Chobotnica - Il cuore del problema (1990) (séria)

Epizoda 3 (S05E03)

(epizóda)
Rakúsko / Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1990, 1 h 40 min

Arkanoid

Stretnúť sa s tajným za bieleho dňa, zdržovať ho a ešte sa od neho nechať zaviesť domov? Prečo nesplniť korunnému svedkovi/páchateľovi jeho želanie a tým ohroziť jeho život? To popiera všetku logiku postáv aj seriálu. Škoda takýchto lapsusov pre scény ako Tanova opätovná dohoda s diablom a kultovým dialógom zakončeným víťazoslávnym úsmevom. Lepšie scény sú opäť s Tanom, jeho vyjednávanie s Espinozom, či opätovné ukázanie citlivej stránky jeho povahy súvisiacej s jeho slabinou. Našťastie záverečná scéna svojou drsnosťou a uveriteľnosťou (kazí ju len prevarená hudba) trochu napraví finálny dojem mdlej rozťahanej epizódy. ()

Yarwen

U Tana Carridiho si člověk v jednu chvíli může myslet, že nemá svědomí, a ve druhém, že má na rozdíl od jiných záporáků obrovskou převahu v moudrosti. Naše soudkyně Contiová se pouští na tenký led a nevyplatí se jí to, zatímco Dejv je jí velkou oporou, ale začíná být podezříván Carterem (i u něj je to výborný herecký projev i dabing). Závěrečná přestřelka nám připomene, že životní realita (nikoliv osud, v předem určené věci věří jen lenoch a hlupák) může být nemilosrdná. Pro mě stále výsostný zážitek a docházím k názoru, že Vittorio Mezzogiorno je více charismatický než Michele Placido. ()

topi80

Jakkoli už jsou odhady, kdo půjde z kola ven, po tolika sériích celkem předvídatelné, povětšinou si to udržuje nějakou vynalézavost, a pokud už to vyloženě nepřispívá k napětí, tak k atmosféře dozajista ano. Ale květiny a poslední přání, s tím tvrůci sáhli co do předvídatelnosti už hodně vedle, byť osoba střelce náhlé překvapení jistě vzbudila. Hodnocení kvůli tomu ale snižovat nebudu, protože jde o další skvostný díl zahrnující další rozehrávání partie, ale i mysterióznosti. A na podezírání Dejva už byl taky nejvyšší čas. ()