Kam zmizela Madeleine McCann?

• USA The Disappearance of Madeleine McCann
USA, 2019, 7 h 19 min (Minutáž: 43–65 min)

Dokument podrobně mapuje případ zmizení tříleté Madeleine McCannové, která se záhadně ztratila během rodinné dovolené. (Netflix)

hansel97

Jo, true crime documenty jsou pro mě totální guilty pleasure a o případu Madeleine McCann jsem četl články a koukal na videa na youtube nesčetněkrát, takže tohle mi sedlo. Je to dost dlouhé a v některých epizodách, to trochu ztrácí napětí, ale myslím si, že to výborně funguje jako shrnutí celého komplexního případu. Dokument se nestaví na strany a dává dostatečný prostor všem teoriím a možnostem. Mínusem je pochopitelná neúčast McCannových a tak trochu fakt, že to nepřináší nic nového, ale pro mě i tak dobře strávených 7 hodin. ()

Arsenal83

Zaujímavý prípad, ale ako nejaký dlhší dokument by to vyšlo lepšie. Prípadne urobiť z toho 3 časti. Niektoré diely šlo zlúčiť, napríklad materiál z piatej mohol byť v štvrtej, šiesta sa mohla spojiť so siedmou. Odradiť na prípade môže trochu, že doteraz nevieme pravdu. Príbeh nemá riešenie. Aspoň zatiaľ a pravdepodobne aj navždy. Máme tu však dobre ukázané niektoré bočné momenty, napríklad ako sociálne siete a anonymní internetoví trollovia zničia meno, reputáciu, nádeje, pošpinia a ohovoria a nikdy za to potrestaní nebudú. A samostatnou kapitolou sú samozrejme médiá. Slovo novinár sa stalo v 21. storočí už nadávkou, u tých lepších prípadov synonymom povaľača. ()

M.i.k.e

Silné téma a kauza o které asi neslyšel málokdo na straně jedné.A na straně druhé je tu vyčerpávající a místy až nudící formát,kdy jsou některé informace opakované několikrát a stopáž je extrémně natahována.Chápu snahu tvůrců přijít s co možná nejkomplexnějším pohledem na celou událost,ale tady platí,že méně by bylo více.Počítám,že čtyř dílná série by udělala tu samou službu,lépe by držela divákovou pozornost a navíc by byla mnohem silnější a funkčnější.Netflix tohle umí,ale rozhodně to umí i lépe...60% ()

luka4615

Podrobně zpracovaná minisérie, která zajímavou optikou mapuje okolnosti a následky snad nejznámějšího únosu dítěte. Jen škoda, že některé díly jsou až příliš rozvláčné a zabíhají do zcela zbytečných slepých uliček. Nicméně i přes tento atribut se stále jedná o ucelený náhled na tuto smutnou událost, která ani po neuvěřitelných třinácti letech nenalezla své rozuzlení. (Netflix) ()

Djoker

Konstatováno selhání na všech pozicích. Moje oblíbená věta, kterou často používám na firemních poradách, abych urychlil jejich průběh, jde použít i v záhadném případu zmizení Madeleine McCann. Bohužel tady mají neschopnost, arogance a lenost tragické následky. Rodiče, přátelé, samaritáni, média, policie i samozvaní vyšetřovatelé totiž dokázali udělat tolik bordelu, že únosce měl dost času na zmizení a důkladné zahlazení stop. Trvalo roky než všichni zúčastnění zapojili mozek, ale stejně už může být pozdě. ()

• Kate a Gerry McCann, rodičia Madeleine McCannovej, opakovane odmietali účasť na tomto dokumente a taktiež vyzývali všetkých naokolo, aby neposkytovali rozhovory producentom. Kate a Gerry proste nevedeli, ako to pomôže pri hľadaní Maddie a preto sa rozhodli nezapojiť. (belinko)