Poslední hovor

• USA Last Call

Film Poslední hovor sleduje alkoholika se sebevražednými sklony, který se na výročí smrti svého syna pokusí zavolat na linku pomoci. Vytočí však špatné číslo a telefon zvedne svobodná matka, která pracuje jako noční vrátná na místní vysoké škole. Rozdělená obrazovka zobrazuje obě postavy v reálném čase během rozhovoru, který jim oběma změní život. (Cinemax)

Renfield

Beth má té noci co dělat s řešením vlastního problému, jenže v tom ji omylem zavolá Scott a velmi rychle si vynutí její plnou pozornost. Do hovoru typu máte špatné číslo, se brzy přidává zájem a postupná důvěra. Děj působí velmi reálně, uvěřitelně. Ten druhý je neznámý, pravděpodobně jsme se nikdy nesetkali a nesetkáme, takže proč mu neříct i věci osobnějšího rázu. Vše se mění po práškové chvíli, samozřejmě chápu strach o druhého, svým způsobem po takovém hovoru blízkého, ale nic se nemá přehánět a tady se to především herecky přehání až příliš. Sarah Booth byla do této doby fajn, jenže zde to chtělo ubrat. Emočně nejsilnější scénu její výkon hodně sráží, což je škoda, protože jinak byl tento hovor velmi zajímavý. 60% ()

viperDavid

Last Call je naprosto depresivní, ale důvěryhodný film. Pokud jste citlivější povahy, asi byste se mu měli vyhnout obloukem, ale také příjdete o jedno s nejsilnějších zážitků, které je krásně natočeno i přes to, že v celém filmu neuvidíte více než tři lidi, z toho toho jednoho sotva 2 minuty. Last call má skvělou muziku a skvělé herce a věřte mi, že na děj budete dlouho vzpomínat. ()

angel74

Ze začátku mi horizontální rozdělení obrazu dost lezlo na nervy. Jakmile však přišel na řadu inkriminovaný hovor a obraz se rozdělil vertikálně, tak to najednou začalo dávat smysl a bylo to ku prospěchu věci. Škoda slabšího rozjezdu, protože jinak mohlo jít o výborný film. Ten výbuch emocí na konci měl totiž neskutečnou sílu. Donutilo mě to přemýšlet, jak bych se v dané situaci zachovala já. (65%) ()

hanca.uh

Netradiční sledování půlené obrazovky mě upoutalo i bavilo a celkový sled jednoduchého nízkorozpočtového děje se stupňujícím napětím mě teda totálně dostal! Nechápu, proč tu má film celkové hodnocení jen 57%, protože tohle určitě stojí za víc i za tu podívanou. Jednoduché. Skvělé. Hodnotím velmi kladně, tedy 5 ***** :-) ()

DonBraso

Hmmm mno.Se Split-screen se setkávám zásadně u her a u filmu,který je vlastně jen takhle celý natočen,to bych možná řekl,že jsem měl i malou premiéru.Ono fakt,že musíte sledovat každičký detail není žádná hitparáda a tak časem přistoupíte na fakt,že vlastně je asi lepší si vybrat postavu nebo aspoň tu postavu,kde je zapnutý zvuk.Tahle věc už i ve hře není bůhví co a vždy si divák chce sledovat jen jedno okénko a sem tam mrkne vedle či pod sebe.U filmu to má mít stejný význam,protkaný reálnou dobou v jeden okamžik.Jenomže na malém místě,že někdo sedí a druhá lítá sem a tam to není zrovna terno dne.Sice síla snímku je jinde,ale prostředí či vůbec hýbatelnost postav není pro všechny.Chápu,že právě tento aspekt měl docílit toho,že se to stane přehledným.Síla postav samozřejmě má být v realistickém podání a to se vlastně daří. Bohužel nápínák to není už z samotného názvu,což je docela dobrý spoiler na celý film:)Samozřejmě postava Scott byla tou hlavní linkou a Beth hlavně ke konci už byla na mě zbytečně emocionálně vyšťavená.Predikce co si ze snímku vzít nemám absolutně žádnou,protože vážit si snad rodiny nebo druhých šancí či absolutního vyhoření je real-time lidstva.Díky stopáži a jestli se dá říci gradaci ke konci to má slušný tempo pro někoho určitě v netypickým rozdělení obrazu a místy decentní kamerou .65% ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v najjužnejšie položenom kanadskom meste s názvom Windsor. (MikaelSVK)