Chobotnica - Il cuore del problema (1990) (séria)

Epizoda 4 (S05E04)

(epizóda)
Rakúsko / Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1990, 1 h 38 min

Arkanoid

Záber na sochy je po prežitej udalosti veľmi efektný. Nie je jasné, či má korunný svedok, bývalý boss krúžok na nohe, ale skôr nie a je bez policajnej ochrany s dovoleným voľným pohybom. Nelogické správanie z minulých epizód série (stretnutia so synom) tu teraz vyznieva ako Chekhov’s gun, no nie je to v tomto prípade prostriedok múdreho filmára, ale scenáristická barlička toho hlúpeho na poistenie opätovného stretnutia určitých postáv. Intrigy a únos to zachraňujú. Zakončené „napínavým“ otáznikom. ()

Yarwen

Loutkář v tomto díle dohrává své divadlo a poslední aktivní postavou, která nás provází ze třetí série, tak zůstává Tano, protože malá Gréta ani otec Bernardo už do příběhu nezasahují. Dejv se soudkyní se konečně dostávají na kloub tomu, co Technoplus skutečně provádí s vládními penězi, zatímco Dejvova bývalá manželka se synem skončí v rukou Cartera. Mladý Linori vyrovnává misky vah s Corvem a Tano na závěr dostane úkol, před kterým by se podlomila kolena většiny lidí. Ten příběh má hloubku, záběr, na mnohé scény jsem nezapomněl ani po pětadvaceti letech. ()

topi80

Mladý Linori je skutečně hodně zajímavou postavou, která k sobě poutá víc pozornosti, než sám ďábelský (a přesto v této sérii rozporuplný) Tano či i nadále první ligu ve slizkosti a aroganci hrající Espinosa. ()