Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

bonsetti

Hraje si to inteligent film pro inteligentní diváky, ale tím, jak míchá čas dopředu čas dozadu, jsou tam silné nesmysly. Hledisko barvy pleti, národnosti a pohlaví odpovídá trendům dnešní doby a raději ho zde nebudu pitvat. ()

Daniel313

Jeden z nejbohatších a nejmocnějších lidi na světě, pragmatik který vidí svět deterministicky, ve vlastní samolibosti a chamtivosti, zhoubně touží po moci a dostal nabídku koupit si čas. Tento domněle výhodný nákup ho vybaví neotřesitelnou jistotou a utvrzuje ho v přesvědčení, že je možné vypočítat chod světa a díky tomu podvádět. Jistota je narušena blížící se smrtí. Smrt jako somatizace sobeckosti. Člověk posedlý hromaděním moci je tím tak zaslepen že není schopen milovat a to ho k smrti odsuzuje. Jedinou možnost jak ještě dožít jsou náhražky v podobě vydírání manželky aby měl alespoň syna krom loajálních podřízených, kteří jsou loajální k moci nikoliv k němu samotnému.Tato zoufalost eskaluje na konci příběhu, kdy si Sator vyvolává vzpomínky na lásku neboť nic jiného než vzpomínky nemá, stejně jako staří mrzutí lidé vzpomínají na mládí a tim rezignuji na život zdejší. Hlavní hrdina, je člověk věřícím (Sator dle vlastních slov víru nemá). Věřícím v nepredikovatelnost budoucnosti, věřícím v to, že se předpovídané může zlomit. Člověk je sice předurčen ale vstupuje do toho svou svobodnou vůlí. Protagonista vchází do TENETU obětováním ale netouží po slávě- vybírá si dlouhý život - chce zemřít stářím (naproti životu starořeckého Achillea). Potencionalita nějakého děje resp jeho vyústění je pro deterministu jasná a neměnná, zatímco pro věřícího tato mohoucnost je hybnou silou pro změnu, jak říká závěrečný apel. Pragmatik je odsouzencem hromadění a třeba se i zaprodá ďáblu- protože jinou možnost nevidí a když smrt ho postaví před evidentní prekérnost lidského života, tak jediné východisko z této nelibosti je zbaběle utéct, sám bez ostatních. Hlavní hrdina je ale stejnou informací vybičován k takovým výkonům že to, co Sator hraje na jistotu, on zlomí. Zlomí ono předpovídané, evidentní - silou lidské vůle, svobodnou volbou. Díky tomu si Kat vyzvedne syna ze školy. Díky víře, díky lásce která nás poutá k tomuto světu máme sílu a prostřednictvím jí měníme svět. Protagonistovi záleží na ostatních a na světě. Na světě který je a má zákony, a buď můžeme tyto zákony kalkulovat a různě zneužívat a nebo k nim něco přidat, něco co má s nimi podíl na dění událostí - volba člověka. ()

Crreed

Jak jsem se vždy těšil na filmy Christophera Nolana a moje očekávání se pokaždé naplnila,tak tenhle jeho poslední výtvor je něco strašnýho.Totální chaos ve všem,člověk se musí stále soustředit na to,co se bude na scéně odehrávat,ale za chvíli stejně ztratí přehled v probíhaném ději.Celkem nechápu,jak mohl takovýto snímek vzniknout,o hereckých kvalitách protagonistů ani nemluvě.Proto tam zřejmě dali toho blba Patyzóna,a do hlavní role byl obsazen jak taky jinak nesympatický Afroameričan.Prostě a jednoduše otřes,jsem hodně zklamaný,nelíbilo se mi to,jednu hvězdu dávám za akční scénu na začátku... ()

nawerick

Miluju filmy od Nolana. No bohužel tohle asi musí být u mě ta vyjímka která potvrzuje pravidlo. Poprvé v životě jsme odešli z kina během promítání. Fakt kravina. ()

Figuto

I přes tu nesmyslnost, když přistoupíme na tu hru, že by to teda dejme tomu mohlo jít, a že to teda je pořádný nesmysl, ale tentokrát to tam Nolan zandal i pro mě a to ho teda upřímně nijak extra nemusím, ty jeho batmani, Inceptiony, Interstellary a hrozivý, příšerný fantasy Dunkirk, to nebyla dílka, za která bych se necítil ošizený na spotřebovaném čase. Ale tady je to takové zvláštní, zajímavé, ano i neuvěřitelné, ale dejme tomu. Tentokrát to na mě prostě zafungovalo a uvidím jak to bude vypadat s dalším zhlédnutím. Zatím nejisté 4 s možným přesahem oběma směry. Uvidíme. Abych nezapomněl. Ta hudba nahulená oproti mluvenému slovu, to mě fakt nebaví pořád měnit hlasitost. ()

