Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (Cinemart SK)

Emperor1

Celkem zábavná jednohubka s lehce transcendentálním přesahem. Jako hráč RPGéček se ode dneška budu dívat jiným pohledem na NPC ve hře, teď už je přece nemůžu jen tak mlátit kvůli expům navíc, vždyť to jsou taky bytosti, které cítí, které to možná doopravdy bolí a říkají si, proč jim to tenhle Bezejmenný vlastně dělá (víte, o kterou hru se jedná, že?). Z pohledu diváka se však jedná o celkem tupou podívanou s roztomilými, ale dnes už nijak překvapivými triky a efekty, kvalit Matrixu to zdaleka nedosahuje a to ani po příběhové stránce. Body navíc dávám právě za ten přesah, kdy tento snímek dává možnost odpovědět na otázky, které mi vrtají hlavou už delší dobu, totiž co dělají herní postavy po vypnutí hry. A kdy se někdo rozhodne vypnout tu, ve které hrajeme my. ()

ReactLotus

Skvelé herecké obsadenie, hudba, scénar, kostýmy, kamera a grafika ( aj keď mi z nej bolo niekedy zle, dala sa zvládnuť). Bohužiaľ, zvuk bol nevyvážený ( ale to je asi len preto, že som sedel na j*bnutom mieste v kine😅). Taktiež sa mi obraz zdal niekedy divný (v kine som to nečakal) + niektoré scény boli v nízkych snímkoch a nedívalo sa mi na to najlepšie. Je tu hromada easter eggov a narážok. Trochu ma prekvapili vulgarizmy (nečakal som ich z úst detských hercov). Ak si fanúšik Marvel a Star Wars filmov (taktiež ak máš rád videohry) bude sa ti film nesmierne páčiť.7,7/10. ()

bonovox

Zaujímavá myšlienka a myslím si že pre herných nadšencov je to topka ale pre radového diváka sa jedná o priemernú akčnú jednohubku s ako vždy topornym herectvom Reynoldsa. Poteší ale camea známych hercov. ()

Tomko87

Nebolo to zlé . Na Ready Player One sa to nechytá, ani zdaleka, ale taká blbina na jedno pozretie ujde. Reynolds zase heá Deadpoola Taika je veľký šialenec ()

jpacuta

Zoufalost. Humor nikde. Stupidita moderních her na maximum. Jako hráč bych se s tím měl ztotožnit, ale stal se přesný opak. Tvůrci, běžte se podívat na Boss Level nebo Ready Player One, jak se dělá vtipný/ nápaditý akční film inspirovaný videohrami. ()

Lendak

Táto Ready Player One- Truman Show- Matrix chujovina s názvom Free Guy je typická Reynoldsovina, kde pod tou nekonečnou paľbou bizarností není šanca sa nudiť. Reynoldsov humor veľmi nemusím, ale tu to pasovalo úplne dokonalo. Stačí ku tomu ešte pridať solídne CGI, sympatické postavy, kopu rôznych easter eggov a máme tu recept na dokonalý letný blockbuster. ()

swenyx

Většinou bývá pravidlo že cokoliv z herního světa co je zfilmovaný je špatný, ale tady to tak úplně není, začátek filmu byl boží, seznamování Chlápka s rolí hráče a poznávání MolotovGirl bylo super, ale pak se do toho zapletl moc velký lore a přestalo mě to tak bavit. Jsou tu odkazy na hry či filmy jako Portal, Fonko, Avengers atd a taky se tu objeví Ninja a Pokimane, což bych asi spíše bral jako negativum protože byli hrozně cringe. Celkově to asi je něco z čeho nejsem nějak odrovnanej a není to tak dobrý jako třeba Sonic , ale neurazilo to. ()

jjjerry

Snaha o mix Ready player one a Truman show. Bohužel to moc nefunguje. Není tam žádné napětí, vzrušení. Je to takové béčko výše uvedených filmů. A hlavní hrdina je ňouma, anitisympaťák. Jeden  z filmů, na který po týdnu absolutně zapomenete... ()

Perunwit

No nevím tedy co bylo účelem tohoto veledíla, ale mě jako hráče to naprosto minulo a jako filmovej divák si spíš kladu otázku jestli ty prachy nešly nacpat do něčeho aspoň drobet seriózního. Na tohle asi nemám doma dost drog. ()

PTuranyi

Hraná verzia Ralph Rozbito s vymakanou produkciou a vynikajúcim hereckým výkonom Ryana Reynoldsa. Žiaľ po sľubnom rozbehu a originálnej zápletke sa príbeh začne zamotávať do siete klišé a skratiek až Béčkovej úrovne čo vyústi až do veľkého finále, ktoré však neprinesie nič neočakávané. Atmosféra je však výborná a zábavné momenty číhajú na každom rohu rovnako ako grandiózne vizuálne efekty. 70% ()

Zlajdaa

Zajímavý nápad, dobří herci, kupa "easter eggs" (a bestak jsem většinu ani nepostřehla :D). Kazí mi to akorát délka filmu - mohlo to být o něco kratší a svižnější. Lepší průměr. ()

Libb

Nechci psát o filmu, abych čtenáře nějak neovlivnil, a aby si čtenář mohl film vychutnat sám, ale co chci říct, že tento film je pohlazení po duši. Žádní vyložení psychopati, hlavní hrdina je dobrý člověk, a to je dnes velice osvěžující. ()

dagyšpandr

Film má slušné tempo, hýří nápady a hlavní hrdina je správný týpek. Kdyby nebylo toho nechutně amerického happy konce, dal bych 4 hvězdy. A song "Mariah Carey - Fantasy" nemůžu dostat z hlavy. Bavil jsem se víc, než u Ready Player One. ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+