F1: Touha po vítězství - Série 3

(séria)
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, 2021, 6 h 44 min (Minutáž: 37–51 min)

I ve zkrácené sezóně 2020 se Lewis Hamilton, Daniel Ricciardo a další špičkoví jezdci ženou za šachovnicovou vlajkou navzdory tomu, že COVID-19 převrací svět naruby. (Netflix)

koza3

V podstatě platí můj komentář k předchozí sérii, tedy že pro skalního fandu to bude mnohdy dost povrchní a zjednodušené, ale jako akviziční nástroj pro nové fanoušky to určitě funguje skvěle. Nakonec i ti matadoři si tady můžou před sezónou rekapitulovat klíčové události předchozího roku. Trošku škoda, že to smrdí cenzurou některých týmů a dávají si všichni pozor na to, co říkají. Taky tam jde cítit ta snaha o dramatizaci, ale pravda, že některé momenty byly v loňském roce opravdu kulervoucí. Pořád kvalitka a navnadilo mě to na start sezóny :-) ()

Tomas_PO

Tretia séria 'zhtlnutá' na dve pozretia, umne načasovaná pred začiatkom sezóny. Je však už uhladenejšia, evidentne tímy rýchlo pochopili popularitu tejto série. To znamená aj pozitíva - aj uzavereté tímy sú viac otvorené, no otvorenejšie tímy už opatrnejšie odhaľujú zákulisie. Menej záberov je z toho najhlbšieho zákulisia, počuť aj menej interných rádiových komunikácii. Prípadne jednotlivé diely už prechádzali autorizáciou tímových mediálnych expertov. Pozornosť medzi tímy je rozložená rovnomernejšie, občas sa objaví aj Ferrari, no hlavne Mercedes. Samozrejme, že ich zákulisia je strážené najviac a tak je stále focus viac na tímu zo stredu štartového poľa a samozrejme Red Bull. Tieto tímy majú zjavne aj pro-netflix reklamnú stratégiu. Každý asi čakal na diel s hrôzostrašnou haváriou Grosjeana, čo je síce stále nesmierne silný diel, no ja osobne som čakal iný prístup. Viac emócií, viac post-rozhovorov, lepšie spojenie s tragickými haváriami minulosti vs zvyšovanie bezpečnosti, viac technologického fokusu, safety car/medical car, viac nepublikovaných záberov, niečo zo súkromného archívu... Záverečný, pre niekoho kontroverzný diel na tému Black Lives Matter mi neprišiel ako problém, predsa len sila F1 môže na tento problém dobre upozorniť, ak sa to 'nepreženie'. Koniec koncov, najnovší-najlepší jazdec histórie (čo sa týka výsledkov) ako jazdec inej pleti má k tomu čo povedať. Ak by bol Schumi černoch, nikto by mu túto tému asi nezazlieval. Na strane druhej posledný diel, takpovediac vyvrcholenie série, je vyslovene najslabší snáď z celého seriálu. No aj tak napokon plných 5 hviezd. A hor sa do sezóny, snáď už post-pandemickej. Úvodný marcový Bahrajn a súboj Verstappen - Hamilton bol úchvatný. ()