Chalupári

• Československo Chalupáři
všetky plagáty
TV spot 2
Československo, 1975, 8 h 38 min (Minutáž: 39–55 min)

Réžia:

František Filip

Hudba:

Luboš Fišer

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová (viac)

Evžen Huml (Jiří Sovák), kontrolór obchodných inventúr na dôchodku, žije v tesnom byte s vnukom Slávkom a jeho rodičmi – dcérou a zaťom. Rodina už je z dedkovho protivného správania unavená, a preto mu vnukne nápad – kúpiť chalupu v dedine Třešňová. Lenže... Pán Huml tak získa nedobrovoľného nájomníka – Bohouša Císařa (Josef Kemr). Ďalšie historky, spojené so súžitím dvoch absolútne odlišných pováh, už boli len majstrovským dielom autorov Františka Vlčka a Václava Pavla Borovičku, hercov Jiřího Sováka a Josefa Kemra a režiséra Františka Filipa, ktorý celú chalupársku ságu vybavil tým, čo k dobrému seriálu patrí – humorom, nápaditosťou, rytmom a predovšetkým skvelou hereckou zostavou. (TV JOJ)

Recenzie používateľa zdeny99 k tomuto seriálu (10)

Chalupári (1975)

V při sledování prvního a ještě i druhého dílu na mě dýchlo hodně velké retro. Ta stará auta, šedivá sídliště, staré vybavení domácností, to oblečení a ta liduprázdná Praha bez turistů, především ten Václavák... tak to je fakt těžký výlet do minulosti. Z Prahy se děj přesouvá na vesnici, kde to retro tak už na mě nepůsobilo v takové míře. I když jak se to vezme skrz celý seriál, tak ty staré věci tam stále jsou. Ono je tam vlastně vše, co patřilo k té době a k vesnici. Napadají mě tak jedině žně, které mi tam chybí z vesnice. Přece se jen seriál odehrává v létě, a tak to tam mohli vrazit. Asi neměli smlouvu s místním JZD a nemohli si pronajmout kombajny. Zřejmě i proto vznikl později seriál PLECHOVÁ KALVÁRIE. Podle mě tím, že se do toho seriálu vlezlo vše, co patří ke staročeské dědině, tak i proto se ten seriál tak stal oblíbeným. Je tam boj o ženskou, ples, rybaření, krádež, JZD nebo spíše drůběžárna, svatba... Každý si tam prostě najde něco svého, protože ten seriál byl natočený fakt lidově, a i proto se stal tak oblíbeným. Proč se také povedl je podle mě i tím, že se natočilo jen 11 dílů a neudělali z toho nekonečný seriál, na které jsme teď zvyklí. Těch seriálů se také netočilo moc, a tak se Chalupáři opakovali pořád furt dokola, navíc i kvůli malému množství seriálů si tu zahrála podle mě tak třetina těch nejlepších herců a scénáristé si na scénáři opravdu pohráli. Do toho zazpíval dneska již notoricky známou písničku "Když máš v chalupě orchestrion" Waldemar Matuška a z Chalupářů se stal seriálový kult na letní prázdniny. [29319. hodnocení, 555. komentář, 84%, 283. nejlepší seriál, 62. nejoblíbenější seriál] ()

Chudák deduško (1975) (E01)

V při sledování prvního a ještě i druhého dílu na mě dýchlo hodně velké retro. Ta stará auta, šedivá sídliště, staré vybavení domácností, to oblečení a ta liduprázdná Praha bez turistů, především ten Václavák... tak to je fakt těžký výlet do minulosti. Z Prahy se děj přesouvá na vesnici, kde to retro tak už na mě nepůsobilo v takové míře. [479. hodnocení, 10. komentář, 92%] ()

Kapor (1975) (E02)

Jedna z nejlepších epizod celého seriálu. Možná je to i nejlepší díl. Hodně mi to připomíná výlov rybníka od Oty Pavla. :D [447. hodnocení, 8. komentář, 92%] ()

Sokovia (1975) (E04)

Jak spadnul do té vany. :D [414. hodnocení, 6. komentář, 89%] ()

Zaslúžilý všeumelec (1975) (E05)

Ty srnky byly fakt strašný a ta pára ještě horší. [413. hodnocení, 7. komentář, 90%] ()

Zmierovací sudca (1975) (E06)

Jeden z nejlepších dílů, kdy cigánovic dcerce zmizne koloběžka a její cholerickej fotr běhá po dědině a každého obviňuje. Impozantní výkon cigána Fera. [400. hodnocení, 8. komentář, 84%] ()

Romeo z autobusu (1975) (E07)

Gabriela Vránonová v modrých šatičkách na stole, to bylo pokoukání. [432. hodnocení, 9. komentář, 93%] ()

Režisér (1975) (E08)

Kdo by Gabriele Vránové, nechtěl dát hubičku, že? [405. hodnocení, 2. komentář, 87%] ()

Náhradník (1975) (E09)

Trautenberk si uspořádal vlastní pohřeb. [390. hodnocení, 2. komentář, 90%] ()

Svatba (1975) (E11)

Velkolepé zakončení kultovního seriálu. [393. hodnocení, 2. komentář, 89%] ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (viac)

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip

09.01.2021

Ve věku 90 let zemřel český režisér a scenárista František Filip. Zprávu o úmrtí plodného tvůrce televizní produkce přinesla Česká televize. Absolvent pražské FAMU má k dnešnímu dni na svém kontě na… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)