Chobotnica - Il cuore del problema (1990) (séria)

Epizoda 5 (S05E05)

(epizóda)
Rakúsko / Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1990, 1 h 34 min

Yarwen

Kolo rulety se pomalu dotáčí a pár lidí musí z kola ven. Někdo uteče, někdo nikoliv. Státní peníze tekoucí do Sicile Tecnoplus jsou stopnuté, drogový obchod jakbysmet, spravedlnost vítězí, triumfována závěrečným sprintem s velmi třeskutou náplní kufříku. Kdo prohrál nejvíce, je věc subjektivního názoru, pro mě to byla Glorie, které mi bylo nejvíce líto, pokud srovnáme, s čím do Itálie přijížděla a jak odjíždí. Důstojné zakončení asi druhé nejlepší série Chobotnice, pro mě tedy druhého nejlepšího detektivního seriálu vůbec. ()

Arkanoid odpad!

Prečo neprísť sám do pasce? Prečo byť na začiatku vyjednávania zaujímavý, dať hodnotu a nič nepýtať späť záruky a tak sa stať nezaujímavým? Pri zložitej situácii v druhej desaťminútovke pomohla scenáristom barlička v podobe deus ex machina. Postavy, s ktorými zaobchádzali scenáristi hlúpo, by si totiž inak neporadili. Z nepochopiteľných dôvodov ide bombu hľadať sudkyňa a nie špecialisti, ale obyčajní policajti a z rovnako nepochopiteľných dôvodov uteká niekoľko ľudí za človekom, čo bombu chce odviesť. Miš-maš logických lapsusov. ()

topi80

Tak jako v minulých sériích, i zde se nám poslední díl mění spíše v akci a hru o čas. Nejsem si jistý, jestli je Chobotnice typem seriálu, jehož vyústění má spočívat v tom, kolik sekund to ještě potrvá, než to bouchne. Série každopádně končí pro mě překvapivě velkým množstvím přeživších kladných hrdinů. ()