Báječná léta

• USA The Wonder Years
Dráma / Rodinný / Komédia
USA, (1988–1993), 42 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Fred Savage, Dan Lauria, Alley Mills, Jason Hervey, Danica McKellar, Josh Saviano, Olivia d'Abo, Daniel Stern (rozprávač), Michael Landes, Juliette Lewis (viac)

V průběhu 115 dílů vzpomíná třicátník Kevin Arnold na své dětství, které prožil na předměstí amerického města šedesátých let. Let květinových dětí, války ve Vietnamu, dobývání Měsíce. Ve vzpomínkách se Kevin vrací ke své lásce k černovlasé Gwendolíně, přátelství s Paulem Pfeifferem i ke spolužití se svými rodiči a sourozenci. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa topi80 k tomuto seriálu (49)

Osvětlovač (1989) (S03E05)

Winnie chce hrát ve školním představení. Kevin u toho pochopitelně chce být taky. Jen najít nějakou roli bez textu, bez choreografie, bez kostýmů a vlastně vůbec bez nutnosti být na jevišti. ()

Outsider (1989) (S03E06)

Když přátelství skřípe, je třeba se porozhlédnout po jiných kamarádech. Ale najít kamaráda na míru není nic jednoduchého a bude nutno spokojit se s pár kompromisy. ()

Rodinný vůz (1989) (S03E07)

Dokáže se Jack praštit přes kapsu, rozloučit se se starým rodinným autem, pořádně se odvázat a koupit třeba Mustanga? ()

Matematika na druhou (1989) (S03E09)

Znovu se vracíme k přísnému a strohému matikáři. Projeví se tváří v tvář nestandardní situaci jeho analytický mozek, nebo se ani jemu nevyhnula stařecká senilita? ()

Rokenrol (1990) (S03E10)

Prožít dospívání v 60. letech a nepropadnout rokenrolu? Nemyslitelné. A co takhle nezůstat jen u poslechu? ()

Co ty víš o ženách (1990) (S03E11)

Dvě různé kombinace chemických prvků vyvolávají různé chemické reakce. Podobné je to s Kevinem a dvěma různými spolužačkami. ()

Dědičnost (1990) (S03E12)

Když se Jack střetne se svým starším i mladším já, je to jako pohled do zrcadla. Ustojí to? ()

Ona, můj kamarád a já (1990) (S03E13)

Když je váš obrýlený kamarád v nouzi, můžete mu pro zvednutí sebevědomí domluvit rande se svou vysněnou holkou. Jenže, co když Paulovo kouzlo na Winnie oproti všem předpokladům zafunguje? ()

Omyly svatého Valentýna (1990) (S03E14)

Dá se do jednoho 20minutového dílu seriálu pro mládež vměstnat námět, který běžně zpracovávají dvouhodinové romantické filmy? Ano, dá. A my aspoň vidíme, kolik času ze zmiňovaných filmů je ztrátou, kterou už nám nikdo nevrátí. ()

Budka na stromě (1990) (S03E15)

Já ten díl asi nějak nepochopil. Anebo jsem ho pochopil stejně jako ten kámoš, co ř se kl "Jediné, co potřebujete, je dalekohled." ()

Pěvecký sbor osmé třídy (1990) (S03E16)

Tak tady jsem se opravdu královsky bavil. Nadšená učitelka se rozhodla vystoupit se sborem absolutních krákoralů a mutujících antitalentů na školním koncertě. A Kevin, na kterého jako jediného dá, ale který má na paměti moralizující slova Winnie, dělá oné partě bručounů mluvčího, přičemž toho pro odvrácení trapasu dělá dle jejich mínění velmi málo. Spíše naopak. ()

Večírek (1990) (S03E17)

Díl o tom, jak se (ne)vyhnout večírku, kterého je na jednu stranu čest se zúčastnit, ale na druhou stranu může přinést nejednu značnou překážku. S pověstnými vtipnými negujícími střihy typickými pro tento seriál se v tomto dílu roztrhl pytel. ()

Deváťák (1990) (S04E02)

Ten učitel dílen byl dokonalý. ()

Rozchod (1991) (S04E11)

Tak tady smekám klobouk až k zemi. Zfilmovat tak dokonale na 20 minutách v seriálu pro mládež lhostejnost a odcizení, zoufalou snahu zachraňovat něco, co už je evidentně pryč, a dokonce i diváka dostat do pocitu toho bordelu na podrážce určeného k odstranění, na to ani neumím najít dostatečné superlativy. ()

Ne a ne (1991) (S04E12)

Poprvé za seriál přišel Wayne za Kevinem s dobrou radou, byť ji podal svým nezaměnitelným způsobem. ()

Odvaha (1991) (S04E14)

O odvaze lze dlouze mluvit, lze ji předstírat, lze ji obdivovat. Ale co ji skutečně prověří? Třeba návštěva zubařské ordinace. ()

Nehoda (1991) (S04E20)

Opět skvěle natočená marná snaha pochopit chování pubertální dívky. ()

Pohled zpátky (1991) (S04E23)

Rekapitulační sestřih, který do seriálu nic nepřináší. ()

Autoškola (1992) (S05E11)

Parkování ve filmu ještě nikdy nebylo tak napínavé.... ()

Hrdina (1992) (S05E17)

Jeden z těch dílů, co jedou ještě víc na city, ale nahláškovaný: "Byl jsem jako vězeň, který přijel s vlastn8m bachařem." A docela akčně a dynamicky natočené scény z basketbalu. ()