Devět překladatelů se nechá zavřít do luxusně vybaveného bunkru, aby zde pracovali na cizojazyčných verzích přísně tajného rukopisu. Skvělá zakázka se ale brzy stává noční můrou. Na internet unikne prvních deset stránek očekávaného bestselleru a neznámý vyděrač vyhrožuje zveřejněním dalších kapitol. V bunkru roste napětí a čím dál zoufalejší vydavatel je ochoten udělat cokoliv, aby zrádce odhalil. Skvěle obsazený thriller plný zvratů evokuje záhady Agathy Christie v moderním kabátu. (Aerofilms)

Anderton

Dopodrobna premyslená detektívka, kde nič nie je také, ako sa zdá a niekto je možno niekto úplne iný, ako sa tvári. Sledovať premyslený plán istého "zradcu", ktorý je samozrejme ale kladná postava, je radosť sledovať, je to skrátka zábava. Ale Prekladatelia chcú byť niečo viac, polemizovať nad otázkou umenia a jeho komerčného využitia, či skôr zneužitia, alebo aj nad otázkou talentu. Problém som mal ale najmä s tým, aké následky tento komplikovaný plán mal na niektoré vedľajšie postavy, pretože to môže zásadne ovplyvniť váš postoj k hlavnej postave a nakoniec aj celému filmu. Ak by ma pointa "odpísala", hodnotil by som vyššie, ale prekvapivá je, nie že nie. 70% ()

Fr

„DRAHÝ ERICU, PRVNÍCH DESET STRAN 3. DÍLU DEDALA UŽ TI NEPATŘÍ. DALŠÍ ÚNIK ZASTAVÍ 5 MILIONŮ EUR...“ /// Hodně lidí na jednom místě – dokonce ve sklepě (či co). Přesto dochází k úniku informací a o zápletku je postaráno… Snažej se, aby to vedlo k nějaký paranoi, ale jde o slabej odvárek všelijakejch filmovejch experimentů. Je to spíš taková malá adrenalinová hříčka, která se skládá z více žánrů a nejvíc jí sluší krimi s thrillerovým rozuzlením. Ta zápletka mě celkem baví. Snaží se bejt chytřejší než divák a možná se jí to i daří. Není to žádný veledílo, ale chvilku určitě zabaví… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Su magor do literatury. 2.) Literatura mi zachránila život. 3.) Thx za titule „coollys“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Francie se letos nefláká, ale od Překladatelů jsem čekal více. Film má celkem zajímavý příběh o partě překladatelů z různých zemí, kteří jsou zavření v podzemním bunkru a mají za úkol přeložit knihu na kterou čeká celý svět. Ovšem problémy nastanou když někdo začne vyhrožovat zveřejněním stránek na internet a požaduje za to velkou sumu peněz. Mohl z toho být solidní Thriller ve stylu Exam apod. a ikdyž to není úplně špatně vymyšlené ( finální zvrat je hodně fajn) a hrají zde známější tváře, tak to vyloženě nedokáže strhnout a k násilí zde nedojde vůbec, což je škoda, protože náběh tam párkrát byl. Jako oddechovka jsou Překladatelé v pohodě, ale vychází mi ve všech aspektech maximálně na lepší průměr. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra**, Napětí***. 6/10. ()

JFL

"Překladatelé" asi chtěli být "Obvyklými podezřelými" ze světa literárního překladu (což už samo o sobě je více než absurdní), ale svými překombinovanými zvraty, fantasmagorickým obrazem překladatelské profese a současně sveřepou vážností a blafováním hloubky dalece přestřelili do hájemství WTF. Bohužel kvůli celkové nadutosti se tomu ani nedá moc smát. ()

Jara.Cimrman.jr

"Raduj se, protože tvoje neštěstí potěší spoustu fanoušků Oscara Bracha." Oscara jsem hravě odhalil i já. Problém je v tom, že moje deduktivní schopnosti by sice vynikly mezi blanokřídlími, ale mezi lidmi nic světobornýho neznamenají. Z toho vyplývá, že autoři to sice zamotávali tak, že by to nerozmotalo ani Číslo 5 (kdyby žilo), ale přitom je to celkem průhledná hra s mnoha falešnejma stopama. A jako hru jsem to bral a užil si ji, ale už jsem ji jednou vyhrál, tak se k ní vracet nebudu. ()

Chrustyn

Thriller, který se snaží být za každou cenu chytrý a hrát si s diváky, ale nedaří se mu to a když už nenudí, tak nijak nenapíná ani nepřináší nic, co by diváka jakkoliv zajímalo. ()

Arsenal83

Štýl Agathy Christie mi vždy sedel. A rovnako tak mi sedí Olga Kurylenko ako aj asi najpohľadnejšia Dánka po 50-tke - pani Knudsen. A posledné čo mi ešte sedelo na tomto filme je jeho námet. Znie to skvele, ako nejaká super detektívka, z ktorej na konci od prekvapenia padneme na zem. Lenže tu to prekvapenie a zvrat uhádneme vopred. A to asi nebolo zámerom. ()

