Star Trek

• USA Star Trek (viac)
USA, (1966–1969), 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston (viac)

Posádka hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka se noří hluboko do vzdálených koutů vesmíru, aby objevila nové světy a civilizace. (Netflix)

Recenzie používateľa DocBrown k tomuto seriálu (75)

Síť Tholianů (1968) (S03E09)

S Requiem nejlepší epizoda třetí série. Napětí mezi Spockem a McCoyem funguje stále. ()

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe (1968) (S03E10)

Né že bych jí McCoyovi nepřál, ale ty (její) romantické řečičky nezněly moc uvěřitelně. Holt sci-fi. Na třetí se musím hodně přemáhat. ()

Platónovy nevlastní děti (1968) (S03E12)

Už toho šaškování bylo až až. Na druhou stranu, Kirk se musel hodně přetvařovat aby to vypadalo, že k tomu "historickému" polibku byl donucený. Ty superschopnosti samozřejmě získal až o minutu později. Michael Dunn se proslavil jako Dr Loveless z původního Wild Wild West ()

V mžiku oka (1968) (S03E13)

Dobrý námět, ale moc degradováno na tradiční Kirkovo obšťastňování sexy mimozemšťanky, ačkoli obě byly opět luxusní. Navíc časově to zrovna moc nehraje, Spock by rozhodně neměl tolik času něco udělat (a nad průměr jen kvůli němu). BTW Ten pomalý phaser byl docela zábavný, jen o trochu rychlejší budou v první serii TNG. Nemluvě o Star Wars. ()

Ta, která přetrvá (1969) (S03E14)

McCoy je fuč, takže Spock vede své úžasné dialogy se Scottym, jen to posouvá epizodu nad 50% (pokolikáté už ve 3. sérii). Tak co, pomůže geologovi, že si vzal modrou místo červené? ()

Poslední bojiště (1969) (S03E15)

Mám rád Roddenberryho naivní antirasismus, který už dnes příliš neobstojí. Asi by se nenadál, že dnes se za rasismus považuje i to barvení obličeje na černo. ()

Koho chtějí bohové zničit (1969) (S03E16)

Další epizoda, která stojí hlavně na Spockovi. Až jeho závěr mě přesvědčil o čtvrté * ()

Prokletí Gideonu (1968) (S03E17)

A takhle dopadne Země, pokud se budou lidi dál množit dnešním tempem. Od natočení tohoto dílu se populace zvýšila o více než dvojnásobek (!!!). Líbila se mi Spockova linie s diplomaty, ale ta Kirkova byla poněkud nudná. ()

Světla Zetaru (1969) (S03E18)

Tentokrát zamilovaný Scotty, moc mu to přeju, ale až na závěrečnou pointu je epizoda dost slabá. ()

Strážci oblak (1969) (S03E19)

Třetí série zrovna neoplývala skvělými epizodami, tak to aspoň kompenzovali krásou Trek-girls. A tady jsou rovnou dvě, chyběl snad už jen jejich souboj v bahně. for what purpose?!?!?! ()

Cesta do ráje (1969) (S03E20)

Sice špatná epizoda, ale ten konec docela potěšil ()

Rekviem za Metuzaléma (1969) (S03E21)

Krásně sentimentální epizoda podle povídky Jerome Brixbyho o hledání dokonalé ženy. Louise Sorel (Kapec podle Čapek, tvůrce slova robot) tak skutečně vypadala. Ona, Mariette Hartley a Famke Janssen jsou ty nejpůvabnější postavy celého Star Treku. Stejnou myšlenku později Brixby zfilmoval v The Man from Earth. * navíc za závěr. Ledzepfan > u takové bych nepotřeboval ani ty hodiny, po pár minutách bych dopadl stejně jako Kirk. ()

Kruté divadlo (1969) (S03E22)

Dobro vs zlo, Spock, Kirk, Surak a Abe Lincoln vs Kahless, Gengis Khan, plukovník Green a nějaká baba, kterou jako jedinou nevyužili v pozdějších sériích. Líbila se mi ta Roddenberryho naivita, že charming negress se v budoucnosti nikoho nedotkne. ()

Všechny naše včerejšky (1969) (S03E23)

Jedna z nejlepších epizod třetí série. Překrásná Mariette Hartley mně neskutečně dojala a já bych jí tam těžko nechal mrznout. Ani Spock se nedokáže před ní ubránit emocím. Nejsmutnější konec ze všech epizod TOS, závěrečný Spockův proslov mi rve srdce. ()

Vetřelec v mém těle (1969) (S03E24)

Bohužel, ač zajímavý námět, Shatner není natolik dobrý herec, aby dokázal hrát někoho jiného než Kirka. A ještě víc bohužel, poslední epizoda TOS bez rozloučení. ()

Star Trek má nového Pikea

27.02.2015

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)