xxmartinxx

Jedna z těch epizod, která nemá žádné bajkařské poselství, prostě buduje hororovou atmosféru - občas to je pěkné oživení. Možná bych se rád dozvěděl něco víc o hrdince, Twilight Zone samozřejmě coby dítě s neumí psát ženské postavy, ale s tím se nedá nic dělat. ()

Mr.Apache

„Room for one more, honey!“ Infantilní tanečnici, která se zotavuje z celkového zhroucení, se pořád dokola zdá stejný sen, na jehož konci jsou záhadné dveře číslo 22. Má tento sen nějaký zvláštní význam, nebo jde jen o známku postupující duševní choroby? Dozvíte se v této epizodě. ()

Snorlax

Ani opravdu televizní zpracování nedokázalo deklasovat tento napínavý horor. Ani několik začátečnických technických chyb kameramana a jeho party nedokázalo zhatit průběžně krásně budovanou atmosféru. Serling se zbytečně nepáře s nějakým vysvětlováním, ponechává na divákově fantazii, aby mu objasnila, jak se to všechno mohlo stát. ()

Omnibus

"Z márnice "sestřička" vykukuje, nezvratný osud se naplňuje."  No vida. Stačí jedna návštěva nemocnice s nervama v kýblu a hned je člověk chytřejší. Například já jsem se dozvěděl, že Liz Powell, babička Alexe Browninga (panikařící studentík ve Final Destination) byla striptérka! Pardon, chtěl jsem říct profesionální tanečnice :-). ()

Anderton

22 je jednou z tých mystickejších, tajomnejších a hororovejších epizód. I keď ani tu nechýba nejaká tá cynická poznámka: "Niet lepšej striptérky...Tanečnice!". Skladá sa z dvoch odlišných častí, kedy je žena hospitalizovaná na psychiatrii kvôli istej nočnej more, tá druhá už v civile a túto nočnú moru vysvetľuje. V čase vzniku pre divákov určite veľké prekvapenie, ten dnešný v momente, kedy sa dej presunie na letisko, ihneď precitne a vie, ako to celé skončí. Treba však skonštatovať, že najmä vďaka tomu, že tento koncept už bol neskôr okopírovaný. Inak celkovou tajomnou atmosférou a subjektivizovanými scénami opäť veľmi vťahujúce a vzrušujúce. ()

PetrPan

Žádné moralizování, ale povedený mysteriozní horor, kde si pointu sice uvědomíte chvíli před jejím odhalením, ale nijak zvlášť to nevadí. Žánrově čistá povídka, kde mi drobně nesedl jen charakter hlavní postavy. Její křik byl však báječný a Arlene Martel jako démonická sestra úžasná.  "Je tu i jiná místnost, drahá"  A já dodávám, že je to pokoj číslo 5. ()

Willy Kufalt

Ačkoliv jde o jednu z epizod nedobrovolně natáčených nikoliv na filmový pás, ale na nepříliš kvalitní video, číší z tohoto hororu maximálně precizně vytvářená atmosféra. Krátký úderný prožitek se konal také přesto, že pointu jsem s přesunem na letiště rychle vytušil. I noční můry můžou být, svým způsobem, pozitivní... ()

honajz2

Tak ale tohle už je hodně předzvěstí jednoho mého hororu :D Ale když pominu, že jsem tu pointu celkem rychle odhadnul, tak to má slušnou atmosféru, je to napínavě vedené a celkově se mi ta epizoda dost líbila, včetně pár působivých scén. 4* ()