Devět překladatelů se nechá zavřít do luxusně vybaveného bunkru, aby zde pracovali na cizojazyčných verzích přísně tajného rukopisu. Skvělá zakázka se ale brzy stává noční můrou. Na internet unikne prvních deset stránek očekávaného bestselleru a neznámý vyděrač vyhrožuje zveřejněním dalších kapitol. V bunkru roste napětí a čím dál zoufalejší vydavatel je ochoten udělat cokoliv, aby zrádce odhalil. Skvěle obsazený thriller plný zvratů evokuje záhady Agathy Christie v moderním kabátu. (Aerofilms)

zodiak217

Zaujímavý film a ešte zaujímavejšie spracovanie. Občas som sa strácal v deji a občas mal pocit, že tvorcovia prezrádzajú až príliš, no toto je presne ten druh filmu, kde všetko do seba západne až v poslednej scéne a všetko, čo ste si dovtedy mysleli je úplne inak. O to viac je to putavejšie a núti vás to pozorne sledovať každú scénu. Veľmi zaujímavá európska kombinácia hercov od Noriegu po Kurylenko aj vďaka tomu si to určite pozrelo množstvo divákov. Ja môžem len doporučiť, lebo toto je presne druh filmu, ktorý mám rád. Kde je nápad a dobre spracovanie, tam nie je o čom. Užite si to! ()

meda2016 odpad!

Snímek se pokouší tvářit jako psychologicky traumatizujicí přehlídka intelektu. Chvilkovou zvědavost ale vystřídala nechuť k scenaristickému výsledku. Nebo se jen netrefil do mé nálady. ()

fikee

V Překladatelích se "skvěle snoubí anglosaská dramaturgie s francouzskou dikcí," to nemohu říct. "Dobře," to je to pravé slovo. Překladatelé mají dobrý námět a ve dvou scénách se jim opravdu podaří vytěžit svůj potenciál, ale většinu jedou na půl plynu a na první dobrou a je to škoda. Řemeslně jsou zvládnutí dobře, s jistotou míří k cíli a až po závěrečných titulcích vás napadne, že někdo právě spálil šanci na kultovní biják. Fanoušky Agathy Christie jistě potěší přiznané i nepřiznané citace jejího díla a scénáristé pečlivě dávkují jednotlivá odhalení kdo to udělal, jak to udělal a proč to udělal s grácií šachového mistra, který v půlce hry obětuje koně aby se dosáhl šachmatu. Ale jsou tu i slabší stránky - film má ambice fungovat ve třech úrovních: detektivka, knihomolské geek porno a filozofický komentář a právě tohle tak úplně nevyšlo a synergie těchto tří složek se nekoná. 75% ()

flyer.nick

Nápad je super, překvapení jsou překvapivá a celé to přímo i nepřímo odkazuje na Agathu Christie, herci mi asi taky nevadili, ale budování atmosféry nebylo vesměs žádné. Určitě to šlo víc rozehrát, víc napětí, větší klaustrofobie a strach. Takhle je to až moc ukecané na to, kolik se tam toho reálně stane. ()

ThaFilmGuy

Régis asi nepochopil, že když chcete zavřít do sklepa skupinu postav, tak by měly mít zajímavý a uvěřitelný charakter. Postavy překladatelů fungují jako chodící stereotypy země, ze které pocházejí a hlavní záporák je karikatura sebe sama. Děj filmu se zamotává a režisér se vás neustále snaží šokovat, ale zvraty působí hrozně uměle a konečná pointa filmu je fakt tupá. ()

goauld

Tak nejdřív jsem tomu chtěl dát maximálně 2*, ale za půlkou došlo k celkem zajímavému obratu a konec - ten byl pomalu nečekán ;-) Ano - z prvu celkem nuda, ale... právě proto je evropská tvorba pro nás záživnější, než prvoplánově odvíjející americké blocbustery, které MUSÍ pro tamního diváka být přímočaré, lehce uchopitelné a především - polopaticky vysvětlené (včetně závěrečné pointy). A zde bylo opět jasně ukázáno, že se Francie opět nemá za co stydět. Nicméně - jsou zde jisté (dalo by se řícit až neuvěřitelné) "náhody" a načasování, které srážejí jinak brilantní podívanou. (skrytý mikrofon v košili; přesné načasování e-mailů/SMSek; "štít" o 300 stránek...atd). Takže recenzista musí být nepodjatý a proto - průměr za tři to jistí ;-) PS: Sara Giraudeau měla výraz, jako by TO zrovna nedostala (či ještě více - jí TO uteklo a ani si toho nevšimla :-))) ()

DannyMyko

Před pár lety bych určitě nehodnotil takhle vysoko, nicméně po tom, co se teď dostává do kin, co nemá žádnou myšlenku ani děj mě prostě tenhle film nadchnul. Retrospekce se sice moc nepovedla a zhruba od dvacáté minuty člověk ví, jak to dopadne a i proč, ale i tak hezká podívaná a mám prostě rád tyhle vengance rádoby promyšlený do detailů filmy. ()