Päť lupičov a stará dáma

• Česko Lupiči paní domácí (viac)

Šarlatánský profesor Goldthwait Higginson Dorr (Tom Hanks) dal dohromady skupinu expertů, se kterými se chystá provést loupež století. Tým: Odborníci na výbušniny, kopání tunelů, hrubou sílu a špionáž. Základna: Sklep nic netušící staré dámy, paní Munson (Irma P. Hall). Lest: Pětice hledá místo, kde by mohla nacvičovat chrámovou hudbu. Problém: Velmi brzy se ukáže, že Dorrovi zlodějíčci nejsou dostatečně rozumově nadáni, aby loupež dokázali uskutečnit. Mnohem větší problém: Všichni hrubě podcenili schopnosti své domácí. Když paní Munson odhalí jejich zákeřný plán a vyhrožuje, že zavolá policii, rozhodne se zločinecké kvinteto, že se postarají i o ni. Nakonec, jak těžké může být odstranit jednu starší dámu? (oficiálny text distribútora)

Untentrauer

Místy vtipná podívaná, která si nedokáže udržet divákovu pozornost. Film jede v sinusoidě a střídá povedené scény, měně povedené a vyloženě nudné. 3,5 z 5. ()

Renfield

Lupičů je tu dost a nepůsobí vůbec špatně, třeba Generál a Garth Pancake mohli mít klidně více prostoru. Místo toho to však celé stojí na bezesporu výborném Tomu Hanksovi, jehož nezvyklé herectví a čajové dýchánky s paní domácí jsem si užíval. Ale přesto platí výše zmíněné, hold Coenové na půl plynu ve všech směrech. Snad v rámci remaku? Tak alespoň že loď s odpadem nezklame a vždy pluje na čas. 60% ()

Jacek

Že jsou to "slabší Coeni"? Ale jistě, jsou. Jenže podívejte se na humor všech ostatních mainstreamových komedií, podívejte se na jejich (ne)nápaditost - a budete muset uznat, že i když jsou Coeni snad slabší, než bývali, pořád jsou o dost lepším plánem na večer, než zbylých 90% rozhihňané produkce... ()

deiwitch

Excelentní. Tom Hanks je k sežrání a jeho vystupování ostře kontrastuje s Wayansovým tak, že jsem se musel v jednom kuse přinejmenším usmívat. Výborná hudba pohladí ucho a příjemné barvy oko. Práce s kamerou nepopsatelná, moc příjemné a zábavné. Navrch výtečné hlášky jako třeba moje nejoblíbenější: "Konej svou povinnost mladíku a zabij tu starou paní" :-)) prostě vynikající snímek, který by si neměl nechat ujít žádný milovník černého humoru a bří Coenů. ()

hell_boy

Bláznivá komedie s Hanksem v hlavní roli, navíc režírovaná bratry Coenovými.....tak to bude mazec, říkal jsem si. Bohužel po pár minutách už jsem tušil, že je něco v nepořádku a sledoval jsem velice průměrnou krimi komedii, kterou hravě strčí do kapsy i Dannyho parťáci. Musím říct, že mi bylo trochu úzko, když jsem si uvědomil, že tuhle "trapárnu" mají na svědomí stejní lidé, kteří dělali Fargo nebo Millerovu křižovatku. Naštěstí po hodně slabých cca 70ti minutách se trochu projeví práce režiséra a scénáristy. Závěrečná půlhodinka je hodně povedená, ale určitě nezachrání věci předcházející. To všechno za pro mě naprosto strašného hudebního doprovodu (pokud vám říká něco slovo gospel, tak víte o čem mluvím). Co říci závěrem? Lupiči jsou IMHO jednoznačně nejhorší film od Coenů a snad první i poslední šlápnutí vedle. ()

Phillo

Od odpadu to delí len koniec, ktorý sa aspoň raz neberie príliš vážne. Inak je to hnusný, ničím výnimočný shit, ktorým si to Coenovci u mňa definitívne pokazili. ()

Berry

Není to dokonalá komedie, ale J.K. Simmons, Marlon Wayans, nebo Tzi Ma to bohatě vynahradí. A tak šílený finále se jen tak nevidí! ()

