Keď bola Bladeova matka počas tehotenstva napadnutá upírmi, umierajúc netušila, že predá svojmu synovi špeciálny dar. Všetky dobré upírske vlastnosti spolu s ľudskými vlastnosťami sa skĺbili do jeho osobnosti. Ako Blade /Wesley Snipes/ vyrástol, rozhodol sa pomstiť smrť svojej matky. Upíri, ktorí, ktorí chcú preniknúť medzi všetky organizácie, potrebujú Bladeovu špeciálnu krvnú skupinu, aby mohli prevziať vládu nad celým  ľudstvom ... (TV Dajto)

Burrows

Dovolím si říct, že úvodní scéna je dokonalá. Hudba, trysky, krev, následuje perfektní řežba v podání Bladea a jeho protiupírských zbraní. Perfektní začátek! Pak se rozehraje příběh a já se začínám dost nudit a v hlavě si říkám, jaká bude další scéna a jaký by mohl být konec. A mám víceméně pravdu. Blade je těžce předvídatelný a to mu nehodlám odpustit. 2,5* ()

Ivec

Stupídne upírstvo. Akčný hrdina, podla mňa, patrí inde. A aj celý film je postavený len na akčných scénach. Ak to nikoho zaujme, tak som rád. Aspoň tie penieze neboli len tak do luftu vyhodené. Ale ja som si užil iba dobrú kameru. Nič viac. Bohužial. Hrdinovia tohoto typu vymierajú..... do hororu upírskej tématiky proste nepatria. ()

lord Ball

3 hvězdy jsou dle mého až dost velkorysé hodnocení, popcornový zážitek v který sem doufal se nekonal, spíše to byla předvídatelná polojízda, protože film střídá poměrně dobré useky, s useky naprosto příšernýmy, ba zbytečnými. Poměrně zklamáním je pro mě i konec který si ymslím že mohl být lépe graficky zvládnutý. ()

Peter-1307

Jedna z najlepších úloh Wesleyho Snipesa ako upíra. Skvele spracovaný komiks s perfektným soundtrackom. Najlepšia časť z tejto trilógie. Má svoj obsah, dej, atmosféru, skvelé akčné scény a výbornú hudbu. ()

pekas

Ve své době to byla hodně velká pecka, taky díky výborné skladbě na diskotéce. Po 13 letech je to dle mého ještě pořád solidní akčňárna, která rozhodně neurazí. 80% ()

dundy666

Z totálně ojetého tématu jako jsou upíři ještě jde vymáčknout nějaká ta šťáva. Blade rozhodně není dějově, ani jakkoli jinak nabitý snímek, ale hlavní hrdina si vás získá a film je dobře promyšlen. Milovníci akčních filmů si potom také přijdou na své protože Wesley není někdo s kým by se dalo jen tak "vyjebávat". Celková atmosféra filmu prostě působí dobře a bavil mě... nevidím důvod proč nedat 5* ()

konysua

Pro mě jedna z legend veškeré upířiny a částečně i komiksu, který jsem do té doby neznal a vlastně v jiné formě nepoznal ani do teď. Není to nijak velkolepě oslňující, ale Snipes vypadá sakra dobře a všechny ty mlátičky jsou zkrátka povedené. Blade je na dnešní poměry trochu moc hrdina z 80. let (napnuté svalstvo i při čištění zubů, drsné dlouhotrvající pohledy s výrazem pod kterým praskají podtácky v mekči a v neposlední řadě nemilosrdné monology než někomu způsobí smrtelné zranění), ale i tak ho mám rád. 8/10 ()

Vykuk

Pro mne kultovní záležitost, dodnes si pamatuju to kino, ve kterém jsem to hltal. Dnes bych to možná viděl trošku střízlivěji, ale to nic nemění na mém zážitku. Většina Wesleyho ostatních filmů, mimo sérii Blade, mi nic moc neříká, nijak tam nevyniká, spíš slabší průměr, ale tahle role mu joo sedne. Komiksovka jak bič. ()

kubas369

Je to smutný ale tohle je nejlepší role neherce Wesley Snipese. Tři hvězdy ale spíš z nostalgie než kuli nějaké kvalitě tehle upíří vyvražďovačky." Vždycky se najde nějakej blbec, kterej jde proti proudu" ()

