Profesionáli - Season 5 (1982) (séria)

Lawsonova posledná bitva (S05E04)

(epizóda)
  • Česko Lawsonova poslední bitva (viac)

Na Cowleyho se obrátí generál Tennant s poněkud choulostivou prosbou. Z vojenské nemocnice zmizel plukovník Lawson, vynikající voják a vlastenec každým coulem, který se zde podroboval psychiatrickému vyšetření. Plukovník se totiž při nedávném cvičení vojsk NATO v Německu z blíže neurčených důvodů psychicky zhroutil. Lawsonova tanková divize patřila ke klíčovým prvkům první obranné linie proti pozemnímu útoku jednotek Varšavské smlouvy a byl proto obeznámen s těmi nejcitlivějšími vojenskými plány a tajemstvími. Panuje tedy obava, aby nepadl do rukou Rusům. Bodie s Doylem dostávají za úkol muže za každou cenu přivést zpět. Nikdo ovšem netuší, že Lawson připravuje svou vlastní záškodnickou operaci, namířenou proti stávajícím pořádkům v Británii. (Česká televize)

SOLOM.

Rozhodně jeden z těch lepších dílů celých Profesionálů. Magor Plukovník předvedl velmi pozoruhodný výkon, stejně jako jeho parťáci – ten jejich nástup do druhé fáze a falešného útoku na vědecké laboratoře se smrtícím plynem byl sice lehce úsměvný (hází si plynové granáty všude dokola a řvou na lidi, ať utíkají – aniž by si někdo všiml, že to vlastně hážou oni…), ale ty výbuchy z minometu tomu dodali tu správnou atmosféru. Když pobíhali po golfovém hřišti a zkoušeli si svůj útok, zatímco je Bodie a Doyle pozorovali z dálky (aniž by měli tušení, co se chystá), taky jsem si říkal, že to jsou pěkní retardi a přišlo mi to směšné jako chlapcům z CI5. Celý příběh měl ale slušné grády, takže v tomto případě lehký nadprůměr… ()

pytlik...

Jedním z největších nerváků v každé epizodě profesionálů je jakákoli situace, kdy se Kauli prochází venku. To si vždycky říkám, převrátí se mu ta přehazovačka na hlavě nebo ne? V úvodní scéně k tomu nebylo daleko, v jednu chvíli ji měl v úhlu cca 80 stupňů! Jinak se jednalo o jeden z nejlogičtějších dílů, protože hlavní postavou byl magor, takže tím lze vysvětlit veškeré nesmysly v ději. Třeba proč přepadli tu banku, když peněz měl dost, a navíc proč ji přepadli navlečeni v maskáčích, aha? Copak je v bankách něco zeleného? Chytrý lupič přijde navlečen do saka, protože tak splyne s okolím a ochranka střílí buď vedle, nebo do jiného kravaťáka. Pak další geniální poznámka, tenhle díl by měli povinně promítat na FVTS, aby budoucí tělocvikáři načerpali inspiraci, jak i toho nejnešikovnějšího žáka naučí parádní kotoul vpřed i vzad. Zkrátka mu nechají za zádama vybuchnout granát. Škoda že nemám víc času, to bych zkusil vyloupit nějaký ten vojenský sklad, páč by mě fakt zajímalo, jestli těch cca deset postižených v tomhle díle přehánělo, nebo má granát doopravdy takové účinky. No a nastalo velké finále. Už před ním jsem si říkal, že Bodie by měl používat břišní pás, páč začíná být víc a víc vidět, že mu chutná... Nakonec se ale ukázalo, že spíš já bych si měl dojít k očaři, páč Bodie je natolik hubený, že se skryl i za padouchovu ruku, a to přitom padouch zdaleka nepřipomínal Švarcenegra, spíš smrtku z Honza málem králem. Jinak celou závěrečnou situaci mohl Koule a spol vyřešit daleko elegantněji. Když ten lotr tolik toužil po výbuchu, stačilo mu pustit tenhle nejparádnější v celé historii, jen pozadí změnit z kuchyně na ty tři chemické továrny. ()

Inozuka

S plukovníkem vyjebali při cvičení, tak se rozhodl aktivovat dva veterány od výsadkářů a vrátit Anglii facku a probudit v ní její hrdost, aby se nechovala jako stará kurva. Bodie a Doyle v tomto díle hrají druhé housle a plukovníkovi moc nestíhají ... jeden z nej případů CI5. ()

Sa.sa

NJN to je tak , když někomu rupne v hlavě, ale zase na druhou stranu měl pravdu... Chemické zbraně jsou svinstvo a hlavně je to ta přetvářka, že je vlastně nevlastníme :/ Jinak ten konec byl usměvnej, docela by mě zajímalo co bylo s tím řidičem toho obrňáku a kam se poděl tem smrtelný plyn :) ()

zamboni

Doyle: Páni, Lawson se stal plukovníkem už v sedmatřiceti, ten procházel šaržema jako nůž máslem! Bodie: To je ale směrem dolů. Doyle: No to jo, hm, ale je to taky rychlý! Bodie: To jo. ()