Sedm mladých lidí prožívá v průběhu několika dní události, které radikálně ovlivní jejich budoucí život. Rozhlasový moderátor malého pražského rádia Petr se rozchází se svou dlouholetou přítelkyní Hankou. Tu chce získat pro sebe neurotický doktor Ondřej, který dívku už léta pronásleduje svou vtíravou pozorností. Ondřejova manželka Lenka si však odmítá připustit, že by otec jejích dětí mohl zradit jejich úhledný maloměšťácký život. Do osudů obou dvojic zasáhnou i křehká makedonská barmanka Vesna hledající v Čechách ztraceného otce, cynický manipulátor Robert a oddaný milovník marihuany Jakub. Kontrast k osudům osamělých mladých lidí, kteří se více či méně úspěšně pokoušejí vyznat sami v sobě, tvoří Hančini usedlí rodiče a skupinka japonských turistů toužících poznat "typickou" českou rodinu... Příběhy samotářů uprostřed davu, kteří si připadají bezmocně vláčení zlomyslným osudem uvnitř svých ekonomicky pohodlných životů, vyprávějí autoři v tragikomické poloze. (oficiálny text distribútora)

pools

Moje nejoblíbenější česká komedie vůbec. Super herecké složení, vtipná zápletka, a hulení, hafo hulení ;-) P. S. Vysvětlí mi někdo, odkud se tento film vůbec vzal??? ()

Korbitch

Dnes jsem to viděl teprve podruhé od premiéry. Neskutečný devadesátkový feel a naprosto skvostný soundtrack. Přechody mezi komedií a dramatem fantastický. David Ondříček v topu! Ostatně jako vždy. ()

ivishka

Tak tohle je jeden z těch skvostů české kinematigrafie o kterých sním skoro celý život. Má to společný jmenovatel s těmi předešlými co jsem viděla a to jest motiv toho, že jedna nebo více postav nevědomky ovlivňuje život ostatních. Tady to byl věčně zhulený Jakub - Jirka Macháček, cizinka Vesna - Labina Mitevska, ztracený romantik a rozhlasový moderátor Petr a Hanka. Líbila se mi i hudba i příběh. Kromě podivého herectví již zmíněné Labiny Mitevské mě na tom zaujalo snad všechno. Nejvíce mě pobavily scény : když Jakub vejde k dealerovi a řekne jééé nech to to je dobrá muzika co to je? a on naše národní hymna vole...nebo scéna s ohněm kdy se Jakub diví a hrozně se směje, že všichni tři hoří....bylo tam pár perfektních momentů třeba všudypřítomní ťamíci s kamerama a foťákama na večeři u Hanky a jejích rodičů.Líbí se mi i ta myšlenka, že když si ho pustím znovu absolutně vůbec mi to neuškodí a dokonce mě to i po několikáté pobaví. Za pravdu ovšem musím dát Vesně která prohlásila, že naše země je plná lhářů a jazyk máme podivný a jsou tu zk***ení lidé a Macháček na to odvětil no jo....já si spíš myslím, že lidi tady málo hulej :-D. ()

Praxis

Ty vole, co to je za město? To je Dubrovnik? Ne, to je Praha... Aha, nojo, ale stejně. To je takový nový nebo co... Vlastně ani nevím, proč je to kult, mě osobně to teda asi nijak zvlášť nenadchlo. Pár výborných hlášek, skvělý Macháček a Vilhelmová, jinak mě to úplně nebralo. 60% ()

Vxxx

Ehm... Tak za mě ne :) Má to skvělý... SKVĚLÝ soundrack a většina hlášek, které měly být vtipné, opravdu vtipné byly... ale prostě. Zápletka žádná... děj vleklý a nelogický. ABSOLUTNĚ nelogický. Né že bych nechápala co, ale spíš PROČ se tam dělo to co se dělo... nevím. Koukat na to sama, vypnula bych to ještě před půlkou... Ségra to má ráda a donutila mě. Zas jsem si trošku doplnila vzdělání aspoň... 2* (hudba, humor, Trojan :) ) ()

Lukrecie

Naprosto kultovní film jedné generace, pamatuji se, že když jsem ho viděla prvně, moc jsem ho nechápala krom vtípků (respektive plně jsem jej nepochopila), protože jsem byla ještě dost mladá. Pak jsem dozrála do věku Samotářů a byla jsem naprosto unešena výpovědní hodnotou a pravdivostí. ()

