xxmartinxx

Tohle by se hodilo víc do Věřte nevěřte než Twilight Zone. Bizár, ze kterého moc nevyplývá. A divím se, že antimilitarista Serling schválil scénář heroizující a vyžadující sebeobětování ve válce - akt, který bych nečekal, že si bude idealizovat a vybízet k němu. ()

Omnibus

"Kdo osedlá čas, vrátí se zpět včas." Poručík letectva William Terrance Decker byl pěknej pacholek. Podobně jako Cdr. Richard Owens o dvacet let později v Tajemné záři nad Pacifikem. První, coby příslušník Royal Flying Corps pilotoval jen papundeklový dvouplošník z první světové, druhý proudovou stíhačku F14 Tomcat na letadlové lodi Nimitz, ale oba mě polapili do sítě utkané z časosmyček, která má tu nepříjemnou vlastnost, že čím víc sebou divák zmítá (snaží se hloubat a domýšlet co by kdyby a co by kdyby ne...) tím víc se mu předivo příčin a následků utahuje kolem krku, až do úplného zaškrcení. Letadla mám rád, ale sebe taky, zejména svůj zdravý rozum, proto se snažím svoje cestování v čase omezit na minimum. A hlavně nehloubat! ()

Anderton

Tak ak máme tu neustále provokujúce paradoxy cestovania v čase. Tentokrát sa dostane letec z prvej svetovej vojny do obdobia vojny studenej a pristane na americkej základni vo Francúzsku. Veci sa začnú postupne komplikovať a neskôr samozrejme vyjasňovať, až sa vyjasnia úplne a čaká nás okrem pointy ešte jedna menšia, zdanlivo nedôležitá, ale dávajúca tomu celému ďalší rozmer. Možno sa tu veľmi voľne inšpirovali aj tvorcovia Tajomnej žiary nad Pacifikom. ()

PetrPan

Hrátky s časem v nějaké podobě jsou evidentně v Zóně oblíbeným tématem. Last Flight je pak naprosto geniální v malých detailech, v kterých se tato  časoprostorová kouzla dost často ztrácí. Osobní věci, které Němci obvykle vraceli, vrátit nemohli, protože... opravdu kouzelné. Vše do sebe zapadá, jako pověstná stará olověná prdel na hrnec.. Sestřeluji čtyři skopčáky... ()

Willy Kufalt

Hrdina nebo zbabělec? Zdařilá mysteriózní povídka, která nápaditým způsobem skloubila v jednu zápletku události z obou světových válek. Jen mi k dokonalosti možná scházel charismatičtější herec v hlavní roli. Z povídek o podivných zážitcích pilotů v Zóně soumraku se mi určitě líbilo víc And When The Sky Was Open (S01E11). ()

honajz2

Není to dostatečně atmosférické, ale jinak je to povedené docela dost. Navíc na svoji stopáž dost zručně. Je pravda, že z těch epizod od pilotech mě And When The Sky Was Opened nadchlo o dost víc, ale ani tady si nemám moc na co stěžovat.,, 4* ()