Janeway s Neelixem se po diplomatické misi vrací na Voyager. Záhadou je, že jim nikdo z lodi neodpovídá. Při prohledání lodi najdou členy posádky ležící nehybně na zemi a stopy po tom, že se na Voyageru objevil nezvaný host... (Varan)

sirien

Janeway si hraje na Ripley - a z nějakýho důvodu to moc nefunguje - půlku dílu jen Janeway chodí okolo, druhou půlku je bolestivě jasný že všechny zachrání takže o nic nejde.. A celou třetinu dílu musíme trpět Neelixem - sice krásně trpí, ale to vědomí, že naděje že by chcípnul je falešná to dělá ještě horší. K tomu nablblý emzáci který Neelix zná i když sou dva roky letu plnou rychlostí jedním směrem pryč od msíta kde Voyager ten póvl nabral, oči škrabající špatně vložená CGI... Doktor projevuje uvědomnělou zvědavost a Chekotay mu musí připomínat zdravotní protokoly, Doktor uhybá před pro něj neškodnejma fyzickejma útokama - postava Doktora je prostě totálně rozbitá. Nápad a potenciál to mělo slušnej, ale je to promarněný a celkově převážně nuda. ()

RedRose

Sarah Connor? To těžko. Myslím, že byla myšlena spíše Ellen Ripley. Povedená variace na Aliena i když tady byl vetřelec úplně jiný. A Doktorova hláška "Kdo tuhle loď proboha stavěl" byla špičková! Podivní Taktak-ové a ještě jedna rasa v ST měla přes ústa podobnou "překážku" a fakt by mě zajímalo, proč se jim evoluce snaží zabránit jíst :-D ()

noriaki

Temná, téměř hororová a překvapivě ačkní epizoda s netradičně bojeschopnou Kathryn Janeway. Nechronologické vyprávění atmosféře spíše škodí, protože kdyby byl příběh klasický survival bez vysvětlovacích pasáží, zážitek by mohl být ještě intenzivnější. ()