Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa - Season 2 (1985) (séria)

Krvavá bučina (S02E01)

(epizóda)
  • Česko Dům u měděných buků (viac)

Slečna Violeta Hunterová dostala lukrativní nabídku na místo guvernantky. Ukáže se však, že podmínky nástupu do práce jsou poněkud podivné, stejně jako chování jejího nového zaměstnavatele. Violeta se tedy rozhodne navštívit pro radu Sherlocka Holmese. (oficiálny text distribútora)

PKD

Když jsem to před lety četl, přišlo mi to lepší. Tedy přesněji, napínavější. Ale kdo ví? Třeba jsem měl z toho stejný pocit, jako z této dramatizace, tedy nikoli nějaká posr. adaptace, páč to je to, co to je. A takových t s. které jsou z 95% dle předlohy/předloh, tedy moc není. Dnes si něco tak bezchybně obsazeného a s naprostou úctou ke zdrojovému materiálu (viď Goyere a Friedmane?!) nedovedu vůbec představiti. V každé př., stačilo trochu přitlačit na pilu a mohl z toho býti 4 a možná i 5 hvězdový thriller, jako když dr.Watson, střelí. Nu, rozhodně již definitvně vím, kde se těžce inspiroval Ira Levin a Hitchcock. V čem? Znalci vědí. P. s. Brett samoz. bez debat utáhne vše, tedy i ty slabší episody/povídky jsou díky němu i Burkemu u mě vždy na min. 60%  Což se povedlo i jejich vzdáleným nástupcům v pořád ještě geniálním Sherlockovi. Tak jest. ()

Anderton

Prikláňam sa viac k tej časti publika, ktorá považuje tento príbeh skôr za priemerný. Inak je dosť možné, že sa v Doyleových motívoch inšpiroval aj samotný Hitchcock. Áno, tá vražda tu trochu chýba, ale problémom je skôr nevyužité úžasné prostredie starého sídla, je snímané až príliš nevzrušivo a scéna vo veži pred dverami mohla byť hororovým vrcholom seriálu, ale iba prešumela. Pri úvodnej požiadavke o krátky účes dnes už asi každý prehliadne celú záhadu, aspoň sčasti. ()

rozum i cit

Holmes pro jednou zase ve špatné náladě, než mu ji zlepší zvláštní případ slečny Hunterové. Opět pietně doslovné převedení povídky na televizní obrazovku, tentokrát i s dokonale ponurou atmosférou. Casting vedlejších postav výborný, méně příjemnou skvadru, než tvoří obyvatelé domu U měděných buků a majitelka agentury Westaways, aby člověk pohledal. 100%. ()

zimzum

Celkovo mam rad tuto serialovu verziu Sherlocka Holmesa, no tento diel sa mi zdal byt velmi priemerny az podpriemerny. Hlavnym nosnikom serialu je vynikajuci Jeremy Brett, coby Sherlock Holmes, ktory by podla mna mal sam posuvat dej svojimi dedukciami a samotnym postupom vo vysetrovani. V tejto epizode je vsak Sherlock len akymsi posluchacom pribehu mladej sluzky. Zaver bol takisto neuspokojivy, Sherlock vlastne len prisiel na miesto cinu a skonstatoval co sa stalo..... O tomto seriale plati - cim viac Sherlocka tym lepsie. Hned dalsia epizoda na DVD '' Grecky tlmocnik'' bola omnoho lepsia. U mna az na 5 hviezd. Inak som vlastne povedal skoro to iste co Steef. ()