Snímek vypráví o newyorském advokátovi Henrym Turnerovi, který má vše, co dělá muže v jistých kruzích úspěšným. Dobrou práci, peníze, krásnou manželku, odpovídající byt a nepříliš citlivé svědomí. Nečekaná tragédie však rázem všechno změní. Henry se stane náhodným terčem pouličního násilníka. Jen zázrakem nezemře, kulkou poškozený mozek se však zotavuje velmi obtížně. Muž je zprvu ochromen jak fyzicky, tak psychicky, a jen díky rehabilitační péči se mu podaří opustit brány sanatoria. Stane se z něj však docela jiný člověk a ztráta paměti mu umožní zkoumat svou dosavadní existenci jako život někoho třetího, se kterým kupodivu často nesouhlasí. Zatímco snobské okolí jeho změnu těžko přijímá, pro ženu a dcerku je "nový" Henry daleko přijatelnější. (oficiálny text distribútora)

corpsy

Film stojí a padá s Harrisonom Fordom. Jeho pokus o ,,dojímavý oscarový,, výkon, a celkom slušný. Nenáročné a príjemné sledovanie. ()

Padme_Anakin

Mám tenhle málo známý kousek s Harrisonem Fordem ráda, viděla jsem ho během let několikrát a čas od času se k němu vracím, je to pro mě takové filmové pohlazení... Příběh úspěšného právníka, jehož kariéru přetne ozbrojené přepadení obchodu a on schytá kulku, je zajímavý, poutavý, místy dojemný a hlavně krásně lidský..  K tomu nutno dodat, že Harrison Ford a Annette Beningová tvoří moc pěkný filmový pár, na který se mi příjemně kouká.. ()

Lokutus

Sentiment, sentiment, sentiment, pouze příležitostně prokládaný horami nudy. Těžko říci jak by film vyzníval, kdyby producenti (dobře jim tak!!!!!!) na poslední chvíli neodmítli hudbu Georgese Deleurea. Každopádně za tento film by se všichni zúčastnění měli spíš stydět, než aby se jím ve svých filmografiích chlubili.. ()

kinderman

Nevýrazný film, v němž Ford dokázal jediné, a sice že není ani Hoffman (Rain Man), ani De Niro (Čas probuzení). Ve Státech, kde se každý soudí s každým a právník patří k nejnenáviděnějším povoláním, možná ve své době tahle vyprávěnka rezonovala, ale mě při posledním záběru napadla tatáž otázka, co na konci Nicholsova Absolventa: A co jako dělali dál? Paní Turnerová se vrátila ke zvedání telefonů v Harper´s Bazar? Fakt ale je, že vrátit se k Annette Beningové z rehabilitačního střediska bych se na místě titulního hrdiny nezdráhal, naopak, běžel bych jako o závod. ()

Juto

Je to také elegantné, také formálne také vymyslené, že som premýšľal o nad všetkým možným len nie nad týmto filmom. Som Sklamaní. 4/10 ()

Tyny

Myslete na Henryho patří mezi mé velmi oblíbené filmy. Jeden z důvodů je výkon Forda, který je maximálně skvělý. Neobyčejný příběh filmu a hudba. ()

Pavlínka9

Průměrný americký film se zajímavou myšlenkou.  Co byste dělali vy, kdybyste měli hodně peněz jako hlavní postava a mohli s tím dělat, že s tím nic nebudete dělat ? :D Zvláštní role pro Forda, Bening je kus - na tu se dá dívat v jakékoliv roli :) A taková životní situace, do které se kdykoliv kdokoliv může dostat. Jednou shlédnuto a již více není potřeba. ()

Antek

Utrpení bohatého Werthera. Dravý právník s tváří Harrisona Forda je postřelen, jeho mozek se zresetuje a on přichází na to, že chce žít jiný život než ten dosavadní. Naneštěstí pro  nás jako diváky nemá jeho volba  oporu v náhlém prozření, ale pouze v události a následcích, které nemůže nijak ovlivnit. Obvykle neřeším miscasty, ale v tomhle případě mi bylo Forda vyloženě líto – ve fázi žraločího právníka byl skvělý, když měl ale přepnout do dospělého člověka s čistou duší, narazil na své herecké limity. A rozhodně to není pěkný pohled. Ta bezradnost z něj totiž doslova sálá – a ne, tvůrčí záměr to nebyl. Podobně laděný příběh musí stavět na emocích - ty ale nepřicházejí. Těžko řešit existencionální otázky v prostředí exkluzivní adresy na horním Manhattanu v apartmánu o rozloze tří rodinných domů. Takto z pohledu Hollywoodu vypadá krize a skutečný život. Respektive si jej takto představoval tehdy třiadvacetiletý JJ Abrams. Buďme vděční za to, že časem dospěl. Jsou filmy, co s roky zrají. V tomto případě tomu tak skutečně není. Ten film možná počítá s tím, že jsme všichni jako hlavní hrdina: s kulkou v hlavě jsme přišli o některé funkce mozku.  Je mi líto. Nepřišli. ()

cab

Ohavne bezcitny pravnik (Harrison Ford) je nebezpecne postrelen, coz mu obraci zivot vzhuru nohama, protoze se znovu musi naucit chodit, cist, mluvit a vzpomenout na minulost, jez se mu po nestastne nehode cim dal vic nelibi, kdyz se detaily ze sveho zivotniho stylu doslycha ze sveho okoli. Typicky americka cesta vykoupeni a najiti perfektniho modeloveho rodinneho souziti podle doporucene osnovy. Zli a hrabivy lide nepatri do americke spolecnosti 60% ()