honajz

Popravdě ano, jsou tam trochu mezery a někdy mi ten heist motiv přijde ne až tak logický, začátek je zbytečně hodně zdlouhavý, tam se dalo krátit, a skutečně nechápu, proč je tady Kurylenko-ová, ale jinak se mi to zhruba od takové 30. minuty líbilo, potěšil mne svým způsobem konec, byť nešlo o veselou věc, ale nejvíc to, co se skrývá pod tím thrillerovým kabátkem. Je tam totiž schováno víc věcí, které se týkají vztahů, života, lidí kolem nás, podřízenosti v práci, přehnaných ambicí, přátelství a samozřejmě toho nejviditelnějšího - současné chamtivosti, kdy knihy (a potažmo filmy) jsou jen již houska na krámě určená k rychlému prodeji, a nic, co by předávalo city, myšlenky a poselství. (I když zrovna Prousta bych jako kontrapunkt nedával.) Zazní zde i dost zajímavých myšlenek, pronesených jen tak jakoby nahodile, a musím si film pustit znovu, protože než jsem pochopil, že o ty mimoděk řečené věty jde především (přitom hlavního děje se ani zas tak netýkají), tak mi jich pár uteklo. A docela dobré jsou i špílce na EU a třeba dluh Řecka. V podstatě jsem byl celou dobu rozhodnutý dát tři hvězdy, protože jsem na to koukal jako na řekněme thriller, ale v tom podtextu je toho daleko víc, takže si to myslím ty čtyři zaslouží. Není to sice kdovíjaká bomba, ale pokus sympatický a jistě mírně nadprůměrný. ()

PogoJoe

Další zmařený fajn nápad a příběh. První půlka dobrá, ale pak jako by si scénáristi něco šlehli a začali s příběhem dělat kotrmelce, kombinovat a kombinovat, až překombinovali. A vznikl z toho takový guláš, že jsem se při závěrečných titulcích cítil fakt rozmrzele, možná až naštvaně. Zkrátka: Zajímavý nápad na film, který se zvrhnul a šel do kytek. ()

Aljak

Nie som žiadny fanúšik detektívok, ale toto znelo zaujímavo, viac než dobre! No výsledok zas až taký slávny podľa mňa nebol. Základ skvelý, ale celé to bolo zbytočne prekombinované - to by ale až tak nevadilo, skôr ma zarážala tá kopa iracionálnej nelogicky, ktorá sa tu z času na čas objavovala. Na konci by mal mať asi človek pocit, že ako to bolo všetko úžasne naplánované, ale skôr mi celý plán toho "génia" prišiel úplne sebecký. Áno, pomsta je pekný motív (a asi aj najčastejší), ale ísť za sebeckou pomstou takto cez mŕtvoly? Takže tak... Ale ideovo to bolo určite kvalitné a originálne, o tom sa určite nehádam. Dám povrchné 3*, hlavne za tú originalitu prostredia, ale myslím, že to malo určite na viac! ()

honajz2

No, než se to rozjede, je takových 40 minut v háji a za tu dobu se na tam skoro nic nestane, ale pak se konečně rozjede zajímavá zápletka, která mě dokázala naprosto upoutat a až do konce nepustila. Navíc mi to přišlo dost chytře napsané a ačkoli zde někteří píšou o překombinovanosti, já bych tvrdil spíš opak. Ano, zvratů je zde hodně, ale drtivá většina z nich souvisí logicky s dějem, nedějí se nahodile jako v těch opravdu překombinovaných thrillerech. Fakt mě to mile překvapilo, obzvlášť po tom mdlém úvodu. Po něm už bych snad ani neměl co vyčítat, kromě slabého představení většiny ostatních překladatelů a toho, že jak je to s tím spisovatelem té knihy jsem vytušil už někde ve 20. minutě, ale tohle odhadnutí mi tady kupodivu zas tak moc nevadí. Slabé 4* ()

Johnny.ARN

Veľmi príjemný závan dobrej krimi a thrileru došiel od frantíkov. Absolútne prekvapenie. Perfektne napísané, skvelé zvraty, pozornosť celý čas a hlavne nie je to prekuknuteľné. A k tomu všetkému námet o prekladateľoch a ich práci. Má to niekoľko rovín, nemá to ani pocitovo pol dňa a hlavne to nikto nečaká. 4 z 5 ()

sedm.1

Překladatelé jsou ,,podrazáckým,, thrillerem z Francie, který mě neoslovil především ze dvou důvodů, a to jednak kvůli opravdu až zbytečné komplikovanosti, kdy do sebe sice v závěru vše jasně zapadne, ale cesta k oné pointě je nesmyslně nesrozumitelná a krkolomná, a jednak na mě ten film po celou dobu působil vážně nezáživně a nesympaticky, jinými slovy, hra, kterou zde tvůrci s diváky rozehráli, není ani zábavná, ani jinak působivá, a průběh celé té zápletky musím označit za jen vážně obtížně sledovatelný bordel, k čemuž nasvědčuje i postupné odkrývání karet, které má k pocitu, že to mají tvůrci pod kontrolou, značně daleko. A co se pak přímo závěru, respektive zmiňované pointy týče, ta je sice překvapivá, ovšem vzhledem ke všemu předcházejícímu dění jí i tak lze jen stěží považovat za vyloženě ohromující, a já osobně jsem byl spíš rád, že mám celou tu více než stominutovou fušku už konečně za sebou. Filmu jinak nepomohli ani postavy, ani jejich herečtí představitelé, většina dlouhatánských dialogů navíc působila doslova ubíjejícím dojmem, navozená atmosféra též nic dobrého nepřinesla a další ohledy, jako napětí, či emoce tu pro jistotu jaksi scházejí úplně. Já mám zkrátka tento typ filmu opravdu ve velké oblibě a vítám každý takovýto příspěvek, za mě si ovšem tvůrci s Překladateli prostě ukousli až příliš velké sousto, které nedokázali ukočírovat a následně divácky vstřícně prodat. ()

Kienast

Skvělý námět, průměrné provedení ze kterého si opravdu na zadek nesednu a to těch zvratů bylo tak 5 na m² a stejně z toho nevyšlo nic co bych hodnotil nadprůměrně. 5/10 ()

Hanys_

Ta premisa hodně nalákala, a ikdyž to ve výsledku taková pecka zase není, tak ta hoďka 45 byla strávená přijemně. Takových komorních detektivek není nikdy dost. 6/10 ()