N3O

Tady byl Wesley ještě cool. Tahle role mu přirostla k tělu. Bohužel další dílu už jsou slabší ale pořád koukatelný. ()

Havala

S odstupem času se musím pousmát nad některými scénkami, nicméně daňový lajdák Snipes plazí za nadstandardního akčního upíra. ()

anyonecek

"Trocha" té virtuální krve, která se nepodobá ani v nejmenším reálné krvi o tom jsou zhruba efekty k filmu Blade. Příběhově se to jakž takž dá pobrat, i ty fighty nejsou nejhorší, ale co mi zde opravdu vadilo byly ty efekty, které na tu dobu mohly bejt přinejmenším průměrné. za to musím odečíst jednu hvězdičku, ale jinak pro milovníky upírů samozřejmě můžu doporučit. ()

kubilov

Blade je napůl upír, který jezdí v parádní Americe, nosí matrixovský úbor a hraje ho taky pořádnej drsňák. I když jsem nikdy Wesleymu Snipesovi na chuť nepřišel, tak minimálně v roli Bladea mi sedí skvěle. Problém je zde trochu v záporákovi, protože Stephen Dorff mě moc nebavil, což ale na druhou stranu zase vylepšila správně napůl humorně pojatá postava Krise Kristoffersona. Mimochodem, vždycky jsem chtěl na pořádnou kalbu s upírama v devadesátkovým stylu, jen mě trochu odrazuje ta případná sprška.. ()

WolfIssen

Opět je třeba brát v potaz komiksový základ a nehledět na vampýrismus, chcete-li okultismus. Některé chvilky vcelku komické (tlustá kreatura u počítačů nebo závěrečné nafukování arcivampírů-zloduchů), což bych až tolik nečekal. Choreografie soubojů uspokojivá. 3*** za nenáročný oddychový akční comix krvák. ()

Brano

Ja by som tento film tak nevychvaľoval. Príbeh o Bladeovi, na pol človek a na pol upír, ktorý bojuje proti ostatným upírom. Námet možno originálny, ale mňa veľmi nezaujal. Celé mi to prišlo pomalé, dlhé a strašné N-U-D-N-E. Z hereckého obsadenie znesiteľný akurát tak Kristofferson a možno ešte trocha Snipes, ktorý mi, ale už s jeho kamenným výrazom drsňáka po chvíli začínal vadiť. Chcelo to hlavne výraznejšieho herca do úlohy záporaka, pretože v podaní Dorffa to bola bieda. Neviem či by som chcel ešte niekedy tento film vidieť. Najlepšia bola úvodná scéna, ktorú sprevádzal výborný soundtrack a dobré akčné scény. Záver bol už dosť prehnaný a nelogický. /50%/ ()

Guran

Wesleymu jsem fandil. Jeho herecké představení v roli Bladea mě upoutalo, ale co film hodně potápělo byly hrozné béčkové akční scény a předvídatelnost v ději. Scénář totiž není nic extra, pak efekty jsou taktéž katastrofální, zvlášť scény, kde se upírům nafukuje kůže, to je hodně k smíchu. Co se povedlo byly hlášky a již zmíněný Wesley, který mě nutil film dokoukat, ikdyž to místama byla síla. Béčko je to hodně velké, na áčko to má ještě hodně daleko. Špatné triky, špatný scénář, špatné triky, předvídatelnost, klišé. Takto se asi nejpřesněji a co nejkratším způsobem zhrnout tento film. ()

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

31.08.2018

Akční trilogie Blade s Wesley Snipesem (Demolition Man) patří k málo filmům předmarvelovské éry, za které se nemusí fanoušci komiksů tak úplně stydět. Od té doby se však plno věcí změnilo, tak… (viac)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

16.04.2011

Remake gotického akčního hororu Vrána si původně vydupal z hřbitovní země Stephen „natočil jsem Bladea a pak jsem zešílel“ Norrington. Nakonec kvůli sporům se studiem Relativity odstoupil a s ním… (viac)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Pro remake Vrány, komiksovou adaptaci Preacher a DiCapriovo finanční drama z Wall Street. Máte zájem? Bohužel, hollywoodská studia momentálně vyjednávají s poněkud zvučnějšími jmény ;-). Pojďme… (viac)