ArsenalEagle

Zvláštní film s plno zvláštních individiuí, jimž vévodí bezchybně zhulený Macháček. Samotáři nikdy nebudou tak úplně mým šálkem kafe, a upřímně ani nedokážu říct proč. Je skvěle bizarní, disponuje naprosto fantastickými nesmrtelnými hláškami - víceméně každá druhá věta, kterou Macháček vypustí z úst, je klenot, možná tou nejpamátnější je hymna. Situace kolem "znamení" je taky neuvěřitelně vtipná a vlastní pojetí onoho znamení ze tří různých perspektiv je vynikající. Trojan je klasicky výbornej, na mladou Schneiderku se dívá víc než dobře, naopak Rašilov mě bavil asi nejmíň, ale tam to je u mě spíš asi o jisté averzi. Bohužel ale film jako celek mě tak stoprocentně neoslovil a pokud si ho někdy pustím i na potřetí, bude to nejspíš kvůli duu Macháček-Trojan a nebo pokud nebudu vědět kudy z nudy. ()

Džejkop

Film pro fanoušky všelikého kuřiva a nejen pro ně. Zhulenej Macháček a jeho projevy, gestikulace, artikulace a problémy s pamětí jsou nezapomenutelné steně tak jako Labina Mitevská a její roztomilý přízvuk a samozřejmě také Ivan Trojan, který snad překonává i toho Macháčka. ()

Laxik

Slow burner, který je občas maličko nudný a hned několik postav skončí jinak, než jak by podle mého měly skončit (ať už z hlediska uměleckého, nebo etického). Ale i tak mě to docela dost přejelo (Macháček, ty vole, ta jeho předposlední scéna je fakt herecký mistrovství; no a scéna u večeře je pak bomba č. 2) a navíc si myslím, že asi chápu, proč to Zelenka s Ondříčkem rozuzlovali zrovna takto. Takže za mě asi cool. ()

Pierre

Myslím, že lidi tady jsou k sobě zlí, protože čeština je zlá. To je blbej jazyk, tvrdej a složitej. Pořád nějaký možná, kdyby… Nikdo neumí říct… Všichni tady lžou. Česká kultovka...Jen asi už té předchozí generace před tou mnou, která mi dlouhou dobu celá unikala (až na některé slavné scény s huličem Macháčkem - myslím, že státní hymnu musel vidět  v této zemi asi každý.) Ale Samotáři jsou i pro mě opravdu  sympatický film.  Skvěle dokáže člověka naladit na frekvenci atmosféry přelomu devadesátkových a nultých let kolem roku 2000. Je to zajímavý obraz doby a lidí ve velkoměstě. I když těžko říct, co všechno se od té doby tak změnilo... Nevyměnil by dneska Petr k vylévání svých osobních  věcí jenom rádio za sociální sítě? I Robert by to se svým točením všeho možného, včetně rozchodu kamaradů, už dneska měl daleko jednodušší.  Přišlo mi to jako možná více jako smutný než jako veselý film. To podstatné v čem  i tak vidím rozdíl oproti tomu, jak by vypadal dnešní generační film, je hlavně, že by z něho i přes vážné motivy za mě netřískalo tolik pohodové atmosféry, sebeparodie a nadhledu, která je na Samotářích strašně sympatická stejně jako celá ta zdánlivě bezstarostná doba, dokonce ještě před 11.zářím. Ničím se prvoplánově nešokuje, nic se nevyřvává do světa.  Jako na generačním filmu se mi na tom líbí, že si prostě jen tak plyne.Je to takový mix filmu ze života, snovosti  a absurdní komedie, takže ve scénáři jasně poznávám Petra Zelenku a jeho oblíbené absurdní motivy, někdy skoro až mystické nápady, jako v případě cizinky Vesny, která přijela do Čech kvůli hledaní UFA, které tady má dobrou půdu. I tam se ale nakonec ukáže, že důvod jejího příjezdu je jiný, daleko vážnější a přízemnější, což mě opět vede k přesahu, že i dnes plno lidí překrývá svoje problémy zájmem o různé neexistijící,  nadpřirozené nesmyslné jevy nebo dezinformace. Fajn je taky  vklad a hostování legend Maciuchová+Němec.  A hlavně...proč je tento tak populární je díky kadenci skvělých proslavených hlášek, které bych tady mohl vypisovat a stačilo by mi to na celý komentář .Co mě trochu bránilo  od zamýšlené   pětihvězdy je několik momentů, u kterých jsem se skoro až ošíval trapnosti a při případném opakování bych je už asi radši  přeskočil (prostitutka Vilhemová) a taky, že jsem měl pocit, že některé zápletky v závěru lehce vyšuměly do ztracena a to hlavně ta s Vesnou,  která se vůbec nedořešila, skoro jako by něco zůstalo ve střižně. Ale nakonec si nemůžu pomoct, když si vemu třeba zápletku se se stalkerem Trojanem. To je TOP, neskutečný výkon a příběh, včetně instalatérského  odhalení na závěr.:o ....Za takový film si odsouzení Vesny podle mě tentokrát nezasloužíme. Ale proč tady vůbec jsem? Je to jedno! ()

