Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

TonySoprano odpad!

Spielberg má svojho Válečného koňa, Scorsese ma svojho Irishmana a Nolan má Dunkirk a už aj Tenet. Nemam dostatočné filmo-kritické lingo aby som pomenoval čo všetko tam bolo zle, poviem to užívateľsky: NUDA. Nebol som schopný udržať pozornosť. Neviem kedy sa naposledy stalo, že réžo si robí remake vlastného filmu z pred 20 rokov, ale ak to znamená, že tvúčí potenciál Nolan naplnil, tak radšej nech robí remaky toho lepšieho, než vymýšľať tieto nové pruďárny. ()

StarFsh

Tenet je výborne filmársky natočené dielo, bohužiaľ bez akejkoľvek hlbšej myšlienky narozdiel od predchádzajúcich Nolanových diel. A bohužiaľ sa tu objavujú aj logické kopance, čo ma u neho veľmi prekvapilo. Proste je to len bezduchý, aj keď stavbou príbehu komplikovaný akčňák. 3.5* ()

jarkametelka

Tenet mel naslapnuto hodne vysoko.Jeho zpracovani je bezchybne,akcni sceny u kterych musite byt ve strehu a premyslet je originalni a nezapomenutelny napad,ktery film bude charakterizovat.To vse je podbarveno skvelou stylovou hudbou a zajimavou rezii.Podle me Nolan sni natocit film,ktery se zapise do dejin filmove historie a pokousi se o to uz dlouho.Zde mel skvely napad a jeho rezie je asi nejstylovejsi ze vsech jeho filmu,protoze chtel dat filmu vyrazne pismo.Me osobne tento styl uhranul.Ale je tu jedno ALE.A to SCENAR.Prvni hodina je celkem paradni a s nadsenim cekame co se bude dit dale.Pribeh se dostane k postave jinak skveleho Branagha u ktere zacina problem.Nejaky cas se na Branagha s napetim dobre kouka,ale u jeho postavy se to zadrhne a misto ocekavaneho tempa vpred a poznavani neobjeveneho a dale se rozvijejiciho a zajimavejsiho deje,se snimek zadrhne a my tak sledujeme trochu banalni a chudsi zapletku,nez by se dalo od Nolana ocekavat.Washington s Pattinsonem jsou nevyrazni a milostna zapletka je nevyrazna a studena jako seversky ledovec.Hrozne me mrzi,ze Nolan tuto prilezitost,kterou mel nevyuzil na stopro.Skoda-velka skoda. Tenet podle me mel naslanuto stat se filmovou klasikou.Bohuzel jeho scenar mu to pokazil.Snad priste Nolan vymaka scenar a obdari svet konecne klasikou.Je blizko.Tenet byl blizko. ()

JamaicaHadra

I navzdory několika slabším hodnocení je tento film neobyčejně nadčasový stejně jako jeho poselství a zaslouží si lepší hodnocení, než které má tady na ČSFD. Současných 76% je dle mne skutečných 897 promile, čili 89%. Takže přestože se jedná o jednu velkou akci s minimem vysvětlování, na konci nás čeká rozuzlení nesoucí neskutečnou myšlenku: "Jsme pány svého osudu?" ()

galaxy84

"NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů. Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky vybraní administrátoři ČSFD. Jednoznačným vítězem mezi filmy se s devíti hlasy stává Nolanův Tenet." Zdroj: ČSFD.cz. S nejlepším vědomím a svědomím konstatuji, že to byla blbost. Nic proti režisérovi, jeho filmy mám rád, ale film roku ? Eh ? ** ()

dr.slam

Já se fakt opravdu moc snažil abych to dokoukal a aby se mě to líbilo, ale bohužel prostě tenhle Nolan mne nebaví...Washington není dobrej herec......holt se nepotatil. Pattinson to ani nemusím komentovat....topornej jako vždy. Věřím, že další film od Nolana bude zase fajn.....tohle je vlastně první film od Nolana, který jsem nedokoukal a nebavil mne. ()

Noosal

Nemůžu si pomoct ale tohle mi prostě opravdu nesedlo a neskutečně mě to mrzí protože Nolanovy filmy mám opravdu rád. Samozdřejmě po filmařské stránce není co vytknout a je to jako vždy natočené naprosto precizně, i výsledná myšlenka Tenetu je skvělá ale bohužel teď přichází to velké ale.. Neskutečně mi vadilo že hlavní postavy byly strašně ploché a bez emocí, přišlo mi jako by je hráli roboti, výjmka byl snad jedině Pattison který byl poměrně charizmatický, další problém byl v tom že jsem se ve filmu poměrně dost ztrácel a to mnohem více než například v Mementu nebo počátku které oba fungovaly v tomto ohledu mnohem lépe. další problém byl že mě film vlastně většinu času dost nudil a vzhledem k plochosti charakteru hlavního protagonisty bylo pak mnoho scén velmi černobílých což mi prostě vadilo. Nevím nejspíš je chyba ve mě ale Nolanův Tenet mi bohužel nesedl tak snad příště.. ()

