Báječná léta

• USA The Wonder Years
Dráma / Rodinný / Komédia
USA, (1988–1993), 42 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Fred Savage, Dan Lauria, Alley Mills, Jason Hervey, Danica McKellar, Josh Saviano, Olivia d'Abo, Daniel Stern (rozprávač), Michael Landes, Juliette Lewis (viac)

V průběhu 115 dílů vzpomíná třicátník Kevin Arnold na své dětství, které prožil na předměstí amerického města šedesátých let. Let květinových dětí, války ve Vietnamu, dobývání Měsíce. Ve vzpomínkách se Kevin vrací ke své lásce k černovlasé Gwendolíně, přátelství s Paulem Pfeifferem i ke spolužití se svými rodiči a sourozenci. (oficiálny text distribútora)

Sifaka

Skvělý seriál o dospívání. Jak často jsem se v Kevinovi viděl :-)! Viděl jsem všechny díly 2 x a většinu jich mám na kazetě. Hodně seriálu pomohl skvělý český dabing (hlavně Donutil je nezapomenutelný). A taky je dobrá hláška otce rodiny ... "A musím platit daně" a " Neříkej levná a 30 Dolarů v jedné větě" atd. Prostě skvělá zábava, kterou si rád často pouštím a hlavně neomrzí ... ()

rawen

Parádní - tohle mě provázelo celé mládí! Jeden z nejlepších seriálů všech dob. Ten soundtrack bych chtěl taky, kdyby ho někdo sehnal .) Cockera znám jenom díky tomuto seriálu :) 9/10 ()

Iggy

Usměvný a hřejivý seriál, který jsem sledoval akorát tak v té správné době dospívání. Opravdu lidské podání příběhů dospívajícího Kevina a jeho rodinky kdesi v USA koncem 60. let. Jen samotná úvodní znělka ve mně vyvolává hodně nostalgických vzpomínek. ()

DDT

Po "Twin Peaks" a "Červeném trpaslíkovi" třetí seriál, u kterého jsem u televize vydržel koukat na většinu dílů. A přitom je to "jenom" doják o zmatcích dospívání... ()

Kryton

Skvělý seriál , který se mi moc libí nadabovaný a který skoro až melancholicky se skvělou hudbou provede člověka životem obyčejného kluka. Více takových seriálů! ()

Pan Filuta

9/10 Báječná léta aneb svět podle Kevina Arnolda. Tak kvůli tomuto seriálu bych klidně dospíval v Americe v 60. letech. Hodnocení je určitě nostalgické, ale proč ne? ()

Paxxx.cz

Pěkný rodinný seriál, na kterém jsem vyrůstal. Krásně odvyprávěné a moc pěkně podané. V situacích, které prožívá hlavní postava se často najdete...8/10. ()

sta

I když mi je teprve dvacet, u tohoto seriálu zažívám neuvěřitelný pocit nostalgie. Holt i mně už leccos uteklo. A úvodní skladba je taky dokonalá. ()

gogos

Podobně jako Krok za krokem, Alf a další, patřilo toto k mému vyrůstání. Nedávno to opakovali a opět jsem se na to s chutí podíval! ()

blackrain

Nostalgický seriál. Amerika 60. letech viděna očima dvanáctiletého kluka. Příběh nejen o dospívání. Seriál měl velmi vysokou úroveň po celou dobu svého trvání. Jeden z mých hodně oblíbených seriálů. Báječná léta mě dokázala připoutat k obrazovce a hned tak se od neodrthnout. Neuškodila by repríza. Při vyslovení názvu mě napadnou dvě postavy, asi nemusím připomínat, že jde o Vinnie a Kevina. ()

Rakosnicek77

Milý seriál o dospívání v americe šedesátých let . Nezapomenutelná hudba a komentáře Miroslava Donutila, ve mě vyvolávají krásné vzpomínka na doby, kdy se tento seriál vysílal. Výborný Fred Savage se kterým projdete nástrahy dospívání a všech možných okamžiků, které provází život malého chlapce, studenta, až téměř v dospělého muže. Během 115 ti dílů se postupně seznámíme s Kevinovým nejlepším přítelem Paulem Pfeifferem a jeho velkou láskou Winnie. Opravdu velice povedený seriál, který si svoje místo na americkém seriálovém Olympu 80 let, bezesporu zasloužil. ()

swed

Seriál mého dětství s kouzelnou retro atmosférou. Dokonale se tu mísí mix humoru a vážnějších okamžiků. Spolu s hlavním hrdinou tu prožijete cestu od jeho dětství až po práh dospělosti. Spousta hlubokých myšlenek je tu podána pravdivě a bez přílišného patosu. Podobný seriál se dnes těžko najde. 9/10 ()

Gann

Tak tenhle seriál je pro mě srdeční záležitost - poprvé jsem ho sledoval ve svých 10 letech a hrozně jsem si ho zamiloval. Nikdy jsem neviděl všechny díli, ale co jsem viděl ty mě dostali. Už navždycky si budu pamatovat zachodové "šprůšo" nebo jak se francouzsky řekne "Chcete trochu másla?". :) Jo a jak už řekl golfista - chtělo by to Soundtrack. Muzika byla opravdu sqělá. Jak rád bych zase jednou z televize uslyšel tu krásnou úvodní melodii... ()

L_O_U_S

Seriál mého dětství. Když jsem v podvečer přepnul televizi a viděl, že zrovna hraje Kevin Arnold se svými patáliemi, rád jsem se díval. Velký kus nostalgie. Závěr mi ale utekl, takže jak to s Kevinem a Winnie dopadlo, jsem se dozvěděl až po letech. Dost možná inspirace pro jeden nejmenovaný pozdější sitkom. (49.) ()

Petroff

Báječný seriál z báječné doby! Má to nejikoničtější a nejlepší dobovej soundtrack všech dob (nejspíš i nejdražší, když to ČT od 90.let nereprízovala a pravděpodobně nikdy reprízovat nebude). Epizody kde má víc prostoru táta (Dan Lauria) jsou špička, ten jeho nabručenej výraz je prostě dokonalej. Z optiky dospělýho je dost zábavný, jak se hlavní postava Kevin (-se kterým jako dítě nutně sympatizujete a fandíte mu) většinou chová a projevuje jako totální kretén, ale právě i to je na tom báječný (třeba, když zjistí, že jeho holka Vinnie má víc bodů z final testů, než on: "Vinnie, proč jsi mi tajila, že jsi chytrá?" - tohle řekne zcena vážně někomu, o kom celej seriál tvrdí, že je to jeho životní láska ... maximálně boží) ()

Kopik

Pamatuji si, že tento seriál o dospívání dávali na ČT1. Docela sem to sledoval když sem prišl z treninku a vim že se mi to libilo. Takže 4 hězdičky. ()