Chobotnica - Il cuore del problema (1990) (séria)

Epizoda 2 (S05E02)

(epizóda)
Rakúsko / Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1990, 1 h 49 min

Arkanoid

Opäť slušná akcia, tentokrát na pláži, no z logického hľadiska je málo bodyguardov ako päsť na oko. Ďalej pohnutie sa v príbehu výsluchom zradcu (no ten tiež vyklopil naraz všetko, čo vedel) a znova lacný trik s ohňom pri spomienkach. Tano so svojou dôležitosťou, intrigami a tajomstvom baví, no nie natoľko, aby bolo možné zvýšiť hodnotenie. ()

Yarwen

Pro mě možná nejlepší díl ze všech sérií Chobotnic, ukrývá v sobě subjektivně nezapomenutelný zážitek, obsahuje natolik zvratů, ze kterých by jiné detektivky udělaly desetkrát delší stopáž. Pochmurný výlet do kláštera za bratrem zrádce, chvíle, kdy striptérka rozpozná na fotografii "toho, který ji zachránil", Tano a Marta, uzavření spojenectví mezi Dejvem a Contiovou, setkání se se svou ženou po dvaceti letech, moment, kdy Dejvův syn zjistí, kdo je jeho otec - je to hodně našlapené, k tomu vynikající Morriconeho hudba a perfektně napsaný scénář, kde se postavy chovají reálně. ()

topi80

Pěkně se nám to všechno zamotává. I když jsem už dost věrným divákem Chobotnice na to, abych tušil, že ne na všechno dostanu na konci odpovědi, na rozmotávání se víc a víc těším. Seriál si rozhodně drží úroveň. ()