numi

Dokonalá režie, vynikající casting a potažmo geniální herecké výkony, neuvěřitelně sednoucí a strhující Muchowova hudba a střihař snad vypil múze mlíko k snídani... Prostě tenhle snímek nemá chybu. Bravo! A zaplaťte už nevím komu za to, že jste tam nakonec dopsali Macháčkovi tu roli. Ono i tak by to stálo za to, ale těch hlášek, těch hlášek by tam bylo o dost míň... [květen 2005] ()

Her0.89

Nehejbej s ním může mít něco s páteří… Jasně já jenom koukám jak je tam zaháknutej...Neměli by jsme zavolat sanitku... Já jsem dřív taky jezdil se sanitkou… Ale teď ho nepovezeme, že ne??... Jasně že ne já jenom koukám, jak je tam zaháknutej. Tyjo ten je tam teda neuvěřitelně zaháknutej… Ale nepovezeme ho že ne ??... Jak by jsme ho mohli vézt, vždyť může mít něco s páteří. střih a vrzající stěrače :D. S tímto filmem jsem otálel, protože nemám českou kinematografii rád. Z filmu Samotáři jsem znal jen ty nejlepší hlášky a tak jsem nechtěl svou iluzi o filmu ztratit tím, že se na něj podívám. Minulý týden jsem však po dlouhé době slyšel hlášku s barákama a Dubrovníkem a tak jsem se rozhodl, že na to nakonec kouknu. Zhodnotil bych to tak, že Samotáři jsou nadprůměrný český film s nejlepšími hláškami a skvělou hudbou. ()

BloodyVamp

Film, který se již po několika letech stal kultovním. Zde se jedná o film mladé generace. Hlášek a povedených situačních gagů je to nespočet, ovšem Samotáři nejsou pouze komedií pro mladé, ale také jistým existenčním dramatem, které trefně reflektuje obraz života současné generace. Přidejme si k tomu skvělé herce (především Trojan-Macháček-Rašilov), vynikající kamerové filtry a hudbu Jana Muchowa, nemůže se jednat o zklamání. ()

kaylin

Jeden z nejlepších českých filmů, který se skvěle dívá na to, co chce vlastně člověk v životě dosáhnout. Postavy to většinou neví, a pokud to ví, dosahují toho způsobem, který je vykořeňuje ještě víc. Hodnoty společnosti se mění a my sami je ani nechápeme, nerozumíme jim, stejně jako nerozumíme tomu, co vlastně děláme. Zábavné, ale hodně bolestivé. ()

rt12

Nejvíc mě utkvěl v hlavě Macháček, zvláštně cáklí jsou tam všichni. Nebyla jsem úplně nadšená, ovšem oceňuji kvality filmu. ()

topi

Film, který se rychle stal pro mnoho lidí kultem. Nezapomenutelný je i soundtrack, který drží snímek perfektně pohromadě. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (viac)

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

24.04.2017

Produkční dům Davida Ondříčka Lucky Man Films má za sebou práci na celovečerních trhácích, jako jsou Samotáři, Jedna ruka netleská nebo Anthropoid. Novinkou v už tak pestrém portfoliu je seriál… (viac)

Filmový festival Finále Plzeň oslaví třicetiny

Filmový festival Finále Plzeň oslaví třicetiny

14.04.2017

Jubilejní třicátý ročník filmového festivalu Finále Plzeň se uskuteční v termínu od 20. do 26. dubna 2017. Hlavním pilířem největší přehlídky českých a slovenských filmů bude i letos soutěž… (viac)