Star Trek: Vesmírna stanica DS9

• Česko Star Trek: Hluboký vesmír devět (viac)
USA, (1993–1999)

Avery Brooks, René Auberjonois, Alexander Siddig, Colm Meaney, Armin Shimerman, Nana Visitor, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Michael Dorn, Nicole de Boer (viac)

Star Trek: Hluboký vesmír devět, čtvrtý seriál z legendárního startrekovského univerza Gena Roddenberryho, je zasazen do poloviny 24. století, odkud přináší dobrodružství týmu důstojníků Spojené federace planet, jimž byla svěřena hvězdná stanice, vytvářející obranný val v blízkosti první stabilní červí díry vedoucí do tajemného kvadrantu Gama. Úkolem posádky Hlubokého vesmíru devět není nic menšího než chránit a zkoumat vesmír a vydávat se na místa, která ještě nikdo z Federace nikdy nenavštívil... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Mr.Jokker k tomuto seriálu (41)

Star Trek: Vesmírna stanica DS9 (1993)

Dle mého názoru jeden z nejlepších star treků. Je tu kontinuita příběhu to co se stane v předešlém díle ma odraz na budoucích epizodách. Ze začátku hodně pomalí rozjezd ale poté je to prostě super. Každý díl přináší dosti těžké otázky a poukazuje na určite nebezpečí naší společnosti. Dominion, Cardassia, Klingoni a jedna stanice ds9 u červí díry do gama quadrantu. Tyhle frakce by tento strategický bod rady ovládly ale je tu capitan sisko a jeho tým federace - jazdia, bashir, obrien, kira, odo, worf a další kteří nechtějí dbají na to aby posuvka moci zůstala neutrální. Některé epizody jsou tak dobře zahrané a mají tak silný scénář že se divím že tento trek není v červeném - když to porovnám s hodnocením z imbd kde většina epizod které zde mají nízké hodnocení tam právě naopak má dosti vysoké (většinou nevalecne ale smysluplné díly které u nás holt neletí jakmile se tam nestrili kazdou vteřinu není to pro průměrného Čecha to pravý ořechové). Takže veliká škoda rád bych viděl navrat siska stejně v podobném formátu jako je nový picard (možná s lepším scénářem) avery brook je člověk který nestarne a když se podívám jak vypadá současně tak bych řekl že kdyby se Paramount rozhodl pro další serii ani bych jsi nevšiml že zestarnul. Ke konci chci říct že tohle je pro mě srdcovka a nemluví ze mě nostalgie viděl jsem všechny treky v časovém rozmezí 2020-2022 takže jsem žádným velikým fanouškem nikdy nebyl ale teď mohu říct že jsem. Quapla přátelé a dejte tomu šanci 🙂 ()

Season 1 (1993) (S01)

Vůbec to není špatný ale rozjezd je hodně pomalí. Další serie jsem si užil víc ()

Season 2 (1993) (S02)

Asi nejslabší serie. Hodnotím 3* protože i tak se zde najde pár velmi slušných epizod a nemůžu říct že bych se vysloveně nudil. ()

Season 3 (1994) (S03)

Dobrý rozjezd. A dobrý zakončení. Posádka Ds9 mi začíná přírůstat k srdci. Je tu hodně pozitivních věci a hodně špatných věci (náboženská linka, jazdia, některé love fillery) ale celkově se u této serie člověk pobaví. Lepší než série 2 a to o hodně. ()

Pátrání (1. část) (1994) (S03E01)

Hodně divně postavený plot který skáče až moc rychle dopředu ale jinak jedna z lepších episod. Škoda že part 2 to pěkně pokazí stupidním zakončením. ()

Pátrání (2. část) (1994) (S03E02)

Špatná zápletka která má milion plot holes až mi z ní je zle. Škoda kdyby nebylo toho konce tak docela slušná podívaná. ()

Quarkův dům (1994) (S03E03)

Quark jako Gigachad. Hodně podobná epizoda která ma feels jako něco z tng nebo og treku. Za mě jeden z silnějších dílů. ()

Rovnováha (1994) (S03E04)

Jadzia je prostě hrozná. Nuda a filler. Sisko a Doc tady řeší nějakou old vraždu. A celý je to takový meh... ()

Druhá kůže (1994) (S03E05)

Pěkný díl. Zajímavý plot za mě 4* ()

Opuštěný (1994) (S03E06)

Jake má teda kliku klučina ušatá ()

Civilní obrana (1994) (S03E07)

Absolutně stupidní idea na děj s lehkou snahou o humor. Jediný co mě přišlo vtipný bylo jak to typek na můstku odnesl tím levelem 4 robotem a nikdo ani nemrkl když umíral. 4 hvězdy pro odvážného starfleet enginera bezejmeneho. ☹️7 ()

Meridian (1994) (S03E08)

Forced sex, uchyl co chce okopcit kiru a udělat z ní sex bota v holosuite, spostu lasky, tenhle díl má všechno Btw... Jadzia je trošičku hrabla. Je to starfleet oficer a ona kvůli nějakýmu ocasu zahodi kariéru to nedává žádný smysl? Docela bullshit a Sisko je happy for her? The fuck i cantttt ()

Defiant (1994) (S03E09)

Stačí Will a hned je to lepší... Teda Tom 🤓 ()

Okouzlení (1994) (S03E10)

Asi už jsem z toho vyhrabanej. Ale podle mě tahle epizoda byla sranda. Jasně je to další filler o ničem... Ale má to jedno velký plus pro mě. Nenudil jsem se a párkrát se i zasmál not bad. Lwaxana jako vždy ke zblití ()

Minulý čas, část první (1995) (S03E11)

Solidní rozjezd. Sisko, Bashir a Jadzia jsou poslání zpět do minulosti. Crew skončí v ghettu 21. století a zrovna jsi vyberou den kdy nastane jeden z nejhorších masakru v americe od dob 2. světové. Je tam jeden guy ze kterého se stane martyr a jeho příběh změní vývoj budoucnosti. No a tenhle typek se zastane Benjamina a dostane za to kudlou do břicha. A benovi nezbývá než vzít na triko jeho roli aby zachoval časovou linku. Epic ()

Minulý čas, část druhá (1995) (S03E12)

Uspokojující zakončení. Nečekal jsem takovou brutalitu kde policajti zastřelí člověka jako na popravě. Dalo to té zprávě význam a sílu. Takové epizody mám rád i když je to filler což je vlastně celý star trek až discovery jede ve směru kontinuity a víme jak to dopadlo. Líbí se mi jak Sisko hraje má svoji osobnost a hodně přehrává ale působí to na mě dobře. Za mě 4* vice takových ()

Boj o život (1995) (S03E13)

Jake the pussy hunter. Zbytek dílů o otázce co je člověk a co už je stroj. Plot je hroznej a kira je úplně blbá a mimo charakter. Nevím tenhle díl u mě nevyhrál ()

Srdce z kamene (1995) (S03E14)

Nechápu tvůrce star treku. Proč by měla odova rasa mít pojem o lásce stejně jako člověk? Tohle mi prostě na tom nesedí. Jako jasně zase další plot o lásce a každej miluje někoho ok... Byl bych raději kdyby zde bylo méně takových epizod navíc v minulém díle umřel Kiře boyfriend a hned další už po ní jede odo trošičku chill. Byli by to 2 hvězdičky ale ferengi nog měl pěkný plot a přidal jsem za to 1 ()

Osud (1995) (S03E15)

Být já Obrien.... ()

Dar od proroků (1995) (S03E16)

Super díl. S Ferengi je sranda - Grand magus se nám pomátl a je na quarkovi aby to pořešil. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Ve věku osmaosmdesáti let v pátek ve svém domě ve Francii zemřela americká herečka a držitelka Oscara Louise Fletcher. Smutnou zprávu předal médiím její agent David Shaul s dodatkem, že herečka… (viac)

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

31.07.2010

CzechTREK convention - největší samostatná Star Trek akce v České republice – přichází už popáté. Tentokrát v nových prostorách Kulturního centra Novodvorská se koná v sobotu 4. 9. 2010. Akce už… (viac)