synchronik

Tenet je dobrý film. Je to Noleňácký film. Takže o zápletku a šrotování v hlavě není nouze. Ovšem jako fanda pana Nolana, mě tento film trošku zklamal. Chybí napětí. Možná to je způsobeno absencí Zimmera protože hudební kulisa byla opravdu velmi chabá. Triky a kamera jsou na opravdu vysoké úrovni. Obsazení Patizóna jak se mu říká bylo velmi dobrou volbou a chvilkami mi připadal už jako novodobý pan Wayne. Ovšem co mi na Nolana vůbec nesedí, je zasazení záporáka. Že by se už i pan Nolan musel zaměřit na východ? Ohrané klišé. Hlavní hrdina mi vůbec nesedl. To že si nakráčí do gentlemanského klubu a vypadá podezřele... nebylo to oblekem... a v prvních několika minutách, kdy ukrajincký voják říká něco o tom, že není z jeho jednotky... mi připomnělo jeden vtip co se říkával před 40ti lety, kdy se USA snažila infiltrovat SSSR černým agentem.... Není to špatný film, ale z Nolanových asi nejhorší a to ani ne myšlenou, ale zpracováním.... ()

there

Samotná myšlenka příběhu mě připadal jako pěkný odpad navíc zkopírovaný motiv z knih Lod od Jacka Wiliamse a Inkarnace nesmrtelnosti 2 díl od Pierse Athonyho. Samotné provedení této myšlenky jako cestování proti toku času ve filmu katastrofálně provedeno, spousta chyb. Co se týče samotného filmu tak efekty fakt slušné, kamera taky velmi dobrá,hudba taky slušná, herci ve většině případu 2,3 liga takže nic moc. Dobrá zábava na jedno odpoledne ale to je tak všechno, Film není nutno vidět vícekrát. Za mě nuda, to lepší si přečíst nějakou knížku. ()

machopoltar

dalsia nolanova vizionarska kinema,,,,ked sa bavim so znamimi aký je TENET polka povie riadna pisovina , druha časť neuveritelna dokonalost,,,,na nolanove filmy musite mat nudiacu naladu, byt vyspaty, najedeny a mat v sebe 2 litre coly a dve presska, potom ste pripraveny a este dokonaly obraz a zvuk, jeho filmy pozerat len tak doma na telke sa nedá,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ja som si polku filmu zvykal na podherecke vykony oboch hlavnych predstavitelov,,, jeden chodil , mydlil si ruky a olizoval pery ako to dokaze len nudny , celý zivot nepracujuci obcan  harlemu, ked vidi sexi zenu a druhy mi po akcnosti a charizme vybusneho hrdinu pripadal ako baletka s gulometom,,,,nepasovalo to,,viem ze nolan chcel menej znamou tvarou poukazat na dej, myslienku filmu ale toto,,,,,,,,,,,,,ak by v hlavných ulohach boli herci,  ktorí by svoje ulohy zahrali adekvatne k zapornej postave ktoru stvarnil dokonalý branagd,,   bol by to jeden z vobec mojih najlepsich filmov,,,,takto som si len vychutnal ako vzdy v nolanovych filmoch prúd deja,, namet,,kamera,, a samo hudba ako vzdy,,to je prezent jeho tvorby,,,,,este sa mi pacilo ze aj napinavo, pekelne  akcny film moze mat  pomale a pri tom dynamicke tempo ,,,,,,,kvalitna zalezitost ()

flegmos

I silny reziser ma slabe chvilky. Tenet je slabota a hlavne nekonecna nuda. Akoze tam o volaco ide. Ano ide nic. Cast je vyborny i herci tomu davaju gule ale dejova linka a script su uplne zle. Prachy isli do vzduchu. Studio musi mat radost ()

MoonySmile

Jsem Nolanův velký fanda, ale Tenet je pro mě jedno velké zklamání. Myšlenka určitě zajímavá, jenže jsem si jí v technicky nadupaném spektáklu musel spíš domýšlet. Forma naprosto převálcovala obsah. Pokud k tomu připočtu špatný (jako vždy) výkon J. D. Washingtona, je to podle mého nejhorší Nolanův film. ()

hmyzovrah odpad!

Film jsem vypl po 15ti minutách. Další film o cestování v čase. Kolikátý už? 5000? Už tak ohrané téma, s nezajímavím hlavním hrdinou, nezajímavejma postavama celkově. Samej záběr, jako bych si film přetáčel pozpátku, připomělo mi to epizodu z červeného trpaslíka, tím se asik inspirovali haha. Mrzí mne, že tu není víc než odpad, pač tohle je snad první film, co by si tohle hodnocení zasloužil. Tento film by nezachránila ani koproduce od firmy Asylum. ()

r6AndrEw

Porad trochu nevím, co si o tom myslet. Přemýšlím co to doprdele bylo a určitě si to pustím ještě jednou, nejlépe na plátno s přáteli. Takže v létě. Uvidím, jestli aspoň napodruhé něco pochopím. ()

metfor

Na počátku bylo několik klíčových slov (cestování časem, pán prstenů, terminátor). Pak pan scénárista rychlostí blesku prolistoval nějaký populárně vědecký časopis typu ABC tak z poloviny minulého století a doplnil pár dalších odborných slov, jako třeba pozitron a fyzika. Pak se zamyslel, říkaje si: tak, a teď zplodím co největší cipovinu. Povedlo se. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů