Armand Goldman (Robin Williams) je gay v stredných rokoch, ktorý vlastní vychýrený travesty-club Vtáčia klietka. Žije roky s precitliveným Albertom (Nathan Lane), ktorý je zároveň najväčšou hviezdou klubu, a spolu s ním vychováva svojho jediného syna Vala (Dan Futterman). Prekvapenie nastáva, keď Val príde so správou, že sa chce oženiť s mladučkou spolužiačkou Barbarou Barbie Keeleyovou (Calista Flockhart), ktorá je dcérou ultrakonzervatívneho republikánskeho senátora Kevina Keeleyho (Gene Hackman), vodcu hnutia Morálneho poriadku. Mladí snúbenci si teda pred plánovanou spoločnou večerou s Keeleyovcami vymyslia prijateľnú historku: rozhodnú sa presvedčiť Armanda, aby zahral rolu normálneho rodiča a gréckeho kultúrneho atašé. Ale je tu ešte Albert, ktorý sa o chlapca tiež roky staral a teraz by mal chýbať na jeho svadbe? To však ani zďaleka nie je posledný problém, ktorý treba vyriešiť... (oficiálny text distribútora)

Tomulka

Už dlouho jsem se tak nenasmál. Humor je sice až laciný, ale vzhledem k prostředí a celému pojetí filmu se hodil a byl příjemný. Nebyl vulgární, vlezlý ani trapný. Dokonalé herecké výkony vše jen dokonale doplnili a tak máme velmi úsměvnou komedii. ()

sherpa

Tak to je pecka! Nejsem zrovna vyznavačem amerických komedií, ale tahle věc je skvělá. Komedie o 4% hošanech mě vždy rozesmějí. A to jsem si myslel, že Zvíře s Belmondem nemá konkurenci. Bruno Ferari a Agador Spartakus jsou nesmrtelné postavy. ()

sun.eagle

Docela jsem se u toho bavil. Rozdělilbych ho na tři třetiny: začátek a vubec doba než začnou přípravy na očekávanou večeři je dost slabá, a měl jsem nutkání přepnout program, nakonec jsem vydržel a byl jsem odměněn. Prostřední část je skvělá a nepřestáváte se smát. Po odhalení zase film upadá do šedi, naštestí už je pak brzy konec. ()

PORTER44

R.Williams v roli homosexuála který vlastní podnik s transvestitama a s jedním žije,nepřipadalo mi tam moc vtipných nebo humorných scén,nějak filmy s homosexuálama nemusim,herecky obsazeno docela dobře ale to bylo tak všechno. ()

hajicek

Mohl bych podepsat pslední Golfistův koment, ohromně jsem se u toho bavil. Hlavně Nathan Lane s dabingem pana Olivy, to byl zážitek na hodně dlouho! ()