Avanpost

(festivalový názov)
  • Rusko Avanpost (viac)

V blízké budoucnosti se cosi přihodilo. Spojení mez většinou měst na Zemi se přerušilo. Kosmonauti objevili na území východní Evropy malou kruhovitou oblast, která stále žije. Co armáda nalezne za hranicemi této oblasti šokuje všechny. V obchodech, v automobilech, na silnicích, v budovách nemocnic a nádraží, všude jsou stopy boje. Kdo nebo co likviduje všechno živé? A jak dlouho vydrží poslední základna lidstva? (Týden ruského filmu)

gazogazo

Jo, tohle jde. Jasně, postavy jsou trochu nuda, některý věci, který Hollywood dělá automaticky správně, tady vržou, ale celkově film funguje. Lepší než průměrná marvelovka. ()

vikino1

Ty jo, ve krátké době film z Ruska kterej nejen že je dívatelnej, ale i docela zajímavej. Atmosféra hlavně ze začátku docela hustá. ()

BFG2000

Hodně dobré, chytré a neotřelé sci-fi. Provedení občas trochu pokulhává. Některé efekty a scény celkem velkolepé, naproti tomu jiné působí po všech stránkách jako pěst na oko a to vůbec nemyslím z pohledu CGI. Ta nosná myšlenka je hodně děsivá a nutí přemýšlet. Škoda, že se tohodle tématu nechytl nějaký hollywoodský borec. Pro Nolana by tohle mohla být trefa do černého, oproti jeho sterilnímu Tenetovi nebo nudnému Dunkirku. Sympatiční herci, bohužel nevýrazná hudba. Rozhodně stojí za vidění! ()

Lavinia

Klasická roztahaná invazní scifárna, kde pro jednou se emzák místo New Yorku zaměří na Moskvu. Nu, proč ne. Ovšem z dnešního válečného hlediska je ta ruská "mírumilovnost" hodně cítit už zde, mentalita se nezapře. Stručně řečeno: emzáci z hodně daleka nějak zjistili, že je možno se z jejich umírající planety přestěhovat na Zemi, takže vyslali nějaký virus = lidstvo, aby zničilo původní obyvatelstvo (teď už vím, kdo stavěl pyramidy a proč jsou ty obrázky egypťanů tak divně ploché), nu a lidstvo nějak zdivočelo, takže je ho třeba vybít, aby se tu nyní mohli emzáci po 200 000 letech zabydlet. Kupodivu ale lidstvo (nebo jen Rusové) utrpělo po těch staletích k agresivitě i měknutí mozku, protože emzáky vybijí, ale jejich dětičkám (nadaným telepatům a manipulátorům) umožní přežít. Jak znám mládež, čeká je docela překvapení. Pro fanoušky scifi. ()

dur.dur

Na můj vkus zbytečně explicitní linka alien motivů. Kdyby nedošlo k odhalení lehce za polovinou filmu, měl bych asi snahu sledovat film proto, abych se dověděl víc. Akční část není ničím originální. Všechno už jsem někde viděl, především pak lorda Voldemorda... ()

Solverino

Tak to jsem čuměl! Fantastický vizuál a super triky (úplně na úrovni západní kinematografie), výborná hudba, herci trochu slabší a zajímavý úplně originální námět. Škoda, že to mu občas čouhá ruská "sláma" z bot. Jinak naprosto úžasná záležitost. To jsem opravdu nečekal.O třídu lepší (lepší scénář) než Sputnik. Bravo! ()

Mamlas

Poměrně zdařilé akční sci-fi, nápadité, kreativní, velmi dobře techicky zvládnuté, s velmi dobrými efekty, slušnou akcí, horami mrtvých... Kazí to stopáž, mnoho zbytečných scén a dialogů a chybí tomu nějaká ústřední postava, která by to celé táhla. Celkově ale dost příjemné překvapení. (67%) ()

Pitryx

Tak za prvé musím uznat, že jsem v tom měl zpočátku pěkný chlív. Hlavně v postavách. Po slibném rozjezdu se začal děj opět vracet, jak je dnes moderní, a tím mne to zmátlo ještě více. Ostatně, mimo to, že to dělalo zmatky, brzdilo to jako vždy spád příběhu samotného. Ale dnešní film si v tom libuje, tak proč to tam nenacpat, že ano. Filosofie Idova mne nepřekvapila, shoduje se skoro s tou mojí. Tedy s mým náhledem na historii lidstva a jeho současným stavem. A film celkově? Koncepčně pojatý velmi dobře, s efekty na té nejlepší úrovni. Stopáž nemusela být tak dlouhá. Nějak se mi stále nechtělo věřit, že by v armádě neměli kdekoli na uniformě hodnostní označení. Ale jinak hodnotím film kladně. Konec napovídá, že bude pokračování, tak uvidíme, co se z toho vyvrbí. ()

petrik11

zaseaž tak moc ma to neoslovilo. Niektoré postavy nesympatické až hrôza. Dosť rozťahané, niekdy sa v deji ani divá sviňa nevyznala ()

xxmurphyxx

Čo majú Rusi s tými medveďmi furt. V priebehu dvoch dní som dal šancu dvom ruským filmom, tomuto a hororu Sputnik. Osobne sa mi o dosť viac páčil práve Sputnik, aj keď hodnoteniami na csfd je na tom o niečo slabšie ako tento počin. Pre mňa mal lepšiu atmosféru, hudbu a najmä herecké výkony. Avanpost ale tiež nie je na zahodenie. Príbeh je zaujímavý, tempo ma spád, efekty na svetovej úrovni a niektoré scény sú naozaj gule trhajúce, či už útok hordy, alebo pristátie lode nad mestom. Čo za mňa uberá na hodnotení sú čas od času ozaj debilné a plytké dialógy a pohnútky postáv spolu s nejakou tou romantickou vložkou, ktorá miestami bola ako päsť na oko ( bozk pri zlaňovaní ). Sputnik dostal dostal odo mňa fakt silné tri, tým pádom tu musím dať nižšie. Dávam slabšie tri, nakoľko len dve by si tento film naozaj nezaslúžil. ()

a0001

Mega vo všetkých ohľadoch, netypické, originálne, brutálne, nápadité a úžasný vizuál. Konečne Sci-Fi, ktoré je úplne inak ako všetky ostatné. Nečakane geniálne. ()

Facerr

Na Rusko hodně slušný. Je vidět, že chtěli světu ukázat zač je toho emzáckej loket. I když alieni s pipinou místo pusy byly spíš k smíchu, atmo bylo slušný. ()

Ace.A.T.L.

Ale jo. Rusko se ukazuje čím dál víc, jako šikuláci natočit zajímavej film. Fandím tomu, protože do toho dávaji svůj pohled a svůj styl, kterej se mi taky líbí. Samozřejmě se na tohle téma nedá nic moc vymyslet, protože by to bylo buď ohraný nebo přemrštěný. Tohle je myšlenka, která neni marná, jen je škoda, že emzáci jsou tak tuctový a na to, že přifrčeli z vesmíru, tak jsou až moc podobný lidem. Moderní technologie používaná ruskou armádou je boží a líbí se mi, že se toho nebojí a zároveň používaji reálný projekty. Já jsem se bavil. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()