Hluchý rytíř a mytická siréna si spolu skočí tanec smrti. Osudová přitažlivost říznutá krví, umíráním a touhou po bohatství. (Netflix)

PaTeXx

Ano, tato povídka skutečně ze série vyčnívá z mnoha důvodů. Kvalita je ten největší. Stačí si přečíst prvních pět slov od distributora - "Hluchý rytíř a mytická siréna". Lidi, notak. ()

IZFNP

Za mňa jeden z naj dielov série a moje osobné Vol. 3 zjavenie - ten jeden diel, čo zanechá najvýraznejší dojem. Krutý, dojemný, mystický, poetický, originálny, rozprávkový, realistický, krásne animovaný - zmenu od klasických námetov a štýlov v poslednej epizóde vítam a oceňujem. Jibaro je spracovaním niečo nečakané a nové. Najlepšie zakončenie Volume 3, aké som si mohla želať. ()

Loretta

Tak abych tady naředil místní trudomyslnost, za mě nejlepší díl série. Čtu tady, že se to koncepčně nehodí, je to zmatené, nelíbí se kamera… Koncepčně to sedí skvěle, máme tu konflikt s tajemnou bytostí, skvělou animaci, rozporuplnou hlavní postavu i finální katarzi a pomstu. V čem to jako nesedí pro LD&R? Kamera je přesná, drží stylistických záměr (skvěle vidět v opakujících se záběrech přivolávání mužů, kdy kamera vždy od sirény odjede, a v dalším střihu se muži přibližují). Mizanscéna, hlavní představitelka a její kostým, to vše je do detailu skvěle ladící. Celá povídka je vizuálně (a záměrně) rušivá, tématem zneužití provokativní a i pohybová stránka a taneční prvky jsou prvky maximálně zvýrazňující soulad okázalé, ale zároveň velmi nepříjemné podívané. A vlastně pak ani nevadí, zda sledující divák vnímá téma příběhu o dobývání jižní Ameriky conquistadory, jejich plenění zlatých pokladů a drancování divoké země, nebo se jen spokojí s časově a místně nezařazeným příběhem o siréně a rytíři.  Bravo. ()

Karbos

Ve mě tenhle díl vyvolal určitě nejsilnější emoce, to přesto, že v něm nepadne jediné slovo. Chápu, že tenhle seriál není o dobrých koncích ale trochu mě mrzí, že musel byl konkvestador takovej kokot, k čemu mu je samotnýmu, uprostřed džungle, bez koně, pytel plný zlata :) ponaučení pro příště, když tě siréna nechce zabít ale vojet ber to! ()

v.indruchova

Odporná magická psychedelcká jízda, kterou nemohu doporučit. Odkazuje na staré doby také středověku plné magie a podivným bytostí. Manipulace. Nedalo se na to dodívat. Kvalita obrazu celkově vizuál=vysoká kvalita. Kombinace legend o siréně a jiných. ()

Sashmen13

Animace, která Vám přivodí krátkozrakost. Kamera která je zcela určitě navržena ke spuštění té nejtěžší formy epyleptického záchvatu. Zvuková kulisa co způsobí krvácení do uší. Příběh hluboký jako Rákosníčkův  Brčálník. Tohle je ten pravý skvost, na který jsem čekal.  Ta scéna, jak všichni běží do vody, bude meme, o tom nepochybujte. Pokud Vám došli peníze nebo Váš místní dealer zrovna nemůže, vřele doporučuji tento trip vyzkoušet. Ale pozor, z toho temného místo nazvaného "umění" není návratu. ()

ELDoctorow

Zďaleka najlepšia epizóda tretej série a druhá najlepšia (hneď po skvelej Zima Blue) celkovo. Audiovizuálna žranica. Škoda, že takúto kvalitu a jasný autorský rukopis neobsahuje antológia aj častejšie. ()

Oxiduji

To bylo něco...v některých chvílích od reálu k nerozeznání. Vizuál špičkový, takové barvičky já ráda. Nevadila mi roztřesená kamera ani zvuk. Sedlo mi to jak prdel na hrnec. Příběh líbil. Oba ovládal chtíč, jen poněkud rozdílný. ()

pichta

Nevinný začiatok. Hluchý rytier. Krvilačná siréna. A krvavé jatky môžu začať. Až na toho rytiera. Škoda, že mu upravila sluch. Mohol žiť dlho až do smrti. Keby to s nou vybavil poriadne keď sa dalo, nemusel mat starosti. ()