Báječná léta

• USA The Wonder Years
Dráma / Rodinný / Komédia
USA, (1988–1993), 42 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Fred Savage, Dan Lauria, Alley Mills, Jason Hervey, Danica McKellar, Josh Saviano, Olivia d'Abo, Daniel Stern (rozprávač), Michael Landes, Juliette Lewis (viac)

V průběhu 115 dílů vzpomíná třicátník Kevin Arnold na své dětství, které prožil na předměstí amerického města šedesátých let. Let květinových dětí, války ve Vietnamu, dobývání Měsíce. Ve vzpomínkách se Kevin vrací ke své lásce k černovlasé Gwendolíně, přátelství s Paulem Pfeifferem i ke spolužití se svými rodiči a sourozenci. (oficiálny text distribútora)

Had6

Když jsem na to koukal před mnoha lety, tak se mi to moc a moc líbilo. Tehdy jsem nevěděl a ani netušil ze herci jako jsou Schwimmer, Ribisi, Savage a další budou poté patřit mezi ty známější. O to je to teď lepší, když je vidíte jak krásně vypadali v roce 1988. Vřele doporučuji... ()

rakovnik

Srdcovka mého mládí a dospívání. Nenechal jsem si ujít ani jeden díl, už úvodní titulková píseň se mi pevně vryla do paměti. Závěr je velmi dojemný, stojí za to vydržet do konce. ()

cariada

Nádherný seriál o životě z konce 60.let v Americe. O jedné rodině nerudném otci ,synovi Kevinovi a jeho lásce k Vinnie jeho starším bratrovi Waynovi ,který se moc hezky nechová. Vše podtrhuje skvělá dobová hudba. ()

Stanley

Tenhle seriál jsem zbožňoval. Na rozdíl od mnoha jiných seriálů nepopisuje jen dění běžných životních událostí, ale hlavně vnitřního Kevinova světa, což dělá s takovou autentickou citlivostí, že se se slzami v očích nelze ubránit vzpomínkám z vlastního života, mládí a dětství. Nádherná ukázka toho, jak to, co je vidět, je sotva procento toho, co někteří prožívají společně s tím, co vidět není. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 46. ročník (za rok) 1988 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál) + nominace (3) - 47. ročník 1989 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Fred Savage, 48. ročník 1990 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Fred Savage ()

Šimpy

Jeden z nej seriálů o dospívání, jaký jsem viděl. Strasti a slasti dospívání v Americe 50. let? Hned bych tam chtěl žít a vyrůstat tam. Jasně, je to čirá nostalgie i s mravokárným ponaučením, ale některé díly byly vysloveně pouze zábavné. Navíc občasné návštěvy herců jako James Tolkan, či z mladší generace Schwimmer, Ribisi atd. dodávají seriálu další rozměr. ()

Demon.N

Seriál o dospívání, kterému u nás dominoval vypravěčský hlas Miroslava Donutila a jím předkládané glosy a moudra (doufám, že si to tedy po letech stále správně pamatuji), výtečně zvolená hudba, hořkosladké chvíle, vzpomínky...a především ukázka, že časy se zkrátka mění (a především nezastavují). Seriál dětství... ()

Decker

Velmi povedený serial, ktery zachycuje presne ty okamziky, ktere si zaziva asi kazdy z nas; dospivani, prvni lasky, zivotni zkousky a zklamani. Musim uznat ze tento serial patri jednoznacne k tomu nejlepsimu co v 80tych letech v americke serialove produkci vzniklo. ()

Klenotka

Vynikající seriál o dospívání, podaný vtipnou formou, s kterou se každý člověk, který prochází nebo prošel něčím podobným, dokáže ztotožnit. Protože tyhle problémy jsou stejné všude, bez ohledu na zemi či kontinent. Osvěžující na tom je hlavně to, že se to neodehrává na pozadí večírků, palem Los Angeles či mrakodrapů New Yorku, nejsou tam mladí a krásní lidé, ale normální zamindrákovaní teenageři. A celé to má hlavně nadhled, což už se dneska moc nenosí. Seriál mého dětství a mládí, s vynikajícím dabingem, ale i sympatickými, chybujícími hrdiny. Poslední díl mě rozbrečel i na potřetí. ()

Johnnas

To bylo něco. Dávali to v době, kdy jsem měl stejné problémy jako hlavní představitel, takže jsem se s ním dokázal perfektně ztotožnit. Navíc skvělá úvodní píseň a další klasický hudební doprovod let šedesátých. ()

Endyis

možná v dětsví ok; ale dnes když slyším ten dospělej komentář, kterej ne jenom, že si do detailu pamatuje všechny svoje zážitky, ale i si pamatuje svoje tehdejší psychické pocity, tak ten už sám o sobě si říká o parodování. Viďte pane Groeningu a L. Brooksi... ()