Päť lupičov a stará dáma

• Česko Lupiči paní domácí (viac)

Šarlatánský profesor Goldthwait Higginson Dorr (Tom Hanks) dal dohromady skupinu expertů, se kterými se chystá provést loupež století. Tým: Odborníci na výbušniny, kopání tunelů, hrubou sílu a špionáž. Základna: Sklep nic netušící staré dámy, paní Munson (Irma P. Hall). Lest: Pětice hledá místo, kde by mohla nacvičovat chrámovou hudbu. Problém: Velmi brzy se ukáže, že Dorrovi zlodějíčci nejsou dostatečně rozumově nadáni, aby loupež dokázali uskutečnit. Mnohem větší problém: Všichni hrubě podcenili schopnosti své domácí. Když paní Munson odhalí jejich zákeřný plán a vyhrožuje, že zavolá policii, rozhodne se zločinecké kvinteto, že se postarají i o ni. Nakonec, jak těžké může být odstranit jednu starší dámu? (oficiálny text distribútora)

shinlove

Upřímně jsem čekal, že tento film bude mít mnohem lepší hodnocení...Ano, je to gangsterka a komedie jako skoro každá druhá, ale tohle natočili Coenovci a hrál v tom TOM :) Je to oddechový film, který naprosto šokuje koncem jedné skvěle promyšlené krádeže :)) Protože je to dosti nadprůměrný film, dávám 4* ()

Monika001

Nejpůsobivější je na tomto filmu rozhodně herecký výkon Toma Hankse, který se nepodobá žádné jeho dosavadní roli. vyšinutí profesor s tiky v obličeji a nezměrnou touhou po penězích se Hanksovi povedl na jedničku. Ostatní postavy a herci s ním statečně drží krok a tak si zaslouží pochvalu a uznání. Jediné, co kazí celkový dojem je lehce čitelný konec, kterým si podle mého názoru tvůrci velmi ulehčili práci. Připadal mi krapet odfláknutý a proto dávám čtyři hvězdičky. ()

macoslavek

Tatranka/Horalka, SDS, debil, sprosťák, generál ala Jet Li, profesor a jedna milá stará dáma.. pobavila jsem se na výbornou (a to i českým dabingem), potěšil mě i soundtrack.. a šašek Marlon. ()

Otan

3+.Docela jsem se pobavil.Já tuto komedii chápu jako hodně černou,tak proto.Hanks byl opravdu dobrý.A paní domácí jsem místy nesnášel.Ale heála taky dobře.Klidně se mrkněte,není to tak zlé. ()

Raduuk

Když jsem si zjišťoval co je film vlastně zač a uviděl, že v něm hraje Tom Hanks říkám si: jo to bude pecka, toho jsem v ničem špatným hrát neviděl. Pustím film a těším příjemně strávených 105 minut. A hned po chvilce přijde šok něco tak tupého jsem fakt nečekal, brutální nuda kde každou chvilku Hanks žvatlá nějaký intelektuální kecy, aby se vyhnuli prozrazení, když zrovna bábě pod zadkem kopou nový tunel Blanka a všichni mu ty kecy hrozně žerou. Sem tam byli i světlý chvilky kde se dalo i trochu pousmát, ale bylo jich zatraceně málo. ()

zeromen

Zatím nejslabší film Toma Hankse, vůbec mu to nesedělo. Role určitě pro někoho jiného ale ne pro Hankse. Ale i po tomto šlápnutí vedle, je Hanks pořád jeden z nejlepších herců. ()

JB001

Jo na HBO jako film pro pamětníky se to dalo vidět. A určitě to asi bylo lepší než debata Fouska s Poborským, na kterou jsem úplně zapomněl. ()

Feacher

Hodně mi to připomínalo styl komedie Agent v sukni. Začátek docela nuda, pak když se děj rozjel, tak jsem se občas i smál, což je super. Co si budem, švih tomu dával Tom Hanks, jinak by to byl asi propadák. No a ten závěr. Do komedie se asi hodí, ale mě moc neseděl. Radši bych starší dámu nějak komicky ukecal nebo odstranil. Když tedy vezmeme, že film má 5 části jako 5 hvězd - za začátek a konec jednu ubírám, prostředek jakž takž jako komedie ušel. 60% ()

Bragi66

Přestože jsou to bratři Coenové a má to obsazení, tak výsledek je plochá americká vlezdokonečníková  rodinná komedie. Má to nepochybně světlé momenty, ale vidět jednou to stačí. ()

Vinczent

Smích a vizáž Toma Hankse mi nahání husí kůži. Vtípky jsou na Coenovic vkus slabé a málo vypointované ale konečný masakr je výbornou tečkou za tímhle podprůměrným remakem. ()

Francoise83 odpad!

Bohužel s některými určitě nesouhlasím! Na tento film jsem se těšil. Zajímavý námět, herci atd., takže jsem ho navštívil v kině s kamarády. Film začal.....čekal jsem až se to rozjede a čekal a čekal a čekal až film dospěl do titulků. Už je to nějaký ten rok co jsem to s nudou proseděl v kině a do teď pořád lituju toho ztacenýho času, sedání z místa na místo, utracených peněz atd,!!! Nic horšího jsem v životě neviděl!!!! Je to naprostý odpad filmografie!!! Už po půl hodině odešla půlka diváků v sále. Čekali jsme a dávali tomu šanci, ale je škoda že jsme nešli také pryč!!! Nudný děj, bez kouzla, bez emocí v sále a naprosté trapné chvíle ticha v kině když si nejspíš autoři tohoto omylu mysleli že bude smích!!! Jediný kdo se v sále bavil byl divák před námi který si venku před kinem dal trávu!!! Upřímě tento film nedoporučuji ani mému největšímu nepříteli!!! Nejhorší přešlap Toma v jeho kariéře!!!! Sorry mr. Hanks ()

majlou1985

Film ve mně zanechal rozporuplné pocity... Dramatické situace se míchali s dost vtipnými momenty... Hlavně Tom Hanks exceloval v roli vychytralého profesora... Čekal jsem velkou kriminálku, ale nakonec z toho byla komedie plná černého humoru... Fakt doporučuju.. ()

Zmatliková

Další důkaz, že Tom Hanks dokáže zahrát jakoukoli postavu. Jeho profesor působí slizce a vy nevíte jestli mu fandit nebo ne. Film je správně bizarní, jak se na bratry Coenovi sluší a Poeovsky ponurý. Slušný snímek, ale něco tomu chybí... ()

ImDude_man

Aby si člověk mohl vychutnat beze zbytku tento film, potřebuje jazykovou průpravu, protože každá postava mluví jiným slangem. Šerif a paní Munson reprezentují starobylý slang jižanských černochů s po gospelovsku protahovanými vokály a polykanými koncovkami, "Pověstný inside man" Marlona Wayanse zase mluví sekaným slangem negerských gangů poslouchajících rap. Půvabný je dělňas J.K.Simmonse s jeho syndromem dráždivého střeva a přítelkyní Mountain Girl s neholenýma nohama a samozřejmě šroubený akademik Toma Hankse, vyžívající se v těsných prostorách. No a nesmíme zapomenout na tupce Lumpa, co nakonec přijde na všechna řešení a který ví, že "There is no I in a team". Vyznamnou roli má i obraz mrtvého manžela paní Munson Othara visící nad krbem, který je své ženě majákem i bárkou... Prostě skvělé. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)