Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

mach333

Začal jsem se ztrácet hned na začátku a až do konce se mi nepodařilo naladit na tu správnou frekvenci. Kdo má rád filmy typu Matrix, tomu se to nejspíš bude líbit. Já mezi tuhle skupinu nepatřím. ()

pekkanik

Na prvé pozretie spústa nepochopiteľných vecí. Na druhé už niečo začalo dávať zmysel, pri treťom už to celkom vypadalo, pri štvrtom si už človek začína domýšľať pozadie... Časové hrátky mám rád a keď dôjde na to, že tu sa dá ísť hodne ďaleko do minulosti a rovnako do budúcnosti, tak si človek sám začne dopĺňať tie neuveriteľne stručné informácie o organizácii, kde vlastne berú informácie a prostriedky. Trochu mi nesedí, že neskúsený Protagonista vie v sekunde, čo robiť a ako to robiť, ale to je snáď jediná výhrada. Rýchle tempo a málo orientačných bodov pre diváka sú plusom, človek si jednoducho musí dopĺňať chýbajúce veci a tam už je priestor veľký. Hudba veľmi nezvyklá na takýto film, ale pasuje dobre. Washington, Branagh a Debicki strojovo presní, Patizón zasa strojovo zábavný. Viem si predstaviť, čo sa všetci s Nolanom natrápili na place, kým to takto dopadlo. Nie je to film pre bežného diváka, ja som však spokojný. ()

Jeeff_95

Ve snímku je patrný jistý typicky "Nolanův podpis", celkově je patrná vysoká kvalita zpracování, ocenit je třeba snahu co nejvíce scén natočit "postaru" než je nahradit počítačovými animacemi. Nicméně u filmu jako toho jde dle mého názoru spíše o příběh a tady se opět projevuje klasický Nolan, příběh je hodně složitý spletitý hraje si doslova s časem. Místy může na první pohled připomínat Nolanův film "Počátek (Inception)", během sledování ale divák zjistí že tady to bude úplně jiné, Nolan jakoby posunul komplikovanost dějových linek ne o úroveň ale o deset úrovní výš, pozorný divák si toto jistě užije, ale pokud si někdo chce u filmu odpočinout a vypnout, potom partně nebude úplně nadšen, když nebude po většinu filmu vědět co se vlastně děje. Celkově by se dalo shrnout, že Nolan nám opět dodal velice kvalitní a propracovaný film, který ovšem není pro každého. ()

Filmoar

Prečo tento herec...? Jediná a posledná otázka... nechcel som písať nič ale skúsenosti s Bodom Obnovy ma napadol Tenet, super námet, super hudba a NOLAN... Človek sa teší a bum - do blba civiaci Washingtonov syn (inak fajn herec len tu...civel) , áno toho SKVELÉHO DENZELA WASHINGTONA... 15-20 min a STOP stačilo snáď inokedy (cca 3x a max 30 min). Škoda, za mňa 2 z 5, 35-40% ()

Martyrium

Jednoznačne najnesympatickejší Nolanov film. Aj napriek tej technickej genialita ide o dielo, ktoré ma tri krát uspalo a nedovolí mi pozerať ho v celku a dokonca. To je už čo povedať. Prvýkrát sa mi stalo, ze žiadna postava nebola pre mňa zaujímavá, tým pádom mi bolo ukradnuté, co sa s ňou stane. Po technickej stránke super, aj keď celá tá teória dosť logicky škrípe. Co z toho keď to nemá dušu. ()

Nejsem_Fila

Asi takhle. Ale jo, je to milý, je to hezký, ale neříkejme tomu sci-fi, první část té složeniny je science, která tady teda žalostně chybí. Ale když se oprostím od snahy vědecky vysvětlit a popsat, jak sakra funguje nebo by mohla fungovat invertování v čase, tak je to vcelku průměrná podívaná s nadprůměrnou kamerou. Škoda, že Nolan víc nerežíruje a míň nepíše, scénáře mu fakt nejdou. Rozhodně to však ani zdaleka není jeho nejhorší film, takže dvě hvězdičky za snahu, ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů