Avanpost

(festivalový názov)
  • Rusko Avanpost (viac)

V blízké budoucnosti se cosi přihodilo. Spojení mez většinou měst na Zemi se přerušilo. Kosmonauti objevili na území východní Evropy malou kruhovitou oblast, která stále žije. Co armáda nalezne za hranicemi této oblasti šokuje všechny. V obchodech, v automobilech, na silnicích, v budovách nemocnic a nádraží, všude jsou stopy boje. Kdo nebo co likviduje všechno živé? A jak dlouho vydrží poslední základna lidstva? (Týden ruského filmu)

Kushina

Kdo by to byl řekl, že rusové dokáží natočit dobrý sci-fi film a přitom neurazit jiné národy (jak jim často bývá zazlíváno). No zkrátka aby se jednoduše vyhnuli kritice a znázorňování ostatních národů, tak je jednoduše díky mimozemské invazi smazali ze světa a díky tomu si mohli v poklidu natočit hezký film bez servítek. Akční stránka nemohla nudit ani toho nejnáročnějšího diváka, protože střílení zde bylo až po kokot. Konec filmu byl vcelku otevřený a našla se v něm i špitka citu. 65% ()

Kenji

Po Zaščitnikoch je tu ďalší ruský, no volajú to blockbuster, ale neviem, neviem, aké kritériá tento film znesie. V skratke: je to strašná kravina. V dĺžke: Preboha prečo to malo 2 hodiny? 80 minút by bolo viac ako dosť. POZOR SPOILER eMZáci, ktorí vlastne ani tak nie su EmZáci, teda sú, ale teda sú len dvaja, lebo telepati a psychotronici, čiže akčné scény, no akčné scény. Jedna je 5 minútová streľba do tmy a zvyšok v tom vyprázdnenom sídlisku a radovej zástavbe je proti ľuďom ovládaným eMZákmi. KONIEC SPOILERU Akcia je také kosenie davu. Nič extra. Nepohľadné ruské ksichty k tomu. Keby zhebli všetci, tak mi je to šumafuk. Nezáležalo mi na nikom. Ani na tom ľudstve. Aj tak sme už všetci mŕtvi. Plus teda nejaké to informovanie zo slovansko árijských vied o tom, že pochádzame z mimozemskej DNA, ale taká oklieštená verzia Bohov. Prvé vyhynutie druhu pred nami tu bolo, veď podmorské mestá a pyramídy hádam nepostavili ľudia? Pracuje sa na tom už stovky tisíc rokov. Beriem, že scifičko znesie všetko, ale potom do kníhkupectva chodia ľudia a kupujú si knihy, kde sa to píše a veria tomu. Takže v skratke: je to strašná nudná kravina. ()

Heywood

Najdeme ze celou řadu připomínek z jiných sci-fi filmů (možná Poslední z nás se tu také připomíná), ale zápletka je dobře vystavená, na komparsu se nešetřilo, vizuály jsou zvládnuté a hudba skvěle sedí. Herecký tým je nadprůměrný, což u "průměrného" sci-fi až tak nebývá. Jak už to bývá, nabízená filosofie nad lidstvem a jeho konáním se logicky promítá i v tomto filmu a  SPOILER "Ráma", který doletí je opět tématem, podobně jako Pasažéři se stejným cílem nového života kdesi jinde. Závěr měl vyvolat diskuzi, kde začíná a končí lidství tváří tvář k riziku následků. Podobě bychom si mohli klást otázku, kdy skončí evropské lidství k invazi neevropanů, kdy jen 15-20% z nich s námi chce žít, zbytek je rizikem bezpečnostním a v budoucnu i rizikem válečným. Přidal jsem proto hvězdičku, protože nešlo jen o bezduché střílení a okázalé masakry, tvůrci chtěli méně říci a více pokládat otázky, než odpovědi. V celkovém zabalení, které bylo kompaktní a neotřelé dám 70%. ()

Karbos

Za mě pěkně zvládnuté scífko, které přináší i určitě originální prvky, přičemž závěr je správně ujetej. Akce byla nadprůměrná a třeba útok armády medvědů byl vyloženě špica! Samotná nosná myšlenka příběhu byla fascinující a dokonce jsem nějaký čas po filmu strávil nad úvahami jestli to nemůže být náhodou pravda. ()

spawnxp

No, dobrej... pokus. Bohužel to vypadá jako sestřih seriálu, něco tam rozjedou, pak to nechaj. Logiku nehledat. Efekty poměrně dobrý, militar klišé nevynechali asi žádný ale pár hlášek dobrejch. Průjezd městem dost znepokojující. Obě ženský role to zvedaj minimálně o bod. 3.5/5 ()

Jehova

Po posledním ruském počinu v daném žánru, který jsem měl možnost uvidět (Priťjaženie), jsem šel do kina s poněkud neurčitým očekáváním, avšak výsledek mě příjemně překvapil. Zajímavý a svižný děj bez větších hluchých míst speciální efekty na úrovni a dobře servírované napětí podtržené několika dějovými zvraty. Chybělo snad jen trochu podrobnější vysvětlení motivace "zrádce" koloniazační civilizace. Díky ne zcela jednoznačnému zakončení film trochu připomíná některé z epizod seriálu Krajní meze, včetně určitého morálního poselství. ()

dinzbir

Náhodou velmi slušný nápad a neotřelé provedení. Jako u filmů Přitažlivost, atd. Ruská produkce je originální svým provedením a něco jiného od západního standartu. Film bych celkově doporučil. ()

Morb

Z mě úplně v klidu film, u kterýho jsem se při akčních scénách vyloženě bavil. Moc mi nesedli herci a počínání vetřelců jsem trochu nepochopil, proto za 3. ()

Majo.evans

Moc som od toho nečakal ale nakoniec celkom dobre.Lepší priemer.Boli tam chybičky.Na začiatku strielačka a potom scifi o invázii...Nečakal som to.Rusi sa akosi ukazujú. ()

pitycz

Není to úplně špatný. Samozřejmě jsou tam hluchá místa jako v každé střílečce, ty miliony vystrilených nábojů a pak "dostal jsem jich aspoň 40 i já jich pár dostal" je prostě uhozený. Ale ty 2 hodiny byly poměrně svižný a nenudil jsem se. Byl jsem připravený na 3 hvězdy jako lepší průměr, ale ten konec to poslal úplně do kopru a dávám 2. ()

ezop1012

To bola slabota po všetkých stránkach. Po prvú súlož je to výborné a tušíme, že niečo zle, sa udeje. Tých dobrých vecí je minimum, prekvapivých nula. Kamera je občas dobra, dynamika je dobrá, avšak filmová hudba absolute zlá a toto je kameňom úrazu celého filmu ďalším je nie príliš dobrý scenár. Spoiler: na Zem prídu dvaja mimozemšťania a z neznámej príčiny chce zabiť jeden druhého - to ako vážne? Keď už nultá alebo prvá fáza nebola úspešná, myslím to smrtiace žiarenie, prečo to nezopakovali? Zas tu mame zombikov, teda aspoň zmanipiulovanych ľudí, ale prečo neovládli všetkých aj hlavných hrdinov je mi záhadou. Nedotiahnute efekty, použitý zlý filter presne ako HBO seriál Černobyľ, vrtuľník pristáva sú tam oblaky pary, dymu, ale vír okolo rotorov žiadny. Celkovo je to slabé, nevhodne zvolená filmová hudba (predstavme si niečo na štýl star wars aké iné by to bolo), nelogicky deravý scenár, slabšie až nedostatočné efekty. P.S. Tie deti zachránili z akého dôvodu? Veď tí ich nakoniec vyhladia. ()

waxtrax

Rusové opět dokazují , že sci fi umí. A když je to střílečka ,strkají amíky do kapsy. Nebýt naivního konce bylo by to za 5 hvězd. Super ! ()

Krebs

Nie, nie je to také zlé až na ten koniec, to s pokojom mohol napísať "slávny" Hollywood. Z tohto pohľadu to blockbuster je. ()