Dracula

Pravidla bestie (E01)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Rules of the Beast

Nekonvenční jeptiška pomůže zmučenému právníkovi pospojovat střípky jeho děsivé služební cesty na hrad hraběte Drákuly. (Netflix)

helraiser

Tak první díl draculovské minisérie od Netflixu se tedy opravdu povedl. S otevřenou pusou jsem čuměl a říkal jsem si, no sakra tak to je tedy mazec. Způsob vyprávění naprosto dokonalej, vyprávějící Harker neměl chybu a to odhalení jak to s ním ve skutečnosti je, bylo famózní. Děj odehrávající se na Draculově hradě byl opravdu luxusní po všech stránkách, parádní prostředí, hrad luxus, atmosféra opravdu výborná a vizuální stránka neskutečná. Co se týče masek upírů tak s těmi si daly opravdu záležet, to se prostě povedlo, žádné pěkné upírky, jak máme zažité, ale opravdové rozkládající příšery a upíří mimino nemělo chybu. Velkou sílu měli i dialogy Draculi s Herkerem a v klášteře swe sestrou Agátou. Dracula nám předvedl několik vizuálně povedených tríčků, jako přeměna z vlka na člověka, či jeho odmaskování z převleku Harkera. Závěrečný masakr v klášteře, to už byla jen taková třešnička na dortu. Nemůžu si pomoct, ale tohle byla dokonalost a Netflix opravdu zabodoval. ()

GameboyNES odpad!

Takže prosazování feminizmu už i v drákulovy jo. Typická rumunská jeptiška je teda feministka, asiatka a řerná huba jo?! A proč z Drákuly udělali buzeranta. Lugosi ze Stokerem musej v hrobě rotovat na turbo rychlost! Je mi už vážně z téhle zvrácené společnosti na blití. Fakt si za tyhle nechutnosti zaslouží všichni zdechnout na koronu! Ano jsem rasista, homofob, omezenec a šovinistické prase. A víte co, jsem za to rád že nebučím ze stádem ()

whysoserious

Jako první epizoda na rozjezd dobrý- je to jinak pojaté, efekty jsou fajn, dokonce se tu i vtipkuje. Jen nevím dvě věci: Proč se nevystřihly momenty, které tempo příběhu akorát zbytečně zdržují? A taky jak se v devatenáctém století do maďarského kláštera mezi jeptišky dostala černoška a asiatka? :-D ()

zdenzo

Výborný první díl nového zpracování Draculy. Stejný příbèh, přesto zpracovaný novým neotřelým způsobem. Navíc skvělý casting (podobnost s Oldmanem a později hlavně s legendárním Bélou Lugosim), černý humor a řemeslná kamera. Skvělá podívaná pro nás fajnšmejry 80 let starých původních filmů tohoto žánru. 4,6* ()

kockodan

Až na nějaké zdlouhavé a zbytečně ukecané scény (u otevřené brány kláštera kdy sestra Aghata filzofuje se zrovna se čerstvě z vlka vyklubavším Draculou), byl vizuál, režie a celkový rytmus vyprávění docela v pohodě. Cleas Bang mi jako Dracula úplně nesedí svým hereckým projevem. Je hodně casual a contemporary na můj vkus a velice málo viscerální a netáhnou z něj ta odžitá, ztrouchnivělá a znuděná století tak jako např z Pitta nebo z Cruise ve 25 let starém Interview s upírem. I tak dávám za zajímavé zpracování a udržení mé pozornosti slušných 80%. ()

brasek

Zo začiatku to vyzeralo celkom fajn, príbeh mal svoj charakter, postavy svoje tajomstvá, ale celé sa to niekde počas príbehu stratilo. Zvláštny druh humoru, niektoré lacné digitálne triky a miestami fraška celkovú chuť pokazili. Finále snímku v kláštore je dosť už silná káva v negatívnom ponímaní. ()

Zlajdaa

Zase trochu jinak pojatý Dracula... místy dost nechutný, děsivý... a vtipný, Dracula je fakt vtipálek, ale zloduch skrz na skrz :-D Jsem zvědavá na další vývoj. Musím říct, že Claes Bang má velmi příjemný hlas podobný hlasu Toma Ellise (Lucifer), takže se to velmi dobře poslouchá. ()

GoldieX

První epizoda zajímavá, vtipná a překvapivě dost krvavá. Ty vizuální efekty mě baví. Akorát bych chtěla vědět, co dělá černoška a asijatka v anglicky mluvícím klášteře v Budapešti roku 1897. ()

Sefko

Pôvodne som chcel ohodnotiť celu mini sériu naraz. Ale ono to nejde. Dôvodom je obrovská nevyváženosť jednotlivých častí. Prvá je fajn. Aj keď dosť zvláštnym spôsobom. Chvíľu to pôsobí ako dosť odvážna adaptácia pôvodného materiálu. Inokedy ako paródia. Musím však oceniť pomrkávanie na fanúšikov postavy. Oravsky hrad, ktorý tu vystupuje ako domov nášho upíra si rovnakú úlohu strihol už vo filme Nosferatu. Claes Bang, ktorý tu hrá Draculu svojim výzorom pripomína Belu Lugosiho, ktorý ho stvárnil vo verzii z 1931. A Bangov krvavý úsmev pripomína doby keď bol upírom ešte Christopher Lee. Tak načo sa sťažovať, že? Keby to len nebolo tak seba parodické. ()

Liberi

"Má právo vyjádřit své opovržení. My všechny..." řekl Van Helsing v rouše sesterském Draculovi. No nevím, dost dobré dvě třetiny zakončené feministickou agitkou vůči mužům? Tvůrci udělali z Draculy nulu, ubožáka, jemuž se může kde kdo posmívat za svou animální podstatu, přičemž dialogy a postavy jasně naznačují, že jde o příměr obecně k mužskému pohlaví. Tohle je fakt zvrácený svět. Závěr prvního dílu lze považovat prostě řečeno za sračku. Přesto tenhle paskvil dokoukám, z principu, nemám rád rozkoukané věci, a taky, posledních pět minut mě vlastně docela bavilo... ()

Sadova302b50

Výtečné nastartování minisérie, která dává najevo, že je předlohou inspirována opravdu dosti volně. Nicméně má skvělou atmosféru, trochu černého humoru a především výborný casting, který se povedl na jedničku. Jsem zvědavá na další dva díly. Za mě jednoznačných pět hvězd a 90%. ()