytečně dlouhá, jako tento komentář. Lehce nadprůměrná Beranidlová vypalovačka, která je stejně přehypovaná jako celý zcela průměrný a nenápaditý album. KLIP: 90% Muzika: 65% ()

cyphercz

Nářez, hudba i videoklip, dost možná nelepší co kdy vyprodukovali... a taky se mi hrozně líbí jak si (nejen) tu každej myslí že rozumí tomu o co v tom klipu jde:)) ()

GTS_PUNK

V prípade umenia sa vo všeobecnosti až príliš často plytvá superlatívmi. Najväčší, najuznávanejší, najrevolučnejší... Pokračovať by sa dalo takmer donekonečna. Ak sa vás však niekto niekedy opýta na najlepší hudobný videoklip, nasmerujte ho jediným smerom. A síce smerom ku skvostu s názvom Deutschland, ktorý vypustila do sveta skupina Rammstein v roku 2019. Nielen hudobne, ale najmä vizuálne podmanivé a úchvatné dielo, ktoré v podstate za menej ako sedem minút predstavuje prierez naprieč nemeckou históriou, je zároveň v mnohom sebareflexiou nejedenkrát rozdeleného a znovu spojeného národa. Pod pomyselnou vlajkou všemocnej Germanie (Ruby Commey) má divák možnosť vidieť prerozprávanie príbehu začínajúceho sa v rímskych časoch, pokračujúc stredovekom, infláciou vo Weimarskej republike, haváriou vzducholode Hindenburg, najtemnejším obdobím ľudskej histórie v podobe druhej svetovej vojny, nacizmu, holokaustu, paktovania kléru a hákového kríža, ďalej komunizmom vo Východnom Nemecku, akciami Frakcie Červenej armády a končiaceho sa presahmi do súčasnosti až vzdialenej budúcnosti, v ktorej už národ a s ňou aj národná identita Nemecka iba spiaco krúžia v sarkofágu kdesi na orbite. Deutschland vynikajúco znie a ešte lepšie sa naň pozerá. Zábery, natočené vo vysokej kvalite, sú v spojení s precíznym strihom a dynamikou celého videoklipu bez problémov schopné "strčiť do vrecka" nejedno celovečerné filmové dielo. Kdekoľvek možno šetriť superlatívmi. Ale určite nie tu. ()

GuderianVoss

Pokud píšete z historie Německa, tak Vám vřele doporučuji tento klip. Dělal jsem výzkum a 10 z 10 učitelů dějepisu schvaluje historickou přenost tohoto videoklipu. Takže odložte ty nudné sešity, jde se na Rammsteiny. ()

Mordecai

Podarila sa im tam esencia dejín Nemecka, potešila retrospektíva k starším veciam a ako titulná skladba celého albumu je to úplne #popičofka. ()

OzzyCobain

Samozřejmě, že kapela byla označena za neonacisty. Všichni zapomeňte na to, že židé jsou ti, kdo v klipu nakonec nácky zastřelí. Jen tak mimochodem, jeden z nej. klioů co jsem kdy viděl. ()

Fender

Hudebně výborné a klip jako takový je skvělou prohlídkou do minulosti Německa. Při prvním shlédnutí videa jsem si říkal, jak je skvělým nápadem udělat takovou menší cestu do historie Německa, že jsem ani neočekával, že by nějaká kontroverze nastala, ve videu nic vadného jaksi nenacházím. Avšak dnešní pošahaná korektnost se zase ozvala a já se nestačil smát. Opravdu stále nemohu pochopit, co je na tomto klipu tak vadného, pointa je jen o vykreslení historie Německa a co se týče nacismu, ten do té historie bohužel také patří, o jeho propagaci zde nejde proboha. Myslím, že text skladby jaksi vysvětluje vše a lze z něho jasně pochopit, o čem to vlastně je - poukazuje na lásku ke své vlasti, ale zároveň projevuje lítost nad jejími provedenými chybami (nacismus). ()

Gerwant_L2

Představte si "dokument" o Německu jen s Výbornou songou..Tak to je Rammstein - Deutschland.. Podle mě klip je výborně natočen o Hudbě ani nemluvě dobrá ()

colis

Hallo?! Tell them, we are back! Lepší návrat na scénu asi ani nemohl být. Po 10 letech čekání na nové album, přišli tito pánové s opravdu masakrózní náloží německých dějin. Ten videoklip je brutálně epickej a s tolika easter eggama a odkazema, že některé objevíte až třeba po 10tém shlédnutí. Je to Masterpiece a já smekám. Jen mě mrzí, že song bez videoklipu je poloviční, což platí i o live verzi. 10/10 ()

Sterbik

Jeden z nejlepších hudebních videoklipů ever napříč všema hudebníma žánrama. Detaily boží, kontroverze maximální, hudba mocná. Spoustu věcí sem z klipu sem zachytil i pochopil ale stejně sem si musel pustit vysvětlovací video protože mi stejně něco uteklo. Je to dokonalá procházka Německými dějinami a prostě zpracování je geniální nelze říct jinak. ()