V simulátoru objeví B'Ellana rozdělaný holoprogram. Jedná se o vzpouru Makistů pod vedením Chakotaye na Voyageru. B'Ellana o holoprogramu řekne Tomovi a Doctorovi. Doctor to řekne Neelixovi, a tak to přirozeně ví všichni. Celá posádka tak začne pátrat po tajemném autorovi... (Varan)

noriaki

Zásadní otázka zůstává - kdy je už naprosto jasné, že jde o holonovelu? Mě to napadlo při proslovu Tuvoka, kdy zmínil nezkušenost Chakotaye. Pochyby jsem ovšem měl už při scéně v chodbě. Závěrečná třetina s rebelujícím programem je trochu navíc. Klidně bych si vystačil se soubojem povah a tvůrčích vizí. ()

sirien

Začátek by fungoval někde v s01, možná z kraje s02, kam patřil, tady je od úplnýho začátku průhlednej jak sklo. Pak to začne bejt trochu zajímavý, aby se to zvrhlo v tuctovou holoshitku bez uvěřitelnejch sázek, kterou by smysluplně zas ukončilo jedno vytažení zásuvky. Odřený 2*, -1* za to že nějakýho blbce napadla ta kravina že diváci stojej o to znovu potkat Sesku - a za ten závěr. Je to škoda, z tý premisy se dalo dostat hodně. ()

DocBrown

Epizoda Nejdesedostatzesimulátoru stodvacátá druhá, ale tentokrát velmi zábavná. Hlavně první půlka je skvělá, až bych dal plný počet, druhá už se utápí v překombinovasti. Mimochodem, nebyla Seska stejný zrádce Maquistů jako Tuvok? ()