Hluchý rytíř a mytická siréna si spolu skočí tanec smrti. Osudová přitažlivost říznutá krví, umíráním a touhou po bohatství. (Netflix)

kyjo

Z omalovánkovýho Avatara se mohli všichni posr*t, jak je prej inovativní a technologickej zázrak a bůhvíco ještě. Přitom nic zas tak průlomovýho nepřinesl. A když se objeví něco fakt revolučního, CGI skoro k nerozeznání od reality, s promakanou fyzikou, tak lidem najednou hrozně vadí "divoká kamera". ()

Frajer42

Velmi nemastný a neslaný závěrečný díl o hamižnosti a krvavé ceně, kterou je člověk ochotný za zlato zaplatit. Na zpracování určitě oceňuji obrovskou odvahu a originalitu, nicméně mě roztřepaná kamera neskutečně srala a o zvuku ani nemluvím. Působilo to rušivě a místy až otravně. Byl jsem docela vděčný za krátkou stopáž. Zvolenou technickou stránku bych v delší stopáži duševně nedal. Nejeden epileptik by se u toho utřepal a udávil k smrti. Své fanoušky si to však asi najde. [64 %] ()

HellFire

Totální úlet. Po třech minutách jsem to chtěl okamžitě vypnout. Celé to působilo spíš jen jako něco, co se dá dobře prodat v traileru. Po zvukové stránce mi to šlo neskutečně na nervy. ()

joehot

Legenda o hluchém rytíři a siréně je mnohem méně prvoplánová, než se na první pohled může zdát (doopravdy podle mě nejde o kritiku kolonialismu - na to je siréna moc predátorem). Ale především její zpracování bere dech - audiovizuální orgie s choreografií z moderního baletu, a přitom takováhle myticko-rytířská balada? Za mě dobrý. ()

Martrix

Tato epizoda mezi ostatní moc nezapadá. Je to fantasy/mysteriózní úlet o střetu hluchého vojáka a jakési bytosti. Výrazový tanec je působivý, ale já osobně jsem moc neocenil divokou kameru a zvuk, který měl evokovat paniku na obou stranách. Přetože bylo až nepříjemné to sledovat a poslouchat, v závěru jsou tam silné emoce. Převládá smutek...bez patřičného vysvětlení, sice nedával útok bytosti smysl, ale zato chování vojáka už bylo v režimu, který všichni známe. Konec byl tvrdý a surový...sdělení obdrženo. ()

Lenka.Vilka

Tohle mě rozsekalo, dojalo a něco ve mě prasko. Protože od prvního záběru po poslední jsem věděla, co tenhle příběh chce sdělit. Možná proto někteří špatně hodnotili, protože to nevěděli, protože jim to nikdo neřekl nepřímo, ale museli pochopit sami... ()

Qitek

Spolu s Fincherovým "Bad Travelling" jde o jednu z nejlepších epizod vůbec. Nádherně artová, epileptická, až paniku navozující krvavá balada, říznutá sexuálním nábojem a chamtivostí, která se mi dostala pod kůži i uši. Zákusek. ()

Soweek

Technologické orgie nejmodernějšího CGI spolčeného s 3D a 2D animací zakončené perfektním renderingem. Toto je budoucnost CGI, počítačových her, virtuálních realit. Takto chci, aby za 10 let vypadal další Zaklínač :-) ()