V předchozím díle byl unesen Jesse a Buffy se ho nyní snaží zachránit. Pomáhají jí přitom noví přátelé – Willow, Alex a knihovník Giles, navíc na ni zpovzdálí dohlíží tajemný Angel. Parta se kromě jiného musí vypořádat i s nadcházejícími žněmi. (ArsenalEagle)

Milano33

Pokračovanie prológu sa nieslo na podobnej note ako samotný úvod. Mytológia sa prehlbuje, dej naberá spád a akcia sa stáva čoraz viacej podmanivejšou. Len sa mi moc nepozdáva nápad, hneď takto na začiatok zahrnúť apokalypsu do príbehu. Buffy sa nám konečne naplno predviedla, boj s upírmi mal šmrnc. Atmosféra bola temná a bol citeľný ľahký nádych horrorovosti. Celková štylizácia a pojatie seriálu je úžasná. A vážne sa mi pozdáva premisa, že celé to mesto je záhadne spiaté s mágiou, keďže sa nachádza na nejakom tom pomyslenom bode, kde sa pretínajú prúdy mystickej energie. Z tohto bezpochyby vyžaruje potenciál. A tiež som celkom zvedavý na postavu Angela, ktorá oplýva tajomnom. A Gilesova zapálenosť jr obdivuhodná, Willow a Xander sú skvelý pomocníci. 7/10 ()

chrispe

Xander si hraje na hrdinu. Asi jsem srab, ale kdybych tohle v hrobce zažila já, už se tam dobrovolně nikdy nevrátím. :D Každopádně ve dvou úvodních dílech se do toho nebáli a rovnou to odpálili. Jakápak klidná střední. ()

liuk

Hned začátek seriálu je vlastně apokalyptický, kdy jde o hrozně moc. Zkoušeli tím hned chytit diváka za pačesy a možná ještě nevěděli, že největší zábavnost seriálu bude v té maloměstské provinčnosti. Ale ty výměny v knihovně už jsou nabroušené na začátku, objevují se už ukázky toho, jak Whedon krásně umí skloňovat slova v angličtině, takže všechno je na dobré cestě. ()