JAG - Vojenská generálna prokuratúra

Krimi / Dráma / Akčný / Mysteriózny
USA, (1995–2005), 174 h 17 min (Minutáž: 44–93 min)

Réžia:

Bradford May, Tony Wharmby, Alan J. Levi, Jeannot Szwarc (viac)

David James Elliott, Catherine Bell, Patrick Labyorteaux, John M. Jackson, Scott Lawrence, Zoe McLellan, Tracey Needham, Karri Turner, Chuck Carrington (viac)

Major Rabb (David James Elliot) a jeho kolegové z vojenské prokuratury vyšetřují případy na palubách lodí, vojenských ponorek i letadel. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa kwoky k tomuto seriálu (15)

Pilot (1995) (S01E01)

Velmi solidní první díl s nepříjemnou zápletkou (šovinismus v armádě). Škoda, že je to celé tak dlouhé a jednotlivé postavy přísně černobílé. Je z toho nějak moc cítit vojenská propaganda. ()

Stín (1995) (S01E02)

Oproti prvnímu dílu je tohle hrozná debilita. Skvělé jsou jen kulisy ponorky, ale zápletka mě bavila jen prvních patnáct minut. Po zbytek dílu už jsem musel jen snášet natahování děje a pitomé dialogy. ()

Dezertér (1995) (S01E03)

Velmi dobrý konverzační díl o jedné "chybě" při cvičení. Postupně rozkrýváme mezilidské vztahy mezi vojáky, protože právě v nich se ukrývá motivace a odpověď. ()

Deja Vu (1995) (S01E04)

Ach Harme, já jsem taková chudinka postarej se o mě. Nejhorší odstřelovač v dějinách odstřelovačů. Zápletka nanejvýš pitomá. ()

Chyba pilota (1995) (S01E05)

Byl by to fajn díl. Nehoda letadla, simulace či slovní přestřelky se zástupcem výrobce (mimochodem pěknej šmejd) mě celkem bavily. Bohužel je celé vyšetřování neuvěřitelně naivní a nerealistické (vyšetřování kamaráda nebo skutečný test letu byly hodně mimo). Scénárista potřeboval ukázat, že Harm je borec a vojáci jen lidi. Mě to jen utopilo v patosu a zkazilo dojem. Prakticky v každém díle koukáme na vojenský pohřeb, což už mi přijde jako vymývání mozků. ()

Vojnový plač (1995) (S01E06)

Velmi akční a napínavý díl plný zajímavých zvratů. Nerad bych spoileroval, tak to nechám jen takhle. A zase je tu pohřeb... ()

Útek (1995) (S01E07)

Další díl, kde je půlka věcí jen na efekt a druhá nedává smysl. Naprostá slátanina. ()

Simitar (1995) (S01E08)

Poměrně napínavý díl v zajímavých kulisách (poušť, irácká vládní budova). Máme tu tradiční problém s vnímáním žen v arabském světě a k tomu navíc "špionáž", marné snažení o mírové řešení situace a nakonec  riskantní záchrannou akci. Takhle to zní použitelně, ale na konci jsem spíš kroutil hlavou, jaká to byla ptákovina. V ději se to posouvá pomalu a docela jsem se nudil. Možná kdyby zatčený voják nakonec opravdu přiznal nějakou veledůležitou špionáž, bylo by to o kousek zajímavější. ()

Výcvikový tábor (1995) (S01E09)

Až na neustálé řvaní byly dvě třetiny dílu celkem ok. Závěr s "překvapivým zvratem" mě ale donutil opět kroutit hlavou. Scénáristi opravdu soutěží v tom, kdo vymyslí větší blbost. ()

Úkazy (1996) (S01E10)

Až skoro hororový díl. Zhruba dvě třetiny dílu jsem celkem hltal, protože strach z neznámého je vždy silný. Závěr byl trochu slabší (napětí polevilo) a navíc se začaly objevoval i logické chyby. Celkově jsem si to ale užil, takže můžu bez výčitek hodnotit za čtyři hvězdy. ()

Bratstvo (1996) (S01E11)

Začalo to velmi slibně. Opět sledujeme tvrdý dril ve výcvikovém táboře a bylo to tak akorát rozumně zamotané. Ale jak se začaly řešit drogy a gangy, tak to šlo těžce do kytek. A závěrečná akce s happy endem, to už na mě bylo moc. Jen těsně za tři. ()

Obranná akcia (1996) (S01E12)

Výborný napínavý díl. Spousta čestných chlapů v uniformách versus jedna žalující čubka, co s nimi hraje psychohry. Díl je natočen tak, že na začátku není vidět celý průběh sporné akce, takže divák odhaluje všechny podrobnosti postupně (a může pochybovat, co a jak se přesně stalo, kdo koho kryje a podobně). To se mi zdálo skvělé. Jen to čekání na závěrečné odhalení pravdy trvalo zbytečně dlouho. Že Harm letí přímo do bojové akce na nepřátelském území, v podstatě nepřekvapí - ten chlap naleze úplně všude. ()

Dymová clona (1996) (S01E13)

Když proti tobě hrají vlastní lidi a s tebou naopak nepřítel, je to vždycky o nervy. Napínavý díl s trochu praštěnou "sabotáží" a nic moc vizuálními efekty. Obecně díly s diplomatickým jednáním mám celkem v oblibě a tenhle rozhodně není výjimkou. ()

Hemlock (1996) (S01E14)

Pohádka o jednom neuvěřitelně schopném atentátníkovi. Bylo to dramatické, dějové zvraty přicházely co chvilka a navíc je tu ještě osobní rovina strachu o kolegyni. Až na pár drobností jsem si tenhle díl užil. ()

Nebezpečné územie (1996) (S01E15)

Zápletka s naštvaným vojákem, který chce být vyslyšen, se mi líbila hodně. Ale ta omáčka okolo toho (nahánění v lese, rvačka 1v1) byla dost pitomá. Začátek a konec super, prostředek hroznej. Tak to máme celkově za tři, i když čtyři byly na dosah. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell