Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

imaginer21

Nepochybně zástupce slova "kult". Je to jeden z mála seriálů a filmů, kde si s velkou radostí vychutnám český dabing, protože Martin Sobotka prostě Listera dabuje skvěle a dává do něj přesně ten ignorantský, ironický a komický hlas, jaký bychom od Listera čekali. Hodnotit samotný seriál by bylo na dlouho a už bylo toho tolik napsáno, že je zbytečné vymýšlet něco nového. Prostě 100% a je jenom škoda, že nevznikl tolik očekávaný celovečerní film. ()

DonFrolimo

Myslel jsem, ze 80. leta neprinesla zadnou kulturnebombyhodnou pecku. Ale clovek mysli a britske serialy meni. Neznam nikoho, kdo by si tuhle vesmirnou sagu nezamiloval. Takze nebudu hyrit superlativy a radsi si natankuju par dilu rovnou do zily. Dobre, dobre, nejaky ten dil je slabsi, ale kdo neni? ()

Vault_13

"Neměli jsme šanci. Zabili nás. A zničili všechno na palubě včetně stroje času. Takže ho neměli ani oni a nemohli do minulosti, kde by mohli zničit budoucnost svejch minulejch já v přítomnosti. Měli pech. Tím, že zabili nás, zabili sebe a pak jsme byli mrtví my, tak jsme se nemohli stát jima, včas se vrátit a zabít se v minulosti, i když by to bylo v přítomnosti." Tohle prostě miluju. Nic víc netřeba dodávat, Trpaslíka buď žerete, nebo ne. Ještě, že to má 8 sérií = 52 epizod! ()

Mikec007

Kdybych měl spočítat, kolik času jsem u tohoto pouze dva a padesáti dílného seriálu strávil, tak bych se dostal v součtu někam do řádu měsíců. Na trpaslíka se dívám pořád dokola, a to kdykoli (z nudy, jako večerníček před spaním, když nevím, na co bych se zrovna kouknul anebo když chci třeba jen zabít trochu času...) a je jen málo televizních počinů, na které bych se dovedl dívat stále dokola a dokola, ale na trpaslíka pořád!! Neustálý nával různých hlášek a vtipných scének nebo naprosto ojedinělé náměty (jako třeba Lepší než život nebo Fotostroj času....), to všechno a ještě něco navíc (takový to kouzlo tý atmosféry jednotlivých dílů, především těch starších) z tohodle seriálu pro mě udělalo naprostou jedničku! Kdybych moh dát šest nebo klidně i sedum hvězdiček, dal bych! ()

májovec13

Kult v právém slova smyslu. Rimmer: Listere, měl si horečku. Lister: Jo. RImmer: A měl si halucinace a byly hmotné. Lister: Jak hmotný? Rimmer: No prostě živé, skutečné, hmotné. Lister: To nechápu. Rimmer: Tak na to půjdeme jinak. Měl si halucinace. Lister: Jo. Rimmer: A byly hmotné. ()

superzurda

Výborný seriál, téměř bezchybnatý. Pro mě určitě to nejlepší co Britové natočili. Každá další série přináší nové nápady. A série poslední z vězeňského prostředí je absolutně vynikající. Výborné epizodní i vedlejší role ( Legie, Eso Rimmer, Baxter ..........atd.). Skvělý humor, vtipy, historky..... prostě špička. ()

Kovalevka

Seriál co srší vtipnými okamžiky na každém kousku záběru, dobré herecké výkony co si člověk zamiluje hned napoprvé a melodie znělky si člověk pobroukává každým dnem. Seriál je jeden z mála co opravdu člověka upoutá naplno a není tedy divu že má obrovskou škálu fanoušků po celém světě. Červený trpaslík snad již viděl každý a kdo ne, tak to musí vidět. ()

f393n6

1.-6. série za 5* 7. za 2* 8. za 4* Celkově jde o seriál s minimem "výplňových" dílů. Škoda jen sedmé série, ta byla neuvěřitelně slabá. Každý díl jsem viděl nejméně dvakrát, ale stále mě dokáže pobavit, což se o většině seriálů říct nedá. ()

wiolan

Výborný seriál se skvělým anglickým humorem. Nechce se mi věřit, že by měl tak nízkou sledovanost, že byl na čt2 zařazen do pozdních nočních hodin ()

freEDelL

Jak popsat tento seriál aniž bych použil superlativy? To snad ani nejde, je prostě senzační, úžasný, perfektní, dokonalý. Snad u žádného seriálu jsem se tolik nenasmál, po shlédnutí RD jsem začal mít v oblibě britský humor. Co napsat závěrem? Děkuji ti Robe a Dougu. ()

AdamK.

Zajímalo by mě, jestli měli scénáristé v týmu taky člověka, co psal jen urážky. A jestli ano, tak se mu hluboce klaním. ()

glaedrr

Možná jsem nechutnej, neotesanej, pologramotnej, nemuzikální, chlípnej, tupej, kosmickej vágus a mám důvtip a šarm německýho ovčáka po transplantaci hlavy,ale tenhle seriál je pro mě kus života...Můžu na něj koukat pořád dokola a nikdy mě neomrzí, což je asi jedinej produkt kinematografie o kterym to můžu říct.Všechny dialogy jsou naprosto dokonalý, tak dokonalý, že nerozeznáte hlášku od ostatního, protože se smějete vlastně pořád...Lidi, co tenhle seriál kritizujou ho bud nepochopili, nebo je to smečka neandrtálců potetovaných pravopisnými chybami. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019