Theodorich

Asi jsem ignorant, ale tohle veledílo mi od samého začátku nedávalo smysl. Co tím chtěl básník říct? Chvílemi to připomínalo nepovedenou bondovku takže jsem měl nutkání dát i dvě hvězdy. Nakonec mě ale přesvědčili herecké výkony, že to fakt za další shlédnutí nestojí. Možná film pro šílence do sci-fi, kteří snesou naprosto cokoliv. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /občas zbytečně efektní za každou cenu, chaotické a nepřehledné/, + /herecká plejáda dobrá, hudba/zvuky/atmosféra chytlavá, hl. myšlenka dobrá, ale občas chaoticky uchopená, slušná akce/, hodnocení - slušnej sci - fi akční filmeček, dobrý to bylo, bavilo to, ale nebylo lehký to usledovat a zorientovat se, občas nelogičnosti a chaos, ale jinak to šlo ()

unitedfan

Nolan to zase dokázal, i když tentokrát s výhradami. Minimálně dokázal to, že z filmu, kde jsem velkou část děje nechápal jsem nemohl spustit oči. Je to tak skvěle natočené, ozvučené a s takovou kamerou a herci, že Vám vlastně nebude vadit, že v ději se ztrácíte a na první shlédnutí prakticky nemáte šanci jej pochopit. Tenet je filmem, který musíte vidět na co největším plátně a s co nejlepším ozvučením a minimálně dvakrát nebo třikrát, aby jste jej plně docenili. ()

Caesarion

Od začátku je to neuvěřitelně zajímavé a napínavé. Vrcholem pro mě není finále, ale scény na silnici, které se provážou se scénou zařízení v přístavu. To celé máte pocit, že trvá hodně dlouho, ale nedá vám to tak nějak vydechnout. Efekt filmu je v mých očích přesně takoví, že se neděje ani nic zásadního co by mělo poutat pozornost, přitom je záběr nebo střih vymazlený. Tohle se s kamerou musí umět aby to tak působilo. A když se něco začne dít, tak se dokonale vnořite do Nolanovi neuvěřitelné tvořivosti jež si veme 100% vašich smyslů. 100procentni hodnocení ()

caesar_sauce

Tohle je na libovolnej počet hvězd. Strašně rád bych po dvou shlédnutích a hodině dohledávání na internetech o co kuwa jde věděl, o co kuwa jde. Je to zároveň strašně dobrej film a zároveň úplná zepředudozadu píčovina, pokud se do toho ponoříte, a pokud se do toho neponoříte, nebudete vědět, která pinká, tak nevim, co je lepší. Já nakonec asi volim formu koukání na parádně ozvučený parádní obrázky a nic víc nechci, páč kdybych chtěl víc, byl bych zbytečně nasranej. A navzdory i souladně všem předchozím tvrzením klidně budu souhlasit, že je to ten nejlepší Nolan dosud, už jen kvůli prémiovýmu zhovnabičepletení. ()

Sunkael

Trochu nevím, co si o tom myslet. Zdá se mi, že se Nolan v tom svém kreativismu trochu ztrácí. Film se snaží vypadat opulentně, ale není. Akce je strohá. Děj se zproštěn všech "zbytečných" a možná nezajímavých dialogů a vysvětlení a tak je divákovi servírován ořezaný film, ve kterém se bude ztrácet. Stylisticky to vypadá krásně ale za mě asi nejslabší Nolan. ()

tXtX

Typicka Nolanovka, ktorych mam uz naozaj plne zuby. Stale to iste dokoliecka. Zase hratky s casom, dimenzie, casopriestory a kopec dementnych a zbytocne nasilu zlozitych konverzacii, ktore v divakovi vykuzlia maximalne tak znechutenie a otazniky nad hlavou. Dvakrat som pri tom zaspal a zakazdym, ked som sa po par minutach prebral, som si myslel, ze pozeram iny film, ako predtym. Efekty, akcia a vsetky tie serepeticky naokolo sice vyzeraju uchvatne, to im neberiem, ale to ostatne je v mojich ociach absolutne nezvladnute, a je mi uplne u riti, ci som teraz pre niekoho nechapavy tupec. Akcny mainstreamovy blockbuster by mal byt vypravany zrozumitelne a nie v dementnych sifrach. Navyse mi to pripada byt cele natocene zbrklo. Ziadny uvod, ziadne vysvetlenie, len scena za scenou a kopec blabolov naokolo.. O com to vlastne bolo? Kto bol vlastne henten chlap? A tamten?.. A co ta zena?.. NEMAM sajnu. Ani Ludwig Göransson sa bohvie ako nevytiahol so svojim soundtrakom. Opat len otrasne dunenie a rozne divne zvuky v style precenovaneho Zimmera.. cize nic nove ani po tejto stranke. Ja som vedel, preco sa tomu vyhybam.. a robil som dobre. Keby som tak vedel aj ja vratit tie dve aj pol hodiny naspat, bol by som veru stastnejsi. Ledva 50% ()

XXX99

Nedalo sa to dopozerať, preto ani nemôžem hodnotiť. Rozumiem, že dochádzajú nápady a vymyslieť originálnu zápletku/film je stále ťažšie. No a potom vznikajú  bludy. To mi prišla napínavejšia  Jamieho rychlá a snadná kuchyně... ()

ArmJohn

Možná to Nolan myslel dobře, ale já jsem ten film vůbec nepochopil, protože ve výsledku to bylo absolutně o ničem. Jedna hvězda pro sira Michaela. ()

mapar

Musím uznat, že mě fakt bavilo soustředit se na všechny ty časové roviny jdoucí různými směry, které se navzájem protínají. Jako cvičení pozornosti to bylo velmi zábavné. Co ovšem naprosto nefunguje je dramatická stavba. No bodejť, řeknete si, když některé postavy prostě postupují dějem a svým vývojem pozadu. Děj prostě musí mít začátek, prostředek a konec. Nolan se pokusil tuto tisíciletou pravdu rozbít ad absurdum sofistikovaným hraním s časem. Leč selhal. Ačkoliv mne to bavilo sledovat jako mentální cvičení, jako film to nestojí za nic. Navíc hlavní hrdinové jsou tak nesympatičtí, že se do nich prostě nemůžete vžít. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů