Velké dobrodružství Čtyřlístku

• angličtina Great Adventure of the Lucky Four (festivalový názov)

Na kraji Třeskoprsk, v malém domku, bydlí čtyři kamarádi. Fifinka, Pinďa, Bobík a Myšpulín u táborového ohně vzpomínají na dobrodružství, která zažili v uplynulém roce. Každý z hrdinů vypráví příběh, který považuje za úplně nejlepší. S Pinďou zažijeme povedený horolezecký výlet na Ďáblův palec, s Myšpulínem napínavé pátrání po ukrutném Vlkodlakovi, s Bobíkem fantastickou cestu do vesmíru a s Fifinkou vánoční návštěvu u malých čertíků. Čí příběh bude nejkrásnější? (Falcon)

BigBrother

Jako dospělý jsem u toho dost trpěl. Většina současných dětských animáků se snaží mít vrstvu, která přijde zábavná i rodičům. Tenhle ne. Příběh je chabý a plný nelogičností, vtipy na úrovni teletubbies, postavy mají nulovou hloubku... Syn (7 let) tomu dal "pět bodů z deseti", což je i na něj dost nízké hodnocení. Podle mě cílovka tak 3-5 let. Taky mi přijde, že to není na kino. Styl kreseb velkému plátnu moc nesedí. ()

rigby

Čtyřlístek jsem jako kluk hodně dlouho četl. I předchozí filmové ztvárnění jsem viděl. A docela jsem se těšil na další film. Ale byl jsem silně zklamán. Je to unylé, bez nápadu, prázdné. Jedna hvězdička jen z nostalgie, protože jinak je to opravdový Průšvih. ()

Brodequin

Je to škoda, protože animace se mi oproti minulému filmu konečně líbila a vypadala tak, jak si ji pamatujeme ze sešitů. Padla na mě nostalgie. Z příběhů se mi vlastně líbil snad jen ten první a nejhorší byl ten poslední. Ale chtěl bych víc... chci zanimovat a natočit všechny díly, jako byly v komiksech! :-) ()

Mydlivoj

Tak jsem u toho furt něco dělal, že jsem vlastně nevěděl o co tam jde. V jednu chvíli lezou po skále,pak stojí na stupni vítězů,za chvíli je tam záškodník,peklo a posléze Vánoce.... ()

lu1 odpad!

Neměla jsem valná očekávání, ale bylo fakt hnusně a dcera Čtyřlístek miluje...ale těch 72 min bylo pro mě opravdu utrpením...nelogická slátanina bez příběhu, ani špetkou vtipu - děti v kině se ani jednou nezasmály (není to divné?) - za mě teda hrozná bída. Zdá se mi, že kult čtyřlístku je zcela zabit snahou vytřískat z něj co nejvíc, jak už to tak dnes bývá. Škoda. ()

KT_2011

Čtyřlístek konečně ožívá. Scénář i dialogy by šly udělat lépe, ale to nejdůležitější-Němečkův vizuální svět konečně žije. A uteče překvapivě rychle. ()

adnov

Moc příběhů i v jednotlivých příbězích. Proč musili ukazovat za co získalo město peníze na dárky? Seznam vynálezů? Atdatd. Jinak část první (létající dům) absolutně šílený a nelogicky, druhý (vlkodlak) nejlepší - přesně v duchu časopisu. Ve třetím šlo jen o to, říct dětem že odpadky patří do koše. A poslední takový o ničem a všem - čerti, andělé a záporná postava, která se napraví. Škoda. Dětem se to sice celkem libilo, ale domnívám se, že tam není nic, co by si zapomatovali. Ve smyslu neurazí, nenadchne. Pro dospělé absolutní ztráta času, kdyby to bylo alespoň vtipné. Velké plus je výtvarné zpracování. ()

pajkir

Jako velkej fanda Ctyřlístku jsem se i docela těšil, ale už to prostě není vono...to co dřív fungovalo dneska dře, Němeček by měl jen kreslit, na psaní by si měl najít nějakou novou Ljubu Štíplovou. Byl to takovej pel mel, u třetího příběhu už jsem klimbal a u čtvrtýho usnul definitivně...3 hvědy dávám jen za svýho synka a jeho kamaráda, kterejm se to docela líbilo a to je asi hlavní ()

T.O.M.

Oproti předchozímu filmu Čtyřlístek ve službách krále je to výrazné zlepšení, a překonává to i toporné krátké animáky čtyřlístku ze začátku 90. let, ale ve srovnání se světovou tvorbou je to prostě stále slabota. Narozdíl od čtyřlístku ve službách krále, který si místy hrál na dramatiskou fantasy je to tentokrát je to orientované na menšího diváka, spíše předškoláka. Animace je trochu trhaná a je vidět, že se na ní šetřilo, ale svým dvourozměrným pojetím ktesby je příjemně blízká originálním komixům, za to si autoři určitě zaslouží pochvalu. Také je fajn, že tentokrát není film plný reklam PP. Film by si určitě zasloužil lepší hudbu. Osobně mi ani moc nesedli hlasy postav, ale to je velmi suběktivní věc. Pozitivně hodnotím, že film se poetikou blíží kresleným příběhům, a že se snaží navázat na to lepší z historie čtyřlístku, tj. nna příběhy cca do šísla 200, respektive do začátku 90. let. Nekdy bohužel až trochu krkolomě - přehlídka všech Myšpulínových vynálezů působí trochu uměle a pro neznalé nudně. Rozhodně by filmu prospělo víc pracovat na scénáři. -Jednak aby se vyhnul nelogičnostem (např. když Pinďa vyleze na vrchol skály k domečku a první co se řeší je, jak ho dostat dolů, a hned ho dostanou domů, tak zůstává rozum stát nad tím, proč tam vlastně lezl a co tam měl dělat; obdobně podivné je že celý film má podobu vyprávění u ohně, kde si 4 hrdinové vzpomínají, co spolu zažili, a konstatují, že nikdy nebyli nikde sami. Přišlo by mi logičtější, kdyby vyprávěli svá dobrodružství např. dětem jako v časopise Vlak do Oklahomy, nebo si vyprávěli, co prožili sami - i takové komixy už měli) - narozdíl od animáků od Pixaru, Disney a řady dalších (např. Planeta 51) film nemá žádný promyšlené skryté vtípky pro dospělé. Na druhou stranu je to možná i dobře, protože mám obyvy, jak by to mohlo v tuzemských podmínkách dopadnout. Viděl jsem na živo vysoupení jedoho tuzemského známého herce dělajícího show pro předškolní děti, a byl jsem dost překvapen jeho vtípky na téma "velikosti" čehosi. Autoři by se měli podívat, jak skvěle se povedlo přenést atmosféru komixu u Anči a Pepíka. Tak dopadl animák lép než původní komix. Tam je autorka, která má o svých hrdinech a jejich světě ucelenou představu a nepůsobí dojmem, že jí jde jen o peníze. Ale je to nejlepší animovaný čtyřlístek, jaký dosud vznikl, a určitě je to krok správným směrem. Navazje to na klasické čtyřlístky a z tě h součaných si to bere to lepší (častý čertí motiv). Za největší slabinu tak nakonec považuji tu hudbu. Když se podíváte jak vznikalo třeba Ledové království, kde 2 lidé strávili psaním hudby nekolik let, bude vám jasné, že tady tím někdo strávil nejspíš sotva pár hodin a celý film si vystačí s jednu mizernou skladbou hranou pořád dokola. To je propastný rozdíl. Ale vstupenka do kina stojí stejně. ()

zvirek

Odpoledne strávné s dětmi v kině, tak nějak to šlo vydržet, občas se člověk zasmál, občas zavzpomínal na dětská léta, ale jinak ten film bude patřit mezi ty, které v tichosti vyšumí z mysli a nic po nich nezbude. ()

horskejvlk

Možná kdybych byl menší tak by se mi to líbilo, nevím ale Čtyřlístek v roce 84 to byla pecka, mělo to grády dnešní pokračování je nadstavená kaše nebo jsem už bohužel velkej ()