Star Trek: Vesmírná loď Voyager

USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (viac)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa DocBrown k tomuto seriálu (130)

Diktátor (1996) (S03E10)

No vida, Kes nebyla nudná kvůli herečce Jennifer Lien, ale protože jí scénáristi nenechali žádnou pořádnou příležitost. Tohle je teprve druhý (a poslední) díl kdy tu šanci dostala a potenciál zjevně měla slušný. Námět je víceméně recyklace DS9: The Passenger, ale zpracovaný trochu jinak (bez toho prvku nejistoty). ()

Jih proti severu (1996) (S03E11)

Díly s Q vždy patřily k těm nejlepším a i tady je začátek velmi vtipný. Jenže velmi rychle se ukáže, že to scénáristi myslí vážně a děj se rychle mění v naprostý výplach mozku vhodný jedině do odpadu. Horko těžko dávám jednu za to, že jsem se zasmál, ale děj a závěr je stejný odpad jako Threshold. Zároveň nevěřím, že by Janeway nevyužila tuhle nabídku odčinit svojí chybu (-y) a dostat posádku zpět za trochu toho (jistě) kvalitního sexu. V TNG by Q jen lusknul prsty a Katka by se mu plazila u nohou. ()

Makrokosmos (1996) (S03E12)

Pěkná tak-tak hororová epizoda s Janeway jako Sarah Connor v hlavní roli. Huh, pěkný ramena. ()

Výhodný obchod (1997) (S03E13)

Wix dokazuje, že né všichni Talaxiané jsou otravní. Pěkně dostal Neelixe do rozpaků. ()

Hýčkaný syn (1997) (S03E20)

Kim odolá i planetě nadržených modelek. A nikomu nepřipadalo divné, že všechny vypadají jako lidi a jak se dostaly na Zemi? Nebo už se domů dostat nechtějí? ()

Před tím a potom (1997) (S03E21)

Další výplach mozku, tentokrát si z časových paradoxů udělali trhací kalendář. ()

Opravdový život (1997) (S03E22)

Ačkoli to na začátku může vypadat, že bude zase s Doktorem sranda, opak je pravdou a díky B'ellaně se to rychle změní v tupé americké rodinné klišé. Nějaké holopostavy mě nechaly naprosto chladným. Hvězdička jen za Klingony. ()

Vzdálený původ (1997) (S03E23)

Pěkný námět, dinosaury jsem měl vždy rád. Klidně tu první část bez Voyageru mohli prodloužit. Pak to začíná zase trochu váznout. Extrapolace evoluce bez informace o prostředí byla dost směšná, autoři stále nepochopili jak evoluce funguje. Stejně tak představa, že by vyvinuli vesmírné lety už na Zemi, čekal jsem že to svedou na někoho jiného nebo na to, že byl kus Země vymrštěný do vesmíru. ()

Krizový scénář (1997) (S03E25)

Epizoda Nejdesedostatzesimulátoru stodvacátá druhá, ale tentokrát velmi zábavná. Hlavně první půlka je skvělá, až bych dal plný počet, druhá už se utápí v překombinovasti. Mimochodem, nebyla Seska stejný zrádce Maquistů jako Tuvok? ()

Škorpion, část první (1997) (S03E26)

Borgové bojují proti 8472? Tak to pro mě už jen kafíčko. Jako bonus John Rhys-Davies. ()

Série 4 (1997) (S04)

Ze Sedmé se hned stává druhá nejlepší postava po Doktorovi a dost mění celý seriál. Bohužel, téměř celou čtvrtou sérii se snažili postavit na těchto dvou postavách a to bylo opravdu až příliš. ()

Škorpion, část druhá (1997) (S04E01)

Z tohohle dvoudílu měli udělat film a bylo by to lepší než všechny filmy TNG kromě VIII. Dle IMDB je tahle dvojepizoda druhá nejlepší. ()

Dar (1997) (S04E02)

Nevrátíme tě Borgům! Mně (kapitánce) je to jedno, ale chlapi na palubě si odhlasovali, že musíš zůstat a nosit tenhle přiléhavý obleček. Doktore, hrudní implantáty nechat! A Kes už je prý najednou vůbec nezajímá. ()

Nemesis (1997) (S04E04)

První půlku jsem si fakt myslel, že tohle už není Star Trek, ale nějaký cross-over s Predátorem. Že Chakotay vůbec neřešil, jak se dostali lidi tak daleko a mají zbraně z konce dvacátého století (proudové letadlo potěšilo). Ale záverečná pointa nebyla vůbec špatná, škoda, že to scénáristi zase totálně odflákli. ()

Hnus (1997) (S04E05)

Hnus, je to co cítím ke Kimovi. Nevím, zda mam body strhnout nebo přidat za kopírování RD, fakt jsem tam viděl jasného Krytona skříženého s Rimmerem. Ještě že tu má Doktor zase pár citátů a s veteránem ST Lelandem Orserem tvoří zajímavou dvojci. Did you realize that we organics are a bunch of inferior, disgusting animals? ... Now that you mention it. ()

Vědecká metoda (1997) (S04E07)

Chápu ten nápad s pokusnými krysami, ale co mají znamenat ty přístroje, co nosí na těle? Jak je možné, že necítí tu váhu navíc? Jak asi spí s těma trubičkama v hlavě? ()

Rok pekla II (1997) (S04E09)

Scénáristi odešli na pivo a dvoudíl dokončila uklízečka? ()

Náhodné myšlenky (1997) (S04E10)

Kdyby si tak pan scénárista mohl koupit lepší myšlenky ()

O létání (1997) (S04E11)

Fakt je to nefér, je to sice blbost, ale vtipná a s vždy výborným Rhys-Daviesem, který akorát opustil Sliders. Nejen Tuvok (ostrov u Sicílie se ve skutečnosti jmenuje Vulcano), ale i Sedmá s Doktorem. A odkaz na Bixbyho Requiem for Methuselah. ()