Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa

• Československo Z archivu Sherlocka Holmese (viac)

Klasický televízny seriál v hlavnej úlohe s Jeremy Brettom, Davidom Burkom a Edwardom Hardwickom, je úspešnou adaptáciou pôvodných poviedok a noviel Sira Arthura Conana Doyla o Sherlockovi Holmesovi. Sherlock Holmes a doktor John Watson riešia 36 rôznych prípadov ako napríklad aj prípad Škandálu v Čechách, Modrého drahokamu, Nezvestnej šľachtičnej i Záhady údolia Boscomb. (STV)

Recenzie používateľa curil k tomuto seriálu (6)

Zhrbený muž (1984) (S01E05)

Trochu atypické pokračování série o Sherlocku Holmesovi. V epizodě se hlavní postava s dr. Watsonem vyskytuje minimálně. Více prostoru je věnováno vzpomínkám ve flashbacku, což mi ne plně vyhovuje. Jinak zajímavé, i když tentokrát nejde o žádnou vraždu. ()

Škvrnitá páska (1984) (S01E06)

Pětatřicet let starý detektivní příběh a dokáže svým napínavým dějem zaujmout i dnes. I když mám doma DVD, s chutí jsem se podíval i dnes. Rovněž obdiv třetí důležité postavě příběhu, resp. představiteli Jeremy Kempovi. ()

Modrý drahokam (1984) (S01E07)

Nebývá zvykem potkat se v příbězích Sherlocka Holmese s humorem. Toto pokračování je tak trochu výjimkou a společně s příjemnou vánoční atmosférou patří k nejlepším dílům detektivní série. ()

Krvavá bučina (1985) (S02E01)

Opět více než polovina příběhu složená z rekapitulace děje dívčí hrdinky. Sherlock Holmes prakticky zasáhne s Watsonem až v závěru, ale zase brilantně. ()

Staviteľ z Norwoodu (1985) (S02E03)

Méně záhadné, méně napínavé, i když tentokrát je Sherlock Holmes více zapojen do děje. Ze série pouze průměr. ()

Spolok ryšavcov (1985) (S02E05)

Jedno z nejlepších pokračování celé série o Sherlocku Holmesovi. Předlohu jsem četl, vyšla před lety ve sbírce autorových detektivních povídek. Díl se líbí i proto, že televizní zpracování nepostrádá nezvykle dost humoru. ()