Kirk je jedním z posledních přeživších, který může identifikovat vraha číhajícího na palubě Enterprise. (SkyShowtime)

darkrobyk

Je libo trochu Shakespeara? Hamlet? Antonius a Kleopatra? Zločin, vina a trest, pomsta. Se spravedlností je to těžké, když se často jedná o pomstu, za niž je vydávána. A pak ta možnost omylu. Kirk ví, ale potřebuje jasný důkaz. A do toho se přichomýtne svůdně krásná čubka, aby to měl kapitán ještě těžší... ()

ledzepfan

Hodně povedená a mnohovrstevnatá epizoda.. Je to spíše jen konverzační triller a akce se téměř nekoná, ale ty motivy zločinu a trestu, přenášení zátěže viny na další generace atd jsou prostě silné a dobře napsané. ()

PKD

1 ze 2 mistrovských epizod. V posledních 5 letech, když si jdu pouštět TOSku, vždy začínám tímto dílem. Přitom jsem ho 20 let skoro ignoroval. Proto mě překvapilo, jak se nenápadně stal jednou z mých stálic. Ani nevím, jak se to stalo. Ale myslím, že to je hl. díky románu Nejlepší Osud. Ta atmosféra+dialogy. ()

majo25

Krimi zápletka prepašovaná do sci-fi. Síce nie tak zaujímavá, ako väčšina ostatných epizód seriálu, ale fajn spracovaná, hlavne tie trilerové momenty, atmosféra a postupné odhaľovanie. ()

DocBrown

Začíná fascinace Star Treku Shakespearem. Ta dcera mě tam ale hrozně iritovala. Ačkoli byla k závěrečné pointě nutná, na scéně byla až moc často. Snad dokonce častěji než sám Kodos, který byl skvělý. Simpsoni podle něj pojmenovali jednoho ufona, druhý je po Kangovi. ()