Janeway s Neelixem se po diplomatické misi vrací na Voyager. Záhadou je, že jim nikdo z lodi neodpovídá. Při prohledání lodi najdou členy posádky ležící nehybně na zemi a stopy po tom, že se na Voyageru objevil nezvaný host... (Varan)

sirien

Janeway si hraje na Ripley - a z nějakýho důvodu to moc nefunguje - půlku dílu jen Janeway chodí okolo, druhou půlku je bolestivě jasný že všechny zachrání takže o nic nejde.. A celou třetinu dílu musíme trpět Neelixem - sice krásně trpí, ale to vědomí, že naděje že by chcípnul je falešná to dělá ještě horší. K tomu nablblý emzáci který Neelix zná i když sou dva roky letu plnou rychlostí jedním směrem pryč od msíta kde Voyager ten póvl nabral, oči škrabající špatně vložená CGI... Doktor projevuje uvědomnělou zvědavost a Chekotay mu musí připomínat zdravotní protokoly, Doktor uhybá před pro něj neškodnejma fyzickejma útokama - postava Doktora je prostě totálně rozbitá. Nápad a potenciál to mělo slušnej, ale je to promarněný a celkově převážně nuda. ()

noriaki

Temná, téměř hororová a překvapivě ačkní epizoda s netradičně bojeschopnou Kathryn Janeway. Nechronologické vyprávění atmosféře spíše škodí, protože kdyby byl příběh klasický survival bez vysvětlovacích pasáží, zážitek by mohl být ještě intenzivnější. ()

RedRose

Sarah Connor? To těžko. Myslím, že byla myšlena spíše Ellen Ripley. Povedená variace na Aliena i když tady byl vetřelec úplně jiný. A Doktorova hláška "Kdo tuhle loď proboha stavěl" byla špičková! Podivní Taktak-ové a ještě jedna rasa v ST měla přes ústa podobnou "překážku" a fakt by mě zajímalo, proč se jim evoluce snaží zabránit jíst :-D ()