Šmoula

Pod pojmem největší loupež století si představím například obrovskou banku v centru L.A. a ne nějaké kasíno na vesnici. Tři hvězdičky musím dát za perfektní hudební podkres a za posledích 10 minut filmu, kterých bylo alespoň trochu vtipných. Příšerný byl dabing co se týčeHanksova smíchu. To se místy nedalo vydržet. Je to velice průměrný snímek, který postrádá trochu akce a napínavosti. ()

joker2

Vcelku zajímavá podívaná, které trochu ubírá na síle to, že se jedná o remake. Problémem remaků je, že točí pro nové diváky něco, co už bylo dobře natočeno (kdyby se nejednalo o dobrý film, nebude se dělat remake). Tom Hanks je naprosto úchvatný (jedna hvězda) a jeho slovní projevy by se měly promítat v hodinách angličtiny, ať si žáci nacvičí odposlech vytříbené, možná až vyumělkované tvorby vět. Postavě profesora propůjčil kromě distingovaného vzhledu a totální vlezlosti i naprosto nenapodobitelné uchechtávání (další hvězda). Ke konci přiběh trošku zabíhá do absurdnosti (zejména poslední dvě usmrcení) - já osobně jsem pořád čekal, že se Hanks z těch odpadků vyhrabe a bude se dožadovat svých poctivě ukradených peněz (přece jen hlava gargoyla nemohla být tak těžká, aby mu rupla lebka...). Taky přístup policistů (resp. šerifa) k nálezu peněz byl hodně laksní, ale příběh byl budován tak, že si o té bábě asi mysleli své. Další hvězdičky dávám za herecký výkon obrazu (kam se hrabe Dorian Gray), za nemluvného polikače cigaret, za krásné pozadí, které bylo záminkou propuštění ze zaměstnání, za tlustého uchechtaného hlídače a za super úvodní záběr s havranem (ten se fakt povedl). Hvězdičku dolů za užvaněného Marlona Wayanse, který se hodí do zhuleneckých komedií, ale tady je fakt trapnej. No a poslední hvězdičku přidávám za skvělý dialog o pracovní diskriminaci černochů ("ten chlápek, co tu byl před tebou byl černej a ten chlápek co přijde po tobě bude taky černej"). A nakonec citace v angličtině: "Do you know how they call colored people in hip-hip songs? ... Niggers." A počkejte si chvíli u titulků, protože pěvecký výkon obtloustlé gospelové zpěvačky si to zaslouží. ()

RadimFišer

Nevím jak bych zařadil tento film. Je to snad pvní, který je přesně uprostřed mezi 3 a 4 hvězdičkami. Dokonale originální a působivý profesor mě dostal téměř do kolen. Zajímavý ostrov s odpadky a ten most jako z nejhorších snů. Nadruhou stranu ukončení je tragické, nevtipné a neprozíravé, zhazuje to strunu skvěle dříve nastavenou a to takovým způsobem, že je mi to líto. U filmu jsem neusnul. Doporučuji ho ostatním, je to úžasná věc na odreagování. Stěží udržuji svoje nadšení na uzdě. ()

Sista

Gospely a paní domácí dělají pěknou atmosféru amerického jihu, ale celkem mě film moc nebavil až na pár scén, jejichž hlavní hrdinou byl téměř vždy pan Lívanec, jeho paní Horalka a jejich společné SPS:) ()

PanPes

Příjemná večerní podívaná v podání bratří Coenů... Moc jsem si od této komedie nesliboval a přesto mě její výsledek velice potěšil. Čím to je ? Odpověď je nasnadě - vsadit na vynikajícího Toma Hankse spolu s Marlonem Wayansem a J. K. Simmonsem - tomu všemu nasadit korunu v podání originálního scénáře a další příjemná komedie je na světě. V konečné fázi se pak nejedná o nic světoborného , ale ani taky o nic , co by nás urazilo - a to nám přece nevadí , že ne ? ;-) ()

kailik

I kdyz jsem film videl v ceskem dabingu, tak jsem se po celou dobu filmu jsem se neskutecne bavil ! Tom Hank me mile prekvapil uplne jinou roli, nez na tu na kterou jsme zvykli, ten jeho smich me fakt pokazde rozesmival . A ten "nouma" ?To bylo fakt moc :D. Vsechny postavy byly strasne sympaticke a pribeh byl perfektni, i kdyz to vymirani ke konci uz je v dnesni dobe asi otrepane klise. Komedie od Coenu jako zadna jina ! Opravdu nechapu zdejsi hodnoceni, Kazdopadne tenhle film si musim pustit este vicekrat. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)