Chobotnica - Il cuore del problema (1990) (séria)

Epizoda 5 (S05E05)

(epizóda)
Rakúsko / Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1990, 1 h 34 min

Arkanoid odpad!

Prečo neprísť sám do pasce? Prečo byť na začiatku vyjednávania zaujímavý, dať hodnotu a nič nepýtať späť záruky a tak sa stať nezaujímavým? Pri zložitej situácii v druhej desaťminútovke pomohla scenáristom barlička v podobe deus ex machina. Postavy, s ktorými zaobchádzali scenáristi hlúpo, by si totiž inak neporadili. Z nepochopiteľných dôvodov ide bombu hľadať sudkyňa a nie špecialisti, ale obyčajní policajti a z rovnako nepochopiteľných dôvodov uteká niekoľko ľudí za človekom, čo bombu chce odviesť. Miš-maš logických lapsusov. ()

Yarwen

Kolo rulety se pomalu dotáčí a pár lidí musí z kola ven. Někdo uteče, někdo nikoliv. Státní peníze tekoucí do Sicile Tecnoplus jsou stopnuté, drogový obchod jakbysmet, spravedlnost vítězí, triumfována závěrečným sprintem s velmi třeskutou náplní kufříku. Kdo prohrál nejvíce, je věc subjektivního názoru, pro mě to byla Glorie, které mi bylo nejvíce líto, pokud srovnáme, s čím do Itálie přijížděla a jak odjíždí. Důstojné zakončení asi druhé nejlepší série Chobotnice, pro mě tedy druhého nejlepšího detektivního seriálu vůbec. ()

topi80

Tak jako v minulých sériích, i zde se nám poslední díl mění spíše v akci a hru o čas. Nejsem si jistý, jestli je Chobotnice typem seriálu, jehož vyústění má spočívat v tom, kolik sekund to ještě potrvá, než to bouchne. Série každopádně končí pro mě překvapivě velkým množstvím přeživších kladných hrdinů. ()